Gibraltárnál bukkant fel az amerikai haditengerészet egyik különleges műveleti tengeralattjárója.
A USS Georgia (SSGN-729) nevű amerikai haditengerészeti tengeralattjárót kiszúrták a Gibraltári-öbölben, amint vélhetően különleges műveleti egységeket is érintő személyzeti átszállítást hajtott végre. A ritka nyilvános észlelésről készült fotókat és videókat – amelyeket többek között Peter Ferrary hajómegfigyelő készített, és a WarshipCam osztott meg – gyorsan felkapták a közösségi médiában.
Videóra vették a a USS Georiga tengereralattjárót
A ritka eseményt helyi hajómegfigyelők is rögzítették: a felvételeken jól látható az Ohio-osztályú irányított rakétás tengeralattjáró, amelyre egy Dry Deck Shelter (DDS) modul is fel volt szerelve (ezt az elit Navy SEAL különleges műveleti egységek bevetéséhez használják).
A szpotterek által készített fotók és videók tanúsága szerint a hatalmas tengeralattjáró a felszínre emelkedett a Gibraltári-öbölben, miközben egy személyzeti transzfert hajtott végre. A hajótestre szerelt Dry Deck Shelter egy hangárszerű modul, amely a módosított rakétasilókhoz csatlakozó zsiliprendszeren keresztül kapcsolódik a tengeralattjáróhoz.
Ez a berendezés lehetővé teszi, hogy a Navy SEAL egységek és más különleges műveleti alakulatok a víz alatt induljanak bevetésre vagy térjenek vissza a tengeralattjáró fedélzetére.
A műveletekhez úszó járműveket (SDV), búvárfelszerelést vagy mini-tengeralattjárókat használnak, így a tengeralattjárónak nem kell teljesen a felszínre emelkednie a művelet alatt. Az átszállási műveletet a brit Királyi Haditengerészet HMS Cutlass járőrhajója kísérte, amely a gibraltári haditengerészeti egységhez tartozik. Az ilyen tengeri személyzeti transzferek bevett eljárásnak számítanak a hosszú bevetések során, mivel lehetővé teszik a műveleti tempó fenntartását, miközben a különleges erők és a személyzet mozgása a legtöbbször diszkréten levezényelhető.
Különleges műveleti hadművelet indul Iránban?
Amint arról a Neokohn is beszámolt, A CBS értesülései szerint Amerikai Navy SEAL– és a Ranger-egységeket telepített a Közel-Keletre. A különleges műveleti egységeket egyelőre nem konkrét feladatokra telepítették, jelenlétük azonban – a tengerészgyalogosokkal és az 82. légiszállítású hadosztályegységeivel együtt – arra utal, hogy Washington számos lehetséges forgatókönyvre készül, beleértve akár szárazföldi műveleteket vagy kulcsfontosságú iráni infrastruktúra elleni célzott csapásokat is.
A Navy SEAL az amerikai haditengerészet elit különleges műveleti alakulata, amelynek neve a Sea, Air, Land (tenger, levegő, szárazföld) szavak kezdőbetűiből áll. Az egység tagjait a világ egyik legkeményebb katonai kiképzése során választják ki és készítik fel. Feladataik közé tartoznak a különleges felderítő műveletek, célzott rajtaütések, túszmentések és magas értékű célpontok elfogása vagy likvidálása. A SEAL-egységek világszerte számos műveletben vettek részt; legismertebb akciójuk az Oszama bin Laden elleni 2011-es pakisztáni rajtaütés volt.
Miért kell tartani Iránnak az Ohio-osztályú tengeralattjáróktól?
A USS Georgiához hasonló Ohio-osztályú tengeralattjárók az amerikai haditengerészet stratégiai tengeralattjáró-flottájának gerincét alkotják. Az osztály eredetileg ballisztikus rakétahordozó (SSBN) szerepkörre készült, a nukleáris elrettentés tengeri pilléreként.
A hidegháború idején ezek a tengeralattjárók biztosították az Egyesült Államok csapásmérő képességének egyik legfontosabb elemét.
Mint korábban említettük, a 2000-es évektől négy Ohio-osztályú tengeralattjárót – köztük a USS Georgiát – átalakítottak SSGN konfigurációra, amely a hagyományos, nagy volumenű precíziós csapásmérésre és különleges műveletek támogatására fókuszál. Az osztály tengeralattjárói több mint 170 méter hosszúak, vízkiszorításuk meghaladja a 18 000 tonnát, és nukleáris meghajtásuknak köszönhetően hónapokig képesek a felszínre emelkedés nélkül működni. Az Ohio-osztály a világ egyik legcsendesebb és legnehezebben felderíthető tengeralattjáró-típusa, amely alapvető szerepet játszik az amerikai haditengerészet műveleteiben.

Izgatottan várom Némó kapitány történetének a folytatását! Persze csak vélhetően, mert nem tudni kik voltak, viszont vélhetően a Neokohn megírta, vélhetően egy vélhető fotós videójára hivatkozva, viszont a fedélzeten felsorakozott a legénység libasorba, és vélhetően ki volt nyalva, mert az vélhetően nagyon kell egy harcos művelethez, hisz vélhetően így indulnak a jenkik háborúba, különösen mikor demóznak róla, viszont Gibraltár nem látszik egy szál sem, de nemcsak szerintem.
Majd meglátjuk, a Nautilus mire megy a pezsákkal, persze az is vélhetően, mert ha a történet rosszul sül el, a csillagokat is lehazudja az égről, de inkább a tenger fenekéről, amihez víz alatti uszály kell – vélhetően. A George Bush most indult el az öbölbe vélhetően a tengeren, vagy már oda is ért, hogy a Gerald Fordot felváltsa, amit vélhetően egy horvát (!) kikötőben javítanak, ami innen vélhetően már csak egy köpésre van, úgyhogy én most behúzom a nyakam, és alábukok a fotelnek, mint Némó tengernek nehogy megtaláljanak, ha már eltalálni vélhetően nem akarnak.
Csapkodsz. Ez jó jel
Süllyed a hajó? Persze hogy jó, viszont te jobban tartsd magad, ne csapkodj össze-vissza, ha már a Navy SEAL az úszást nem vette fel a kiképzési programba! Mikor jelentkeztél oda matróznak, a kapitány megkérdezte úszni tudsz-e, mire te – hajó nincsen? De írni se tudsz szerintem.
A flottád zászlóshajóján, a kurucról elnevezett infón https://uploads.disquscdn.com/images/326cc1f183b3633a398f3514811b17b04475a1d59a64faf7132fc9609e984935.png ez a díszpinty csipogja a „vicces” hozzászólásokat. https://uploads.disquscdn.com/images/5571ef25d36440b5161e601c0b6eaba22bb57688a5be32128253845665288507.png Vélhetően szeretnéd kiérdemelni a Neokohn Elsőszámú Közellensége kitüntető címet.
Aljasságban már kurucos csúcsokat döngetsz, de a cím eléréséhez még nem vagy eléggé „vicces”.
A tenger fenekén is szépen fog mutatni
majd egy filléres drónnal megdrónozza Irán és mehetnek a katonák Krétára csajozni másik anyahajó mellé. Sztem Izraelnek 100x jobb cuccai vannak, de nem akar előhozakodni vele….
Álmodik a nyomor, ha üres a gyomor.
Nem kellett volna kannásbort hörbölnöd az éhkoppra, renátÓcska!
Heil Hitler!!!!!!!!!
@agidetoth:disqus rohadt zsidó, meg fogod még járni, ha nyer a Tisza!!!
Egy olyan szerencsétlen fogyatékost, aki a valóság elöl https://uploads.disquscdn.com/images/d4f04318ba088404dfabd4fc5fa427dc1102aa691443a9dd63ecf73061ce7389.png a hülye gyerekek játszóterére menekül, nem szabad bántani.
Jézus gyilkosai vagytok!!!!
Olcsó játék hülye gyerekeknek, ami ráadásul még annyira gagyi, hogy egy ilyen sze-fo is képes rá.
@agidetoth:disqus rohadt zsidó, meg fogod még járni, ha nyer a Tisza!!!