„Az amerikai sajtó szorosan összezárva védte Joe és Hunter Bident”

Glenn Greenwald amerikai újságíró a hétvégén Twitter-üzeneteiben élesen bírálta a független amerikai sajtó nagyvállalatait, amiért vállvetve és szorosan összezárva védték Joe Biden amerikai elnököt és fiát, Hunter Bident, különösen a 2020-as amerikai elnökválasztási kampány idején – jelentette a The Daily Wire című portál a hétvégén.

A jobboldali amerikai hírportál online cikkében Greenwald részletesen beszámolt arról, hogyan játszottak össze az amerikai kormányzati tisztségviselők és a sajtóorgánumok, hogy megvédjék Joe Biden amerikai elnök sokat támadott fiát, Hunter Bident, különösen a 2020-as amerikai elnökválasztási kampány idején.

Hunter Bidennek több – elsősorban Ukrajnában és Kínában bonyolított – üzleti ügye volt. A bírálatok szerint apja, a korábban Barack Obama kormányában alelnöki tisztséget betöltő Joe Biden nevének köszönhetően jutott a jövedelmező üzleti szerződésekhez. A fősodratúnak mondott média azonban nem adott hírt ezekről az információkról, sőt, elhallgatta őket.

Az ügyletek felidézésére az adott okot, hogy – még csütörtökön – a The New York Times című lap elismerte, hogy a két évvel ezelőtt számitógép-javítóhoz került és ott felejtett laptop valóban Hunter Bidené volt. Korábban ezt tagadták. A számítógép adatbázisából, főként az elektronikus levelekből ugyanis kiderültek Biden fiának üzleti ügyei.

Elferdített valóság — Hogyan temette el az amerikai média a Biden család kínos ügyeit?

A 2020-as választás előtt az amerikai média és a Big Tech eltemette a Biden család ügyleteiről szóló híreket, arra hivatkozva, hogy azok egy „orosz dezinformációs kampány részei”. Csakhogy kiderült: a hírek igazak voltak. Hajdú Tímea publicisztikája.

A The New York Times beismerése lavinát indított el az amerikai sajtóban, és Donald Trump volt elnök is közleményt tett közzé.

Nyilatkozatában Trump úgy fogalmazott: „a The New York Times épp most ismerte be, hogy részt vett a [2020-as] amerikai elnökválasztás elcsalásában, hogy Joe Bidennek kedvezzen”.

Donald Trump a közleményében felhívta a figyelmet a jobboldali New York Post vitriolos szerkesztőségi cikkére is, amelyben a lap bírálta a The New York Timest, mert elhallgatta a vitatott ügyeket, figyelmen kívül hagyta a New York Post korábbi, Bidennel kapcsolatos cikkét. A Times ehelyett demokrata párti politikusok nyilatkozatait tette közzé, amelyek kétségbe vonták a Hunter Bidenről szóló cikk szavahihetőségét és teret adott demokrata párti politikusoknak és hírszerzési „szakértőknek”, akik „orosz dezinformációnak” nevezték a cikkben foglaltakat.

A Breitbart News című, a republikánusokhoz közelálló lap rámutatott arra is, hogy 2020 októberében az amerikai technológiai óriásvállalatok (Big Tech) is cenzúrázták az oknyomozó riportot. A Facebook szintén betiltotta a cikk részleteinek vagy egészének a közzétételét az oldalán.

A 2020-as elnökválasztási kampányban egyébként egyedül a New York Post írt Hunter Biden üzleti ügyeiről.

Glenn Greenwald az oknyomozó cikksorozatairól vált világszerte ismertté. 2014-ben például a The Guardian című brit lap az ő – az amerikai és a brit globális titkosszolgálati megfigyelési programról írt – riportjáért is kapta a Pulitzer-díjat.

Mit tudhat Vlagyimir Putyin Joe Bidenről?

Joe és Hunter Biden ukrajnai ügyei miatt az orosz vezető minden „kompromittáló jelentést” megkaphatott, amire szüksége van ahhoz, hogy sakkban tartsa Amerikát.

További cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.