Trump 15 ezer transznemű katonát készül kirúgni az amerikai hadseregből

Tömegesen fogják elbocsátani a transznemű katonákat.

Amerikai védelmi tisztségviselők nyilvánosságra hozták, hogy Donald Trump megválasztott elnök a Fehér Házba való visszatérésének első napján, január 20-án olyan végrehajtási rendeletet kíván aláírni, amely elrendeli az összes transznemű személy eltávolítását az amerikai hadseregből – írja a The Sunday Times. 

Az utasítás a becslések szerint 15 ezer aktív szolgálatot teljesítő katonát érintene, akiket a szolgálatra alkalmatlannak ítélés miatt orvosi elbocsátás fenyegetne.

A rendelet túlmutatna Trump előző, még az első kormányzása idejéből származó direktíváján, amely leállította a transzneműek toborzását, de a már meglévő szolgálati tagokat meghagyta. Az új politika értelmében még a több évtizedes katonai szolgálattal rendelkezőknek is távozniuk kellene.

Queer nukleáris doktrína és AIDS-es katonák – így herélnék ki a Pentagont

A kulturkampfnak nincs helye a nemzetbiztonsági kérdésekben. Vélemény.

Egy Trumphoz közel álló forrás kifejtette, hogy ez a tömeges elbocsátás egy olyan időszakban történne, amikor a legtöbb szolgálati ágban jelentős toborzási hiány mutatkozik, és jelenleg csak a tengerészgyalogság teljesíti a kitűzött célokat. A forrás megjegyezte, hogy sok érintett katona jelenleg létfontosságú vezetői pozíciót tölt be.

Pete Hegseth, Trump védelmi miniszteri posztra választottja a múltban kifejezte egyetértését egy ilyen döntéssel. A Fox News műsorvezetője és a Nemzeti Gárda egykori őrnagya, Hegseth nemrég megjelent könyvében azt írta, hogy „a következő főparancsnoknak helyre kell állítania a rendet”, miközben bírálta az általa „gyenge és nőies vezetésnek” nevezett katonai vezetést.

Rachel Berman, aki a veteránok egyik érdekvédelmi csoportját vezeti, azzal riogat, hogy egy ilyen hirtelen és tömeges létszámcsökkentés jelentős műveleti kihívásokat okozna. Rámutatott, hogy mivel a hadsereg tavaly már így is 41 000 újonccal maradt el a tervezettől, 15 000 tapasztalt katona elbocsátása súlyosan befolyásolná az egységek kohézióját és a kritikus képességeket. Értékelése szerint az elveszett szakértelem újjáépítése akár két évtizedet is igénybe vehetne, és milliárdos nagyságrendű további finanszírozást igényelne.

A csendes többség ismét igent mondott Donald Trumpra és a normalitásra

Kamala Harris katasztrófális vereségével sorsdöntő válaszút elé érkezett a Demokrata Párt. Kérdés, hogy a belső harcok végén ki kerül majd ki győztesen. Hende Olivér írása.