A Maagar Mohot izraeli kutatóintézet legfrissebb adatai szerint a jobboldali-vallásos pártok 62, míg a baloldali és az arab pártok összefogás esetén 58 mandátumra számíthatnak az áprilisi választásokon.
Beni Ganc és Jair Lapid centrista szövetségének 36, a jobboldali kormánypártnak, a Likudnak pedig 31 széket jósol a felmérés, azonban továbbra is a jobboldali blokk a legesélyesebb a többségi koalíció összehozására, mivel a baloldali és az arab pártok közös nevezőre jutása nem túl valószínű.
Ganc Izrael Ereje pártjának és Lapid Jes Atid (Van Jövő) pártjának közös formációja, a Kék-Fehér lesz váratóan a legnagyobb párt a Knesszetben, de egy jobboldali-vallásos összefogás nyomán a jelenleg is kormányon levő Likud megőrizheti pozícióját.
A Naftali Bennett vezette közelmúltban alakult Új Jobboldal 9 mandátumra számíthat, mellyel a harmadik legnagyobb pártként kerülhet a parlamentbe.
A negyedik helyen a Munkáspárt, illetve a közelmúltban nemzetközi felháborodást keltő összefogás, az erősen nacionalista-kahanista Zsidó Otthon-Nemzeti Unió-Otzma Jehudit következik 8-8 mandátummal.
A Netanjahu által tető alá hozott koalícióval távolról sincsenek kibékülve az amerikai zsidó szervezetek. Az AJC és az AIPAC vállalhatatlannak tartja az Otzma Jehudit ideológiai beállítottságát.
A két ultra-ortodox, haredi párt az Egyesült Tóra Judaizmus és a Sasz, illetve a szélsőbaloldali Merec 7 széket foglalna el a Knesszetben, ha ma tartanák a választásokat.
A jobboldali Avigdon Lieberman féle Jiszrael Bejtenu, a Móse Kahlon vezette centrista Kulánu, a centrista Geser a libertariánus cionista Zehut és a Balad-Egyesült Arab Lista várhatóan nem ugorja meg a parlamenti küszöböt.
Az izraeli választási viharokkal kapcsolatban Mike Pompeo amerikai külügyminiszter kijelentette, az Egyesült Államok nem avatkozik vele a demokratikus választási folyamatokba.