Brutális támadás: leütöttek a metrón egy Dávid-csillagot viselő zsidó férfit

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

A 41 éves, csak „Dávidként” azonosított férfi péntek este utazott a brüsszeli metrón, amikor három férfi rátámadt.

Egy zsidó férfit bántalmaztak a brüsszeli metrón, miközben támadói antiszemita sértéseket kiabáltak, és elrabolták a Dávid-csillagos nyakláncát, amely – elmondása szerint – „felbecsülhetetlen érzelmi értékkel” bírt számára.

Újabb zsidóverés történt Belgiumban

A RTBF beszámolója szerint az egyik támadó először útbaigazítást kért tőle a központi pályaudvarhoz, majd a másik két férfi erőszakkal leültette, ütlegelni kezdte, és leverte a szemüvegét.

„Zsidókról beszéltek, miközben vertek – és nem dicséretként” 

mondta az áldozat.

A támadók nem próbáltak meg más értéket elvenni tőle, pedig a telefonját és a pénztárcáját is megszerezhették volna. Dávid szerint kifejezetten a nyakláncot akarták megszerezni, mintegy „trófeaként”. A Dávid-csillagos ékszert az apjától kapta, ezért különösen nagy érzelmi jelentőséggel bírt számára. A férfi később megpróbálta üldözőbe venni a támadókat, de a szemüvege nélkül nem járt sikerrel. Feljelentést tett a rendőrségen, és bízik abban, hogy a brüsszeli metróüzemeltető, a STIB biztonsági kameráinak felvételei segítenek az elkövetők azonosításában.

Belgium drasztikus a helyzet

A diszkrimináció elleni küzdelemmel foglalkozó belga közintézmény, az UNIA adatai szerint 2024-ben 277 antiszemita incidensről érkezett bejelentés, amelyek közül 79 esetet erősítettek meg. Ez növekedést jelent a korábbi évekhez képest.

Amint arról a Neokohn is beszámolt, közelmúltban a belga védelmi minisztérium katonákat vezényelt zsidó közösségi intézmények védelmére, miután megszaporodtak az antiszemita támadások.

Amichai Chikli izraeli diaszpóraügyi miniszter nemrég élesen bírálta Belgiumot, és – Spanyolországgal együtt – Európa leginkább Izrael-ellenes országai közé sorolta, ahol erősödik az antiszemitizmus. Úgy fogalmazott, hogy az országot „jelentős mértékben áthatja a radikális iszlamizmus”, és arra figyelmeztette a zsidó diákokat, hogy fontolják meg Izraelt a belga egyetemek helyett.

Michel Kotek, a belga Zsidó Információs és Dokumentációs Központ vezetője a JNS-nek elmondta, ma már az az érzés uralkodik, hogy „szabad préda lett a zsidóság Belgiumban”, és a hatóságok sorozatos kudarcai nemcsak a zsidó közösség jövőjét, hanem az egész társadalom stabilitását is veszélyeztetik.

Balga belgák: izraeli karmester miatt mondták le a Müncheni Filharmonikusok koncertjét

A genti városi tanács és kulturális szereplők nyomására úgy döntöttek, nem működnek együtt olyan művészekkel, akik „nem határolódnak el a rezsimtől”.

Kép: Wikimedia Commons/Stephane Mignon

“Brutális támadás: leütöttek a metrón egy Dávid-csillagot viselő zsidó férfit” bejegyzéshez 4 hozzászólás

  1. Europa haldoklik.
    Réges-régi mondás az, hogy

    „Jews are the canary in the coal mine”.

    Ennek a metaforának nagy igazsága van, ugyanis a történelem során a növekvő antiszemitizmus korai figyelmeztető jelként szolgált egy adott társadalom súlyos erkölcsi, társadalmi és politikai hanyatlására. Azok a társadalmak, amelyek saját zsidó lakosságuk ellen fordulnak, előbb-utóbb széles körű működési zavarba, erőszakba és zsarnokságba süllyednek.

    "What starts with the Jews never ends with the Jews."

    Ahogyan a bányászok a kanárikat használták a mérgező gázok észlelésére, a zsidó közösségek üldöztetése annak az előjele, hogy a társadalomban egy mélyebb morális, társadalmi és politikai rothadás kezdődött el, ami nemcsak a zsidókat, hanem az egész lakosságot fenyegeti. Ugyanis amikor egy társadalom "félrenéz" és eltűri, sőt igazolni kezdi a zsidók elleni gyűlöletet, ezzel párhúzamosan más kisebbségekkel, intézményekkel és szabadságjogokkal szembeni igazságtalanságokat is egyre inkább eltűri. Ami a zsidókkal kezdődik, az sosem a zsidókkal ér véget.