Barom: Novák Elődék lengyel haverja kamunak nevezte az auschwitzi gázkamrákat

A lengyel ügyészség bűnvádi eljárást indított Grzegorz Braun EP-képviselő ellen, mert egy élő rádióműsorban kamunak” nevezte az auschwitzi gázkamrákat.

Grzegorz Braun a július 10-i lengyel Wnet rádióadásban tett megdöbbentő kijelentést, amikor Łukasz Jankowski műsorvezetőnek azt mondta: „az auschwitzi gázkamrák sajnos kamuk”. A műsorvezető azonnal lezárta az interjút, mondván, Braun „túl messzire ment”.

Zsidóellenes akcióban vett részt egy holokauszt-emlékhelyen

Braun rádiós szereplése akkor történt, amikor Jedwabne-ben, egy északkelet-lengyelországi faluban megemlékezésen vett részt, ahol 1941-ben a helyiek legalább 340 zsidót gyilkoltak meg. Helyi médiaértesülések szerint Braun és más tüntetők megpróbálták feltartóztatni a megemlékezés résztvevőit szállító járműveket, köztük Lengyelország főrabbiját is.

A rendőrségnek közbe kellett lépnie, hogy az autók elindulhassanak. Donald Tusk miniszterelnök „szégyennek” nevezte Braun kijelentéseit, és hangsúlyozta: „mindent meg kell tennünk, hogy a világon senki ne társítsa Lengyelországot ilyen emberekkel, arcokkal és cselekedetekkel.”

Braun korábbi antiszemita megnyilvánulásai nemzetközi felháborodást keltettek. 2023 decemberében a lengyel parlamentben tartott ünnepségen tűzoltó készülékkel fújta le a hanuka-gyertyákat, „sátáni talmudista” cselekedeteknek nevezve azokat. 

Ugyanebben az évben megzavarta a kanadai történész, Jan Grabowski holokausztról tartott előadását, sértő megjegyzéseket téve a zsidókra. Nemrégiben Braunt kitiltották az Európai Parlamentből, miután botrányt okozott a Holokauszt Emléknapján tartott megemlékezésen.

Novák Elődék lengyel haverja ordítozott az EP holokauszt-megemlékezésén 

„Imádkozzunk a gázai zsidó népirtás áldozataiért” – kiáltotta Grzegorz Braun az egyperces néma csend közben.

Holokauszt-tagadásért akár három év börtön

A náci Németország 1940 és 1945 között körülbelül 1,1 millió embert gyilkolt meg Auschwitzban, többségük zsidó volt, akiket gázkamrákban végeztek ki, az „végső megoldás” részeként.

A Krakkói Lengyel Nemzeti Elleni Bűncselekmények Ügyészségi Bizottsága hétfőn hivatalos nyomozást indított a lengyel nemzeti emlékezetről szóló törvény 55. cikke alapján.

A holokauszt tagadása a lengyel jogszabályok szerint legfeljebb három év szabadságvesztéssel büntethető.

Ez a jogszabály 2018-ban lépett hatályba, hogy megvédje a történelmi valóság hitelességét és megakadályozza a holokauszt relativizálását vagy relativizáló vélemények terjesztését. A törvény célja, hogy erős jogi eszközökkel szorítson vissza mindenfajta holokauszt-tagadást, mivel az ilyen kijelentések súlyosan sérelmezik az áldozatok emlékét, és aláássák a történelmi tudatosságot Lengyelországban és nemzetközi szinten egyaránt.

Teljesen elborult a lengyel képviselő agya, egy éppen előadó történészre támadt

Videó is készült a holokausztról előadó történész elleni támadásról.

Közzétették a hangfelvételeket: tényleg Adolf Hitler adott parancsot a holokausztra

Egy újonnan napvilágra került hangfelvétel közvetlen bizonyítékot szolgáltat a zsidók kiirtására vonatkozó parancsra.