Milyen rakétával válaszolt Izrael az iráni csapásra?

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Az Irán elleni péntek kora reggeli támadásban használt fegyver az izraeli fejlesztésű Rampage nevű precíziós rakéta volt.

A rakétát a támadás után készült fotók és a károk nagysága alapján azonosították. A Rampage szuperszonikus sebességgel képes repülni, így nagyon nehéz azonosítani és elfogni a légvédelmi rendszerekkel.

A jelentés szerint a rakéta 150 kilogramm robbanóanyagot tartalmazó robbanófejet hordoz, és 145 kilométeres távolságot képes elérni. Emellett repülés közben képes módosítani az útvonalát, hogy pontosan eltalálja a beprogramozott célpontot.

Más szóval, a rakéta olyan helyhez kötött célpontok eltalálására szolgál, amelyek hasonló feltételeknek felelnek meg, mint amilyenek az iráni Iszfahán katonai célpontjait ért támadás során.

Külföldi jelentések szerint izraeli F-35-ös harci gépek nagy távolságból lőttek ki a precíziós rakétákat az iszfaháni katonai bázison lévő S-300-as ütegek felé.

A The New York Times iráni tisztviselőket idézett, akik szerint az Irán elleni csapásban harci repülőgépek és drónok is részt vettek,

amelyeket Iránon belülről indítottak.

Hozzátették, hogy a radarrendszerek nem észlelték az iráni légtérbe belépő azonosítatlan repülőgépeket, de egy különálló, kisebb drónokból álló csoportot lelőttek Tabriz térségében, mintegy 500 mérföldre északra Iszfahántól.

A Times megjegyezte, hogy nem világos, honnan lőtték ki a rakétákat, vagy hogy milyen típusú rakétákat használtak a csapás során. Azt sem tudni, hogy hol értek földet, vagy hogy elfogtak-e egyet is.

Válaszcsapás: Izraelben kiakadtak a Pentagon szivárogtatása miatt

Izrael stratégiai okokból nem vállalja a felelősséget a támadásért, ezért értetlenül állnak az amerikaiak döntése előtt.

“Milyen rakétával válaszolt Izrael az iráni csapásra?” bejegyzéshez 8 hozzászólás

      • Ez igy igaz . Az s -300 a 80 evek technikaja Az S _400 pedig a 90 eveke az F -35 os pedig ugy 2015 ben kezdodott a sorozatgyartas +- kb 100X moderneb es az elerheto adatok alapjan (amik nagyresze nem titkos es nem humbug mint az oroszoknak) messze job .. Pontosan az ilyen es ehez hasonlo radarrendszerek ellen terveztek ….

      • Irán csak S-300-ast kapott. Az S-400-ast csak orosz személyzettel adnák, még nincs Iránnak.