A XII. kerületi Turul-szobornál tartotta október 23-i megemlékezését a Mi Hazánk, amelynek egyes szimpatizánsai nyíltan zsidóztak az eseményről tudósító Telex munkatársának.
A párt beszámolója szerint a rendezvényen
„több mint 20 hazafias szervezettel összefogva álltunk ki a hegyvidéki Turul-szobor mellett, melyet a globalisták el akartak bontani. Ahogyan a múltban megvédtük a turult, úgy fogjuk ezt tenni ma is, és így lesz ez a jövőben is. Maradunk az úton, és harcolunk tovább a magyarságért, a nemzetért!”
A résztvevők között nagy számban voltak jelen a Betyársereg, a Magyar Önvédelmi Mozgalom, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom tagjai. Többen gárdamellényt viseltek, de látni lehetett egy-egy „Vér és Becsület” kitűzőt és Horthy Miklóst ábrázoló pólót is.
„Ez egy önvédelem volt, hogy ugye irtották, hogy nekimentek a zsidóknak. Tetszik, nem tetszik. Ez nem úgy van, hogy fölkelek reggel és akkor most utálom a zsidókat. A magyarság elég szépen megszenvedte a zsidók terrorját úgymond. Nem a nyílt fizikai, hanem inkább a szellemi terrort”
– mondta a Telex riporterének az egyik résztvevő.
Szerinte azért akarja eltávolítani a turulszobrot a kerület polgármestere, mert az
„nyilas meg ilyen fasiszta jelképet szimbolizál a karvalyorrúaknak. Nekünk magyaroknak teljesen mást jelent.”
Amikor az újságíró visszakérdezett, tisztában van-e azzal, hogy a tatabányai és budai várban található turulszobrot zsidó szobrász készítette, a megszólaló így válaszolt:
„Nem azt mondom, hogy minden zsidó egy féreg. Nagyon sok zsidó van, aki 56-ban is harcolt velünk, 48-ban is. Nem minden zsidó volt bűnös, ezt aláírom, de hát az ember nem szelektál. A Mein Kampfban is le van írva, hogy nem azt nézi a háziasszony, hogy ez a bolha megcsípett, nem csípett meg, hanem mindet agyonüti.”
A megemlékezésen felszólalt Novák Előd, a párt alelnöke, aki szerint „a kutya ugat, a turul marad”. Üzent egyben Kovács Gergelynek is, akit drogos polgármesternek nevezett, hogy megvédik a turult.
A felszólalók sokasága között ott találjuk Raffay Ernő történészt is, aki a következő eszmefuttatásra vállalkozott:
„Tessék megfigyelni, hogy a Magyar Tudományos Akadémián a történészfront, hát hogy mondjam csak, közel-keleti…, de nem illik ilyent mondani, szóval nem a magyar tudósok, nem a mi kezünkben van. Ezt meg kell változtatni majd egyszer.”
Ez a cikk a Tett és Védelem alapítvány oldalán jelent meg eredetileg.