Iran International: tüntetőket ellátó iráni nővéreket erőszakoltak meg és végezték ki

woman in red shirt wearing blue goggles

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Az iráni hatóságok brutális fellépéséről számolt be az iráni ellenzék vezető médiuma.

Az iráni tüntetők ellátásában részt vevő ápolókat letartóztatták, megkínozták, csoportosan megerőszakolták, egyeseket pedig kivégeztek – írja az Iran International, amelynek értesüléseit nemzetközi sajtóorgánumok is idézték.

Brutálisan bántak a rezsim emberei az iráni ápolókkal

A beszámoló szerint egy teheráni kórházban dolgozó testvérpárt is őrizetbe vettek, miután a januári rendszerellenes tüntetések során lőtt sérüléseket szenvedett demonstrálókat láttak el. A lap szerint a nőket fogva tartásuk alatt súlyosan bántalmazták: az egyik, 33 éves ápolót többször is csoportosan megerőszakolták biztonsági erők tagjai, akik kettesével-hármasával követték el az erőszakot, és olyan eszközöket is használtak, amelyek súlyos sérüléseket és erős vérzést okoztak neki.

A megerőszakolt ápolónő állapota annyira leromlott, hogy az orvosok kénytelenek voltak eltávolítani a beleinek egy részét, és több bonyolult műtéten esett át. A lap forrásai szerint lehetséges, hogy méheltávolításra is szüksége lehet. A nő pszichés állapota rendkívül súlyos, és attól tartva, hogy kárt tesz magában, jelenleg őrizet mellett, az ágyhoz kötözve ápolják.

A másik testvér szintén csoportos nemi erőszak áldozata lett, súlyos belső sérüléseket szenvedett, és nála teljes méheltávolítást hajtottak végre.

A család a hírek szerint jelentős összeget fizetett az iráni elhárítás egyik tisztjének, hogy elérje egyikük szabadon bocsátását. Ennek feltételeként egy olyan dokumentumot kellett aláírnia, amely szerint „ideiglenes házasságban” állt az egyik ügynökkel – ez a lépés a szabadulását volt hivatott megkönnyíteni. Emellett arra is kötelezték, hogy nyilatkozatban állítsa: a szabadulása után azt fogja mondani, hogy „lázadók” erőszakolták meg.

Csak a Mi Hazánk nem ítélte el a civilek ezreit lemészárló iráni rezsimet

Magyarországról egyedüliként Borvendég Zsuzsanna nem szavazta meg az iráni rezsimet elítélő EP-állásfoglalást.

A kórházban végeztek ki ápolókat

Az eset január 8-án történt, amikor tucatnyi, lőtt sérüléseket szenvedett tüntetőt szállítottak a teheráni kórházba. A jelentés szerint az Iráni Forradalmi Gárda megtiltotta az egészségügyi személyzetnek a sérültek ellátását.

A jelenlévő 27 dolgozó közül azonban 14-en ezt megtagadták, és folytatták a betegek kezelését.

Később biztonsági erők rohanták le az intézményt: a beszámolók szerint lelőttek néhány sebesültet, és bántalmazták az ellenálló személyzetet.

Orvosok szerint szándékosan a szemre és a fejre lőnek az iráni biztonsági erők

Jelentések szerint a kórházak gyakorlatilag összeomlottak a lőtt sebesültek miatt, az áldozatok döntő többsége fej- vagy szemsérülést szenvedett.

Szemtanúk elmondása alapján a hét, tovább dolgozó ápoló közül kettőt a helyszínen, kollégáik szeme láttára lőttek agyon.

Holttestüket napokkal később egy fogvatartási létesítményben találták meg, míg öt másik nővért letartóztattak és hetekre eltűntek.

Nemzetközi jogvédő szervezetek évek óta figyelmeztetnek arra, hogy az iráni fogvatartottakat súlyos kínzás és szexuális erőszak veszélye fenyegeti. A jogvédők szerint a legutóbbi tüntetéshullám során őrizetbe vett több ezer ember van kitéve súlyos bántalmazás kockázatának. Az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának tényfeltáró missziója szintén súlyos jogsértésekről számolt be, köztük önkényes kivégzésekről, letartóztatásokról, kínzásról és szexuális erőszakról.

„Hányinger” – Már a tömeggyilkos iráni rezsimet mosdatják a magyar anticionisták

A saját népét elnyomó iráni rezsim is szövetségesekre talált a magyarországi anticionistákban.

J.K. Rowling Iránról: Miért hallgatnak most a képmutató emberi jogi aktivisták?

A Harry Potter szerzőjének Iránról szóló bejegyzését már 10 millióan látták.

“Iran International: tüntetőket ellátó iráni nővéreket erőszakoltak meg és végezték ki” bejegyzéshez 8 hozzászólás

  1. Hát igen, ez a háború valóban nem Kaja Kallas és nem a "kultúrált" Európa háborúja, hanem a gaz Trump és a galád Israel harca a humanizmus fellegvára; a civilizált Iráni rezsim ellenében!

    • Az EU nem tud és nem akar beszállni.

      Nem tud , mert nincs mivel.
      Ami van , megy Ukrjnába.
      Meg a készletek feltöltésére az orosz veszély miatt.
      Mert kb. három napra elegendőek a készleteik … :((
      Nem , ez nem vicc , ők maguk mondták.

      Nem akar , mert belpolitikailag öngyilkosság.
      A baloldal semmiképpen sem , a jobboldal meg ?
      Nem akar választást veszíteni. Vagy nem nagyon.
      Az új " állampolgárok " is szavaznak ám !

      A zsidók politikai hatalma az EU-ban évről évre csökken.
      Létszámuk szintén.Ezek egymást erősítő tényezők …

    • Az első világháborús németellenes propaganda ?
      Hogy belga gyerekek kezét vágják le a német katonák ?
      A brit parlamentben évekkel később követelték a felelősök
      megbüntetését ! Akkor derült ki , hogy ez is hazugság volt.
      Később , a holokauszt idején éppen ezért nem hitték el a
      hírnökök egyetlen szavát sem …

      A kézlevágásból annyi volt igaz , hogy belga gyarmatokon
      a nem elég szorgalmas ni99erek kezeit vágták le …

  2. Emlékszik még valaki rá ?
    .
    https://uploads.disquscdn.com/images/62ab7eda8ad279c1a72bd172fb202718e14890e6c2ed703cce18af7b1a6c2d86.png .
    A kuvaiti „ápolónő” vallomása
    1990. október 10-én egy tizenöt éves kuvaiti lány, akit csak Nayirah néven mutattak be, vallomást tett a Kongresszusi Emberi Jogi Caucus (összpárti gyűlés) előtt. A sírással küszködő Nayirah – többek között – ezt mondta: „Önkénteskedtem az al-Addan kórházban tizenkét másik nővel, akik ugyancsak segíteni akartak. Én voltam a legfiatalabb önkéntes. A többi nő húsz és harminc év közötti volt. Miközben ott voltam, láttam iraki katonákat a kórházba fegyverrel bejönni. A babákat kivették az inkubátorokból, az inkubátorokat elvitték, és a gyerekeket otthagyták a hideg padlón meghalni. [sírás] Rémisztő volt.” A Hill & Knowlton arculatépítő cég felvette a meghallgatást, és video-sajtóközleményben megküldte a Medialinknek, ami az USA-ban körülbelül hétszáz állomást szolgált ki.
    Aznap este a vallomás részleteit az ABC Nightline és az ABC Nightly News-ban is leadták, és becslések szerint 35-53 millió amerikaihoz jutott el. Bush elnök elmondta Porter képviselőnek, hogy látta a vallomást a CNN-en; ezenkívül az elnök a történetet a következő hetekben legalább tíz alkalommal megismételte. Hat vagy hét szenátor is idézte Nayirah vallomását abban a beszédében, melyben az erő alkalmazása mellett érveltek – ugye emlékszünk még a szenátusi szavazás szoros voltára. Ezenkívül, részben Nayirah vallomását alapul véve, az Amnesty International 312, inkubátorból kirakott csecsemőről írt, bár utólag ezt a jelentést visszavonták. Irak tagadta a vádakat. 1990. október 21-én újságírók iraki információs minisztériumi tisztviselőkkel ellátogattak a kuvaiti szülészeti létesítménybe, ahol az orvosok tagadták az inkubátorokkal kapcsolatos vádaskodást.

    A valóság
    1991. március 15-én, nem sokkal Kuvait felszabadítása után John Martin, az ABC riportere jelentette, hogy páciensek, beleértve koraszülött csecsemők is, valóban meghaltak, amikor sok kuvaiti nővér és orvos abbahagyta a munkát, vagy elmenekült az országból, azonban majdnem teljes bizonyossággal azt találta, hogy az iraki csapatok nem rabolták el a kórházak inkubátorait, és nem hagyták kuvaiti babák százait meghalni. 1992. január 6-án a The New York Times közölte John MacArthur „Emlékeznek Nayirah-ra, a Kuvait melletti tanúra?” című írását. MacArthur kiderítette, hogy Nayirah valójában Nayirah al-Sabah volt, azaz Saud Nasir al-Sabah washingtoni kuvaiti nagykövet lánya, a kuvaiti királyi család rokona. MacArthur megjegyezte, hogy az inkubátoros sztori súlyosan eltorzította azt az amerikai vitát, hogy a katonai akciót támogatni kell-e, és felvetette, hogy Lantos és Porter képviselőnek a Hill and Knowltonnal való különleges kapcsolatát a Kongresszusnak vizsgálnia kellene-e azért, hogy kiderítsék: csupán nyilvánvaló összeférhetetlenségről volt-e szó, vagy ami rosszabb, hogy tudták-e 1990 októberében, hogy Nayirah ki is volt valójában. 1992-ben a Human Rights Watch is megvizsgálta az inkubátoros történetet, és azt nyilatkozta, hogy az csak háborús propaganda volt. A Middle East Watch a helyszínen vizsgálódott a háború után, és nem találta inkubátorrablás nyomát; az al-Addan kórházban, amiről Nayirah beszélt, sem történt semmi ilyesmi. Az Amnesty International, ami először felkapta a történetet és igazságként jelentette meg, később visszavonta azt, és kijelentette: nem talált megbízható bizonyítékot a vádaskodásra. A kuvaiti kormányzat által felfogadott Kroll Associates szintén kikérdezte Nayirah-t. A lány elmondta, hogy valójában csak egy babát látott az inkubátoron kívül, és azt is csak egy pillanatra, és hogy nem dolgozott önkéntesként a kórházban, hanem valójában csak néhány percre állt meg ott. A CBC „To Sell a War” (Eladni egy háborút), a 60 minutes „Nayirah” címmel készített leleplező műsort az esetről.

    A hazugságot egy Tom Lantos nevű zsidó találta ki.

18

Csak felnőtteknek

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet. Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését a gépén, használjon szűrőprogramot !

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartozik.