Kiderült, hogy a 33 éves németországi lengyel férfi miért helyezte az auschwitzi koncentrációs lágerrel egy szintre a német adóhivatalt.
Egy férfi 70 ezer eurós adóssága miatt az auschwitzi kapu másolatát állította fel egy német adóhivatal előtt.
A replikán náci szimbólumok, egy krematóriumra emlékeztető szerkezet és a „Zyklon B” felirat volt látható; a rendőrség további náci szimbólumokat talált a férfi otthonában, és gyűlöletkeltés gyanújával nyomoz ellene.
Adótartozás miatt auschwitzi kapu
A 33 éves reklámügynökségi vezetőt azután tartóztattak le, hogy az auschwitzi haláltábor bejárati kapujának másolatát állította fel egy dél-németországi adóhivatal előtt, egy krematóriumra emlékeztető szerkezet mellett. A hatóságok gyűlöletkeltés és a náci szimbólumok használatára vonatkozó szigorú német törvények megsértése gyanújával indítottak nyomozást.
Német lapértesülések szerint a gyanúsított, egy Németországban élő lengyel állampolgár, áprilisban állította fel a körülbelül két méter magas kaput a bajorországi Eggenfelden város adóhivatala bejáratánál.
A kapu szinte pontos mása volt az auschwitzi bejáratnak, rajta a hírhedt „Arbeit macht frei” („A munka szabaddá tesz”) felirattal. A jelentések szerint még az „Arbeit” szóban szereplő fordított B betűt is – amely az eredeti tábla jellegzetes részlete – lemásolták.
A kapu másolatának mellé fából készült horogkereszteket is elhelyeztek
– írja a Ynet izraeli portál.
Egyszerű pszichés válság
Később a parkolóban egy fekete, kéményhez hasonló szerkezetet is felállítottak, amely a náci koncentrációs és megsemmisítő táborok krematóriumi kemencéit hivatott szimbolizálni. A szerkezetre a „Zyklon B” feliratot írták, utalva a nácik által a gázkamrákban használt cianid-alapú vegyi anyagra.
A csak Marius néven emlegetett gyanúsított édesanyja a Bildnek elmondta, hogy fia „sem nem szélsőséges, sem nem antiszemita”, de körülbelül 70 eurós eurós adóssága miatt pszichés válságba került.
Elmondta, hogy fia „dühvel telitődött” a hatóságok iránt, és depresszióba süllyedt.
Németország szigorúan érvényesíti a náci szimbólumok nyilvános megjelenítésére, valamint a náci rezsim bűneinek dicsőítésére, bagatellizálására vagy igazolására irányuló cselekményekre vonatkozó törvényeket. Martin Biber, Eggenfelden polgármestere határozottan elítélte a cselekményt, „undorító pimaszságnak” és „a társadalom megsértésének” nevezve azt.





Csináljon még néhányat , a minőségre referencia az oldal.
Lám , még itt is dicsérik !
Marketplészen elkapkodják , a pénzt gyorsan kifizeti … :))
A magyaroknak is jot tett a szovjet sziberiai lager a Szovjetunio megtamadasa utan 🙂
@disqus_kjdyevtetq:disqus
@disqus_FW9thNz7Lp:disqus
Vittek oda zsidókat is.
Sőt , holokausztot túlélt zsidókat is.
Nekik is jót tett ?
Kis maceszmanóm …
Ez rendszerszintü volt, nem zsido baratom ?
NEM, akkor miröl beszelsz ?
@disqus_kjdYeVteTQ:disqus
Elkapás szintű volt.
Akit elkaptak , azt vitték.
Tehat a Szovjetunionak nem volt celja, hogy "Sőt , holokausztot túlélt zsidókat is." oda vigyenek.
Tehat az erved egy zsak szart nem er.
Sajnalom !
@disqus_kjdYeVteTQ:disqus
Mivel munkájukkal a német haditermelést segítették ,
csoportos deportálásuk szerintük jogos volt … :))
Csak nem valaszoltad meg, hogy ez rendszerszintü volt.
Nem zsido baratom. 🙂
vehehe https://uploads.disquscdn.com/images/1f508dbed76da5ac77707c24bb1e0248b492179095cd06fd16a70e8959167352.jpg