Trump alelnöke a várakozások szerint indulni fog a 2024-es választásokon.
Mike Pence csütörtökön beszédet tartott New Hampshire államban egy republikánus támogatói esten. A beszéd beindította a spekulációt, hogy Pence is indulna a republikánus előválasztáson – számolt be a Fox News.
New Hampshire állam tartja mindig az első előválasztást,
Pence a beszédében elárulta, hogy január óta többször beszélt Trumppal. A volt elnök legfontosabb szövetséges ellen fordult, miután nem akadályozta meg január 6-án az elektori szavazatok összeszámolását.
A politikus elmondta, hogy a januári eseményekkel kapcsolatban valószínűleg soha nem fognak egyetérteni Trumppal.
A konzervatív Pence beszédében nekiment a Biden adminisztrációnak, amely szerinte katasztrofálisan teljesít.
„Nem hiszem, hogy tudja a bal kéz mit csinál a szélsőbal kéz”
– mondta Mike Pence.
A volt alelnök kritizálta a demokraták által népszerűsített kritikai faji teóriát is, amely azt tanítja, hogy az amerikai társadalomban szisztematikusan van jelen a rasszizmus. Az elmúlt hónapokban öt republikánus állam betiltotta a teória tanítását az iskolákban.
„Az elmúlt hónapok egyik legaggasztóbb jelenségei közé tartozik az, ahogy a Biden adminisztráció a keblére ölelte a radikális baloldal mindenre kiterjedő támadását az amerikai kultúra, és az amerikai értékrend ellen. A Biden kormányzat alatt a hazafias oktatást lecserélték a politikai indoktrínációval – jelentette ki Pence.
„Itt az ideje, hogy Amerika megszabaduljon attól a baloldali mítosztól, hogy rendszerszintű rasszizmus van. Amerika nem rasszista ország” – mondta Mike Pence.
A volt alelnök „sötétnek és tragikusnak” nevezte a január 6-ai eseményeket, amivel kapcsolatban megjegyezte, hogy valószínűleg soha nem lesz egyetértés közte és Trump között a történtekkel kapcsolatban. Pence megjegyezte, hogy ettől függetlenül büszke arra a négy évre, amit a fehér házban töltöttek.
Pence megjegyezte, hogy Biden semmit nem mutatott a megígért „együttműködésből” és a minimális többség ellenére sem próbál együtt dolgozni a republikánusokkal.
Fotó: Flickr/Gage Skidmore





…”„Itt az ideje, hogy Amerika megszabaduljon attól a baloldali mítosztól, hogy rendszerszintű rasszizmus van. Amerika nem rasszista ország” …
Ez hazugság. Főleg amióta a jelenlegi regnálók vannak hatalmon, azóta van csak igazán rasszizmus, amihez a BLM-és más hasonszőrű feka rasszista bandák garázdálkodnak, amit a „demokraták” támogatásával művelnek, és amit a techcégek felkaroltak. Eljutottunk egészen addig, hogy egy feka polgármesternő nagy mellénnyel kijelenthesse, hogy nem ad interjút fehér újságírónak… Ez kontrarasszizmus, de rasszizmus. Eljutottunk oda, hogy Rómeó mellé feka Júliát „művészkednek” az „alkotók”. Az is igaz, hogy ez régóta lappangott a felszín alatt. Amikor a feka szinészek kijelentették, hogy rasszista dolognak tartják, hogy kimaradtak egy Oscar-díj átadásból. Nem tudom, hogy Pence kinek akarja a terepet előkészíteni, de abban biztos vagyok, elnök nem lesz…
Amerika valóban nem rasszista ország és a U.S.-ben nincs rendszerszintű rasszizmus.
Aki ennek az ellenkezőjét állitja, az valamilyen okból kifolyólag hazudik.
Amerika valóban nem rasszista ország és a U.S.-ben nincs rendszerszintű rasszizmus.
Aki ennek az ellenkezőjét állitja, az valamilyen okból kifolyólag hazudik.