Sokkoló eredményeket hozott egy a brit kormány által megrendelt felmérés: minden harmadik embert veszély fenyeget vallása miatt a világban.
„A kereszténység a legveszélyeztetettebb vallási felekezet, amelynek tagjait a Közel-Keleten már-már az eltűnés esélye is fenyegeti”
— írja a BBC a brit külügyminisztérium felkérésére végzett kutatás eredményéről.
Jeremy Hunt külügyminiszter a Philip Mounstephen truro-i püspök vezetésével készített felmérésről úgy vélte, hogy a nyugati világ politikai korrektsége miatt eddig erre a tényre nem fordítottak kellő figyelmet.
A jelentés szerint minden harmadik embert érnek atrocitások vallása miatt, de a kereszténység követőinek kell a legtöbbet elszenvednie.
„Bizonyítékok mutatják, hogy a keresztényellenességnek nem csak a földrajzi elterjedése észlelhető, de növekszik az intenzitása is”
— fogalmaz a felmérés, amely kiemeli: Irakban 2003 óta a másfél milliós keresztény közösségnek kevesebb mint 10 százaléka maradt meg, 120 ezer ember.
„A világ néhány részén az üldöztetés szintje és természete vitathatatlanul közelíti az ENSZ népirtás-fogalmának definícióját”
— olvasható a riportban, amelyet a brit külügyminiszter egy afrikai körúton értékelt.
Szerinte ez egy „ébresztő sokk” lehet mindenkinek, különös tekintettel a több mint 250 halálos áldozatot követelő húsvéti Sri Lanka-i merénylet után.
Korábbi cikkünkben taglaltuk mi is, hogy vajon mi lehet az oka annak, hogy a mainstream médiában kevesebbet hallani a keresztényeket ért atrocitásokról: