Trump alelnöke a várakozások szerint indulni fog a 2024-es választásokon.
Mike Pence csütörtökön beszédet tartott New Hampshire államban egy republikánus támogatói esten. A beszéd beindította a spekulációt, hogy Pence is indulna a republikánus előválasztáson – számolt be a Fox News.
New Hampshire állam tartja mindig az első előválasztást,
Pence a beszédében elárulta, hogy január óta többször beszélt Trumppal. A volt elnök legfontosabb szövetséges ellen fordult, miután nem akadályozta meg január 6-án az elektori szavazatok összeszámolását.
A politikus elmondta, hogy a januári eseményekkel kapcsolatban valószínűleg soha nem fognak egyetérteni Trumppal.
A konzervatív Pence beszédében nekiment a Biden adminisztrációnak, amely szerinte katasztrofálisan teljesít.
„Nem hiszem, hogy tudja a bal kéz mit csinál a szélsőbal kéz”
– mondta Mike Pence.
A volt alelnök kritizálta a demokraták által népszerűsített kritikai faji teóriát is, amely azt tanítja, hogy az amerikai társadalomban szisztematikusan van jelen a rasszizmus. Az elmúlt hónapokban öt republikánus állam betiltotta a teória tanítását az iskolákban.
„Az elmúlt hónapok egyik legaggasztóbb jelenségei közé tartozik az, ahogy a Biden adminisztráció a keblére ölelte a radikális baloldal mindenre kiterjedő támadását az amerikai kultúra, és az amerikai értékrend ellen. A Biden kormányzat alatt a hazafias oktatást lecserélték a politikai indoktrínációval – jelentette ki Pence.
„Itt az ideje, hogy Amerika megszabaduljon attól a baloldali mítosztól, hogy rendszerszintű rasszizmus van. Amerika nem rasszista ország” – mondta Mike Pence.
A volt alelnök „sötétnek és tragikusnak” nevezte a január 6-ai eseményeket, amivel kapcsolatban megjegyezte, hogy valószínűleg soha nem lesz egyetértés közte és Trump között a történtekkel kapcsolatban. Pence megjegyezte, hogy ettől függetlenül büszke arra a négy évre, amit a fehér házban töltöttek.
Pence megjegyezte, hogy Biden semmit nem mutatott a megígért „együttműködésből” és a minimális többség ellenére sem próbál együtt dolgozni a republikánusokkal.
Fotó: Flickr/Gage Skidmore