Az átszakadt gáttól a nehézkes átvételig, a megrázó állásfoglalástól az elutasító nagykövetig, a sikeres etióp zsidóktól a kimosdatott kitörésig. Az elmúlt hét izgalmas olvasmányainak összefoglalója Neokohn-cikkek környezetbarát újrahasznosításával.
Jiddiskeit
Taub Eizik, nagykállói rabbi 200 éves halálozási évfordulója alkalmából Cseh Viktor emlékezett meg a rabbi életéről és híres daláról.
Magyar-zsidó közélet
Deutsch Róbert Deblinger Eduárdot váltotta a Magyarországi Autonóm Ortodox Hitközség (MAOIH) élén. A nagymúltú hitközség forrás- és emberhiánnyal is küszködik, az új elnököt terveiről és az átvételkor talált állapotokról kérdezte lapunk főszerkesztője, Megyeri A. Jonatán.
A hazai média örvénylő, zavaros, mégis gátak közé kényszerített folyama számos érdekes uszadékot sodor magával – így merengett el lapunk szerzője, Pelle János történész Breuer Péter Heti TV-s interjúján.
Folytatódik a nyilatkozatharc a két neológ szervezet, a Mazsihisz és a Zsima között, lapunk erről is tudósított.
Lapunk szintúgy megírta, hogy markáns szerkesztőségi állásfoglalásban nyilvánított véleményt a Mazsihiszt megrázó szexbotrányokról a Szombat zsidó folyóirat.
Izrael
Izrael állam magyarországi nagykövete sajtótájékoztatón magyarázta el, a zsidó állam álláspontja szerint miért tartja „politikailag motivált” döntésnek az Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) ítéletét. A követség sajtótájékoztatójáról szóló riportunk itt olvasható.
Mennyire szabad hinni a Palesztin Hatóság demokratikus választásokról szóló ígéreteinek? – teszi fel a kérdést lapunk Tel Aviv-i szerzője, Nagy Gabriella.
Hogyan jutott az etióp zsidóság a mai Izrael területére és hogyan illeszkedtek be Izrael társadalmába? Az Eurovízió etióp származású izraeli döntőse kapcsán kereste a történelemben válaszokat Csókási Annamaja.
Történelem, holokauszt-emlékezet
Nem Magyarországot, és főleg nem Európát védték ezek a „hősök”, hanem a náci Németországot, és azt az eszmeiséget, amely felel a világháborúért és felel a Holokausztért. Erről szól a Tett és Védelem Alapítvány titkárának, Szalai Kálmánnak írása.
Pelle János cikkében az 1914-ben született és 1992-ben meghalt Östreicher Emil sikerekben gazdag pályafutását vázolta fel, akit a játékosai Don Emilio néven emlegettek.