Csak drukkolni lehet, hogy ne essen bajuk: szerdán átlépte a török–iráni határt az iráni női labdarúgó-válogatott, miután öt tagjuk visszavonta az Ausztráliában benyújtott menedékjog-kérelmét.
Ausztrália humanitárius vízumot adott hat iráni játékosnak és a focicsapatot kísérő egy személynek, miután azok menedékjogot kértek, azzal az indokkal, hogy félnek az esetleges üldöztetéstől, ha visszatérnek Iránba – írja a Reuters.
A biztonságukkal kapcsolatos aggodalmak azután merültek fel, hogy
nem voltak hajlandók elénekelni a rezsim által kisajátított nemzeti himnuszt az Ázsiai Női Kupa nyitómérkőzésén, miután megindult a háború Irán ellen.
Az iráni állami televízió „háborús árulóknak” nevezte őket.
Török járattal tért vissza az iráni női focicsapat
A csapat, amely kedden érkezett Isztambulba, szerda reggel repülővel indult a Törökország keleti részén fekvő Igdirbe. A játékosok poggyászaikat húzva léptek ki az igdiri repülőtérről, és a terminál előtt beszélgettek, mielőtt felszálltak a határ felé tartó buszra – számol be a brit hírügyökség.
Közülük az egyik röviden elmosolyodott és integetett a tévékamerának, mielőtt a busz elindult. Körülbelül kétórás utazás után a határra érkeztek, ahol átestek a Gurbulak határátkelőhelyen a útlevél-ellenőrzésen, majd beléptek Irán területére.
Az Ázsiai Női Kupa éppen akkor kezdődött, amikor az Egyesült Államok és Izrael támadást indított Irán ellen, amelynek során likvidálták a legfőbb vezetőt, Ali Hámenei ajatollahot. A csapat, amely a csendes engedetlenség eszközével fejezte ki véleményét a rezsimről, több mint egy hete esett ki a tornából.
Azok közül, akik Ausztráliában kértek menedéket, öten később meggondolták magukat, és úgy döntöttek, hogy mégis hazatérnek; ők Kuala Lumpurban csatlakoztak a többiekhez, ahol a csapat a múlt héten Sydney-ből való távozása óta tartózkodott.
Teherán megzsarolta őket?
Az Iráni Labdarúgó-szövetség (FFIRI) a múlt héten közölte, hogy azok, akik meggondolták magukat, a csapat többi tagjával együtt hazautaznak, „hogy családjuk és hazájuk ismét karjaiba zárhassa őket”.
Két játékos még mindig Ausztráliában tartózkodik, és fényképek is készültek róluk, amint egy helyi A-League-klubnál edzenek. Az iráni állami média azt állította, hogy a nők Ausztráliában „pszichológiai nyomásnak” voltak kitéve, míg
jogvédő aktivisták szerint a kormány a családjaikat ért fenyegetésekkel kényszerítette őket menedékjog iránti kérelmük visszavonására.
Az iráni külügyminisztérium közölte, hogy a női válogatottat „tárt karokkal” fogadják majd hazatéréskor, Mohammad Reza Aref iráni alelnök pedig kijelentette: a játékosok biztonságát garantálják, egyben azzal vádolta Trumpot, hogy beavatkozik Irán belügyeibe.
Zahra Ghanbari, a labdarúgó-válogatott csapatkapitányának édesanyját hírek szerint iráni biztonsági szervek, köztük a Forradalmi Gárda hírszerző egysége is megfenyegette.





Béke poraikra.
Emlékszel az "egyvélemény" nickes kommentelőre a 444hsz-ről?
Kifejezetten Orbán-ellenes figura volt, aki – állitása szerint – "kivándorolt Izraelbe, azon az alapon, hogy az egyik nagyapja zsidó volt". Nos a vén k. Stefi néni őt is kibanolta – szokásához híven őt is egy koholt váddal – nevezetesen azzal, hogy "Sokadjára tolta már a propagandát". Mondanom sem kell, hogy férjeura is rögtön megjelent a szinen, hogy kiálljon őnagysága mellett és megvédje a
MUNDÉR, akarom mondani a csipkés tanga-bugyi böcsületét és ezt gyorsan megtoldotta még azzal is, hogy az a gaz egyvélemény "Kormánypropagandát tolt".Pff, gyomorforgatóan undoritó, KurucInfo-s szint, ha fizetnének érte sem mennék vissza kommentelni oda:
https://uploads.disquscdn.com/images/bf5064e305f649f7e5918757012c6b55cbb930056d097c5473e8d04466549540.png https://uploads.disquscdn.com/images/b97fced6b0d6a448c745b4f25cd19f807f9d08236acfa764b80ffb026a92c2eb.png https://uploads.disquscdn.com/images/267a0a16122ebd5b3fe1799fbdbe49f51b8869f342ce4313a89b9817c89ad600.png
https://uploads.disquscdn.com/images/336725da858873d6216742273276f193ed4f393eee54f8eee923972aca488045.jpg
😃
Nagyon találó! 😃😆😄
Közben az ismerősöm ma este küldött még egy screenshot-ot.
Hát igen…. ez a megalomániás, tanga bugyis kis-kakaska egyre agresszivebben verdesi a verdesni-valóját a szemétdombjukon és ez bizony már kemény, HVGs-HalálBrigádos szint! Gondolom emlékszel rá?
Nagyon úgy néz ki, hogy a páros "iskolázottabbik" fele – az öreg "kokas" – egyre kevésbé képes kontrolálni az összeférhetetlen természetű és ráadásul felettébb butuska asszonykáját. De hát náluk is – mint sok más párkapcsolatban – a menyecske "hordja a nadrágot", illetve az ő esetükben az igéző, csipkés tanga bugyeszt. És ahogyan azt a művelt francia mondja:
https://uploads.disquscdn.com/images/8023a2965561f52a90abba704ca5a0254acdcb1073f468d03620b7f688da5756.png
Úgy néz ki, Sherlock Holmes-nak vetélytársa van.:)
Jajsh, ne hasonlitsd már Sherlock Holmes-hoz ezt a zakkant és összesküvés-elméleteket gyártó Stefi bubit!
Mivel engem nem különösebben érdekel és abszolut nem érint az aktuális magyar belpolitikai helyzet, így az ezzel kapcsolatos ismereteim meglehetősen hézagosak. Viszont valamivel mégis csak többet tudok róla mint egy átlag amerikai, ami alapján erősen kétlem azoknak a vaskos konteoknak tűnű állitásoknak az igazát amiket – a "stefan" nickes cenzor és "Himura Battousai" nickes kommentelő – előadtak; mint például hogy
Te mit gondolsz ezekről? Szerinted van valami valóság-alapjuk?
Én még nállad is kevesebbet foglalkozom a magyar belpolitikával, nem tudok hozzászólni.
Viszont mit szólsz Te ehhez?
Én nem akartam hinni a szememnek, meg a fülemnek.
https://x.com/mazemoore/status/2015921101696585788?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E2016146909245665336%7Ctwgr%5E79ed186b12c4a2353ce260586ec9f7677e81a70a%7Ctwcon%5Es3_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.foxnews.com%2Fmedia%2F2010-obama-clip-goes-viral-where-he-defends-deportations-even-those-just-trying-earn-living
Nem értem, hogy miért csodálkozol ezen? Obama idejében még nem éltél itt a U.S.-ben? Csak mert Obamát „főkitoloncolónak” („deporter-in-chief”-nek) nevezték az elnökösködése idején, mivel a kormányzata rekordot állított fel a kitoloncolások számában. Ugyanis az Obama-kormányzat konkrétan több mint 3.1 millió ICE-kitoloncolást (hivatalos eltávolítást) hajtott végre a nyolc hivatali éve alatt. Sőt én úgy tudom, hogy Obama több embert toloncolt ki, mint az őt megelőző bármelyik, korábbi amerikai elnök.
Erre emlékszem.
Amire nem emlékszem, az a cirkusz miatta a demokraták részéről.
Ennek két fő oka is van.
Egyrészt mert Obama „az ő kutyájuk kölyke", és mivel egy alomból valók, ezért gyakorlatilag soha, semmiért nem támadták. Igy ezért sem.
Másrészt Obama idejében még nem volt ennyire szél-balra tolódva a demokrata párt.
Szerinted? Valami egyébb ok?
https://uploads.disquscdn.com/images/bd7fda4192d89f76ba7b9fc6b8b84de540be8b4b464aa0b0a1f1a4c761888f5c.jpg
Ezt nézd meg!
Micsoda sivár élete és lelkivilága kell legyen ennek a szerencsétlen lúzernek ahhoz, hogy miután a cenzorok koholt vádakkal kirugták, most sűrű bocsánatkérések, igérgetések és fogadkozások bevetésével visszakuncsorogja magát a 444hsz-re, hogy továbbra is ott kommentelhessen:
https://uploads.disquscdn.com/images/55d1b67c47d235e3c025baae86c49795df387cb63238e7878d426c628e89e709.png https://uploads.disquscdn.com/images/b58f93301f2c4f9413b7c0e0ae465f50611aa7312e46671d89ceb9a71d72cbe8.png https://uploads.disquscdn.com/images/690010dfadf263a22a551757b9e8672effac40cd634a755d671dee868739934f.png https://uploads.disquscdn.com/images/3dffb1a91de4a70b044a5995090c3824bec33c24250c0a6e7554bde88cf715d8.png
Egészen biztos, hogy zsarolják őket. Életüket kockáztatják