Elhagyott kipától a rabbikar égő házáig, a kilakoltatott tévétől a transznemű versenyig, az önkényes jogászoktól a vitatkozó történészekig. Az elmúlt hét izgalmas olvasmányainak összefoglalója Neokohn-cikkek környezetbarát újrahasznosításával.
Jiddiskeit
Lapunk főszerkesztője, Megyeri A. Jonatán arról írt méltatólag, hogy az ortodox zsidó David Schoen védőbeszédéről szóló videó az egész internetet bejárta, ugyanis a beszéd közben, mielőtt egy korty vizet ivott volna, a fejére tette a kezét, a zsidó vallás szabályait követve ezzel.
Magyar-zsidó közélet
Lapunk a magyar-zsidó sajtóban egyedül közölte a Miskolci Haverim közösségi média oldal által nyilvánosságra hozott levelet, melyben Princz András, a miskolci hitközség számvizsgáló bizottságának tagja súlyos anomáliákra hívta fel a figyelmet.
Lapunk közölte Mester Tamás BZSH-elnök és Heisler András Mazsihisz-elnök dühös hangvételű levélváltását.
Lapunk szintúgy közölte a Mazsihisz rabbitestületének levelét, melyben súlyos vádakkal illették Radnóti Zoltán rabbit.
Úgy tűnik, Breuer Péter új helyiséget kereshet magának, mert a VII. kerületi önkormányzat másként kívánja hasznosítani a Wesselényi utcai ingatlant. A Heti TV jövőjéről kérdezte Breuert lapunk főszerkesztője, Megyeri A. Jonatán.
Amerika
Korunk egyik legabszurdabb vitája, hogy vajon van-e joga a biológiailag férfinak született, de magukat nőként azonosító sportolóknak indulniuk a nők versenyében vagy sem. A transz sportolók tisztességtelen előnyén gondolkodott el lapunk szerkesztője, Hajdú Tímea.
Izrael
Ahhoz, hogy megértsük a Benjamin Netanjahu ellen indított eljárások helyét és jelentőségét az izraeli politikában, vissza kell tekintenünk az izraeli jogfejlődés egy kritikus szakaszára. Sebes Gábor írt erről hosszú összefoglalót lapunk számára.
A Daily Sabah török kormánypárti portál úgy értékelte a legújabb Kneszet-szavazás kilátásait, hogy Manszour Abbász (Ra’am) Királycsináló pozícióban is lehet – írja Nagy Gabriella, Tel Aviv-i tudósítónk elemzésében.
Holokauszt-elmékezet
A 444.hu gondozásában készült „Gyilkosok emlékműve” című történelmi dokumentumfilmet lapunk számára Karsai László és Máthé Áron történészek is kritikával illették. Csókási Annamaja interjúi itt olvashatók. Karsai megjegyzéseire Pelle János történész írt választ.
A zsidóságot is felelőssé tette a vilniusi parlament nemzeti emlékezeti bizottságának elnöke a népirtásért, politikai válságot eredményezve ezzel. Lapunk új szerzőjének, Gönczi Róbertnek írása itt olvasható.
Pelle János cikket írt továbbá a Szovjetunió és az izraeli államalapítás bonyolult kapcsolatáról is.
Lapunk a hazai sajtóban szinte egyedül számolt be arról, hogy kitörés-megemlékezések készülnek Budapest 1944-45-ös ostromára emlékezve.
Végül lapunk tudósított a Holokauszt Emlékközpont konferenciájáról, melyben a Trianon utáni Magyarországon tapasztalható antiszemitizmusról és zsidótörvényekről beszéltek.