Az iráni Forradalmi Gárda egyik tisztviselője az állami médiában közölte, hogy 12 évre csökkentették a háborús támogató feladatokban való részvétel alsó korhatárát.
Rahim Nadali, a Forradalmi Gárda kulturális tisztviselője elmondta, hogy az „Iránért” nevű kezdeményezés résztvevőket, köztük gyerekeket is toboroz olyan tevékenységekhez, mint a járőrözés, az ellenőrzőpontok üzemeltetése és a logisztika.
„Mivel a jelentkezők életkora csökkent, és ők maguk kérik, hogy részt vehessenek, 12 évre csökkentettük a minimális életkort”
– mondta, hozzátéve, hogy a 12 és 13 évesek mostantól részt vehetnek a háborút támogató tevékenységekben, ha szeretnének. A nyilatkozatot az állami média háborús tudósításának részeként sugározták.
A lépés annak ellenére történt, hogy Irán a gyermekek jogairól szóló egyezmény értelmében kötelezettséget vállalt arra, hogy nem vet be gyermekeket katonai tevékenységek során.
Irán már évek óta gyerekeket is toboroz
A jelentések szerint Irán már 2022-ben kiskorúakat vetett be az akkori rendszerellenes tiltakozások leverésére. Olyan fotók kerültek nyilvánosságra, amelyek az Iszlám Forradalmi Gárda (IRGC) egyik ágának, a Baszidzs milíciának az egyenruháját viselő gyerekeket ábrázoltak.
„Az egyenruhás rendőrök mellett jóval több civil ruhás Baszidzs-egység állt. Közülük néhányan egyértelműen kiskorúak voltak”
– számolt be az akkori bevetésekről egy iráni tüntető.
A nemzetközi jog tiltja a gyermekek toborzását és bevetését fegyveres konfliktusokban. Két amerikai törvény is szankcionálja azokat a külföldi országokat és személyeket, akik gyermekeket toboroznak vagy alkalmaznak fegyveres konfliktusokban.
Tízévesek a szaúdi koalíció ellen
Az iráni kormány, akárcsak proxy szervezetei és az IRGC támogatottjai is már régóta gyermekkatonákat vetnek be ellenfeleik ellen – írta négy évvel ezelőtt a Foundation for Defense of Democracies (FDD) amerikai think tank.
A Teherán által támogatott jemeni húszi milícia (képünkön) például több ezer gyermeket – köztük akár 10 éveseket is -toborzott az Egyesült Államok által támogatott szaúdi koalíció elleni harcába.
Gázában 2021-ben mintegy 50 ezer gyermek jelentkezett egy Irán által támogatott, a Hamász által működtetett gyermekkatona-kiképző táborba,
ahol vallási indoktrinációban és „biztonsági” kiképzésben részesültek. Libanonban az ugyancsak Irán által támogatott Hezbollah gyermekkatonákat toborzott az Aszad-rezsim nevében folytatott szíriai harcokhoz.
Irán agymosásnak is kiteszi a gyerekkatonákat, akiket „mártíromságra” nevelnek az iszlamisták. Az iráni hatóságok számos esetben propagandaeszközként is használják a gyermekkatonákat : a rezsimpárti médiában olyan plakátokon mutatják be őket, amelyek dicsőítik Irán részvételét a különböző háborúkban.





Es ha meghalnak akkor is felhasznalhatoak.Mert meghalnak a legicsapasokban, amivel az usa es izrael tizedeli az irani hadsereget es a kozt..gardat, De a mediaba tokeletes, a gonosz usa es a zsidok irtjak a szegeny irani gyerekeket…..ugyan az a tortenet ,mint gazaban! ujjra a ballibsi nyugat es az antiszemita fas..zsszopok es a kecskeba…szo iszlamistak boszen tuntetnek es csontra beveszik a hazugsagot……
Lesz ki mögé bújni a Forradalmi Gárdának.
Gyerekek mögé az IDF bújik. Rendszeresen …
.
https://uploads.disquscdn.com/images/cc17752fc6575498de9e17068567e770df3bbcb1fd58aedc9a8982130f13f18c.jpg .
https://uploads.disquscdn.com/images/0dab1c980d411e1fb4c1606146cc52a430b7180100117a8d86262c04b330329a.jpg
Fent: bajszos gyerek?
Lent: megtiltották ezért hazudsz ha azt állitod, hogy rendszeresen.
Megpróbálhatod bebizonyitani
Csakhogy tudd: tiltott az élőpajzs.
Egyébként! Bármi változtat az iszlamisták megitélésén az, hogy élőpjazsot használnak?
Ha a szomszéd lop akkor én is lophatok?
Keress rá neten , több eset van.
Legutóbb Gázában is …
A bizonyítási teher azon a személyen van, aki valamilyen állítást tesz, azaz a bizonyítás terhe az állítást és nem a cáfolatot terheli.
A bizonyítás kötelezettség, melynek hiányában az állítás "csak lóg a levegőben", spekulációnak minősíthető. Minél elvontabb az állítás, annál több és meggyőzőbb bizonyítékot kell szolgáltatni.
Ettől függetlenül: egyedi eseteket hasonlítasz össze rendszerszintű visszaélésekkel azaz véded a terroristákat
Sok egyedi eset = rendszerszintű visszaélés
https://euromedmonitor.org/en/article/6390/The-Israeli-army%E2%80%99s-use-of-Palestinian-civilians-as-human-shields-has-been-documented-on-a-large-scale
Esetleg a holokauszt is lebontható hatmillió egyedi esetre ?
"több tucat hasonló eset"
"számos dokumentált eset"
"izraeli hadsereg többször is használt embereket emberi pajzsként"
Ezek lennének a bizonyítékok a rendszer szintű élőpajzsra?
Holokauszt az emberiség történelmében legjobban, legprecízebben dokumentált népirtása.
Bizonyított a tervezettsége, rendszerszintűsége.
Keress rá neten , számtalan eset van.
Büntetés meg semmi.
Ezért történet meg …
Újra és újra.
Te állítasz valami te bizonyitsd.
A saját állitásodat ne velem bizonyittasd.
Már megint egy gój dolgozzon egy zsidó helyett … :((
Válogass :
https://www.google.hu/search?q=idf+human+shield&sca_esv=1bb468758b87f7dc&sxsrf=ANbL-n5ijjsMJDbPBRFmQAFAeA6yWfaMRg%3A1774602603471&ei=a0nGaca5HLnui-gPjYns6Q0&biw=1016&bih=648&udm=2&oq=idf&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAaAhgCIgNpZGYqAggAMgoQIxjJAhjwBRgnMgUQABiABDIFEAAYgAQyBRAuGIAEMg8QABiABBgKGAsYsQMYgwEyBRAAGIAEMg8QABiABBgKGAsYsQMYgwEyBRAAGIAEMgUQABiABDILEC4YgAQYxwEY0QNIu1BQ_jZY3kVwAXgAkAEAmAGHAaABvQKqAQMyLjG4AQHIAQD4AQGYAgSgAtoCqAIKwgIHECMY6gIYJ8ICChAjGOoCGCcYiwPCAg0QIxjJAhjwBRjqAhgnwgILEAAYgAQYsQMYgwHCAg4QABiABBiKBRixAxiDAcICBBAAGAPCAg4QLhiABBixAxjHARjRA8ICCxAuGIAEGLEDGIMBwgIKECMY8AUYyQIYJ8ICBBAjGCfCAgoQABiABBiKBRhDmAMM8QWtLz7oazRakJIHAzIuMqAH5xiyBwMxLjK4B80CwgcFMi0zLjHIBxWACAE&sclient=gws-wiz-serp
A szokott néhány kép kivételével nincs köztük élő pajzs csak te nem tudod.
Nem helyettem hanem magadért dolgozol de ezt sem végzed jól el.
Már az Irak elleni háborúban is harcoltak gyerekek az iráni hadseregben.
Ezt is egy gójtól kell megtudni ?
Ajvé !
Goyok mikor használtak gyerekeket kaotnának?
A nácik. Képben van?
Értelmezési problémáid vannak.
Több évtizedes dolgot újként tálaltak.
Csak Neked :
Iraki hadifogságban volt , hogy együtt
őrizték a nagypapát , az apát meg még
az unokát is ! Együtt a család …