A közösségi médiában estek neki a Miss France résztvevőjének, April Benayoumnak, miután a nő felfedte a szombati műsorban, hogy édesapja Izraelből származik.
Főként Twitteren záporoztak rá a durván antiszemita kommentek, amikben követelték, hogy zárják ki a versenyből származása miatt. “Hitler elfelejtett kiirtani téged, Miss Provence” – idézte az egyik felhasználót a The Algemeiner.
A támadásokat számos rangos francia zsidó szervezet is elítélte. A Franciaországi Zsidó Intézmények Képviselő-testülete (Crif) szerint a kommentek “gonoszak és elfogadhatatlanok.”
A Nemzetközi Liga a Rasszizmus és Antiszemitizmus Ellen (Licra) pedig követelte, hogy a törvény előtt feleljenek a posztok írói.
Izrael francia nagykövetsége ezt írta: “A lehető legerősebben elítéljük ezt az antiszemita és az anticionista gyűlöletáramot.”
Több politikus, köztük Gerald Darmanin belügyminiszter is megszólalt az ügyben. Ő azt írta, hogy “az üzenetek szerzői szégyelljék magukat.”





Ha Magyarországon hasonló lenne már az egész kormányt meghurcolták volna. Szégyenletes kettős mérce ez. A gyűlölet beszédnek büntetőjogi következményei vannak. Már ahol vannak.
Inkább örüljünk annak, hogy itt jelenleg még jobb a helyzet és imádkozzunk, hogy ez sokáig így is maradjon. Nem szégyelled magad, amiért egy ilyen hír alá ennyit tudtál ideírni? Mint látod ebből Franciaországban is hír lett, vezető tisztviselők és kormánytagok nyilatkoztak az ügyben és botrányként emlegetik. Azért azt hozzá kell tegyem én inkább azt érzem aggasztónak, hogy mindennek egy szépségkirálynővel kellett megtörténnie ahhoz, hogy áttörje a muszlimbarát sajtó ingerküszöbét.Mert abban biztosak lehetünk hogy erre az esetre legalább 10 másik jut amit NEM hoztak le…
Nem szegyellem magam. Szegyeld magad te.
A britek és az amerikaiak elverték a fejük fölül a náci megszállókat, de amint lehetőségük van, egyből meglátszik, hogy lélekben ma is kollaboráns banda, csak az antiszemitizmus egy ideig nem volt komilfó. Úgyhogy importáltak maguknak még pár millió megveszekedett zsidógyűlölőt, hogy nagyobb legyen a hatásfokuk. Onnét menekülni kell.
Hanem az szép lesz, mikor majd Macron bizonygathatja a nemzetközi sajtó előtt, hogy ááááá, nincs is okuk a zsidóknak menekülni Franciaországból…