Kezdődik: Egy gázai család ukrán menekültként jutott be az Egyesült Királyságba

Elképesztően pofátlan módon játszották ki az Egyesült Királyság jogi kiskapuit. 

A Gázából menekülni szándékozó palesztinok egy ukrán menekülteknek szánt programon keresztül pályázva jogot kaptak arra, hogy az Egyesült Királyságban éljenek – jelentette kedden a The Telegraph.

Meglepő döntés

Egy brit bevándorlási bíró úgy döntött, hogy egy hatfős gázai család csatlakozhat a Nagy-Britanniában élő testvéréhez, mondván, hogy a “kérelmük elutasítása sérti az emberi jogaikat”.

A Telegraph szerint a család az ún. Ukrajna Családi Programon keresztül kérte, hogy Nagy-Britanniában élhessen, amely lehetővé tette ukrán állampolgárok számára, hogy családtagjaikhoz csatlakozzanak az Egyesült Királyságban legfeljebb 3 évre.

“A brit miniszterelnök egy szánalmas lábtörlő” – üzente Izrael diaszpóraügyi minisztere

A Hamasz miatt küldte el melegebb éghajlatra Ámicháj Chikli a brit miniszterelnököt.

A brit belügyminisztérium ügyvédei arra figyelmeztettek, hogy

a kérelem jóváhagyása kiskaput teremthet „mindazok befogadására, akiknek az Egyesült Királyságban élő családtagjaik vannak a konfliktusövezetekben”.

A család 2024 januárjában az ukrajnai rendszer alkalmazásával nyújtott be kérelmet, arra hivatkozva, hogy ez felel meg leginkább a körülményeiknek, és hogy helyzetük annyira „kényszerítő”, hogy kivételt kell tenni a szabály alól.

Az Egyesült Királyság és a gázai menekültek

A kérelmet eredetileg azzal az indokkal utasították el, hogy csak a parlament dönthet arról, hogy mely országok részesüljenek áttelepítési programokban, és a gázaiak részére nem hagyták jóvá ilyet.

Hugo Norton-Taylor bíró azonban hatályon kívül helyezte a döntést, és helyt adott a család fellebbezésének az Emberi Jogok Európai Egyezménye 8. cikke szerinti családi élethez való jog alapján.

Az ítélet ellenére a belügyminisztérium nem hozott létre áttelepítési programot a Gázából érkezők számára, és kijelentette, hogy a jövőben vitatni fogja a hasonló kérelmeket

– számolt be a The Telegraph.

Nem lesz olcsó: harmincezer milliárd forintba kerülhet Gáza újjáépítése?

A tűzszüneti megállapodás életbe lépésével egyre több kérdés merül fel a Gázai övezet jövőjével kapcsolatban.

„Csak Gázában kétmillió ember él, és világszerte több tízmillióan vannak a konfliktusövezetekben, akik közül sokaknak az Egyesült Királyságban élő rokonaik lesznek. Nyilvánvalóan nem tudjuk mindannyiukat befogadni” – mondta Chris Philp árnyék belügyminiszter.

Kijelentette, hogy az eset azt mutatja, hogy az Egyesült Királyságnak meg kell változtatnia emberi jogi törvényeit, hogy csak a parlament, ne pedig a bírák mondhassák ki a végső szót arról, hogy ki élhet az Egyesült Királyságban.

Philp szerint ez egy „riasztó és veszélyes” ítélet, amely

„alapot teremt arra, hogy bárki, aki a világ bármelyik konfliktusövezetében, bárhol a világon kapcsolatban áll az Egyesült Királysággal, ide jöjjön”.

„Az Egyesült Királyság nagylelkűen segítette az embereket Ukrajnában, Szíriában, Afganisztánban és Hongkongban konkrét humanitárius programokkal. Nem engedhetjük meg, hogy a bírák egyszerűen új rendszereket találjanak ki az emberi jogi jog újszerű és kiterjesztő értelmezése alapján” – mondta.

Az egyik izraeli párt pénzt adna a Gázából elköltöző palesztinoknak

Itamar Ben-Gvir egy szokatlan javaslattal állt elő, amely elsőre meglepőnek tűnhet, de jobban átgondolva van benne ráció.

2024: Nagy-Britanniában éppen a migránsok rokonházassága körül áll a bál

A konzervatívok betiltanák, a Munkáspárt nem, a képen látható képviselő, Iqbal Mohamed pedig egyenesen védelmébe vette az unokatestvérek házasságát.