Összeütközött két katonai repülőgép, négy amerikai katona meghalt

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Négy amerikai katona halt meg egy légi balesetben Irak felett.

Négy amerikai katona életét vesztette, amikor egy KC-135 légi utántöltő repülőgép lezuhant Nyugat-Irakban egy másik katonai repülőgéppel történt ütközést követően – erősítette meg péntek este az Egyesült Államok Központi Parancsnoksága (CENTCOM). A baleset az Irán elleni katonai műveletek részeként történt.

Mi történt a repülőgéppel?

A közlemény szerint a szerencsétlenség baráti légtérben következett be, és nem ellenséges támadás vagy baráti tűz okozta. A baleset pontos körülményeit még vizsgálják, az áldozatok személyazonosságát egyelőre nem hozták nyilvánosságra.

Érkeznek a Skyfall-drónok – Trump Zelenszkijtől vesz fegyvereket Irán ellen

Donald Trump amerikai elnök jóváhagyta egy ukrán fejlesztésű, olcsó elfogódrón sürgős beszerzését.

A CBS News iraki hírszerzési forrásokra hivatkozva arról számolt be, hogy a repülőgép a Turaibil térségében, az iraki-jordán határ közelében zuhant le. Egy névtelenséget kérő amerikai tisztviselő a Reutersnek elmondta: az ütközésben érintett másik repülőgép szintén egy KC-135 típusú utántöltő gép volt.

A forrás szerint a lezuhant repülőgépen hatfős személyzet tartózkodott, a maradék két fő állapotáról egyelőre nem közöltek részleteket. A térségben jelenleg is kutató- és mentőműveletek zajlanak a legénység után.

A FlightRadar24 repüléskövető szolgáltatás adatai szerint a másik KC-135-ös vészhelyzetet jelentett, mielőtt biztonságosan leszállt Izraelben.

Három amerikai F-15-ös vadászgépet is lelőtt a balfék kuvaiti légvédelem

A CENTCOM közleményt adott ki a Kuvait felett lelőtt vadászgépek kapcsán.

Irán-barát milícia magára vállalta a gép lezuhanását

Bár az amerikai hadsereg szerint a balesetet nem ellenséges tevékenység okozta, az Iraki Iszlám Ellenállás nevű szervezet – amely több Irán által támogatott fegyveres csoport ernyőszervezete – azt állította, hogy ők lőtték le az amerikai repülőgépet. A Reuters beszámolója szerint a csoport közleményében azt írta: a KC-135-ös lelövése „országunk szuverenitásának és légterének védelmében” történt. Az amerikai hadsereg egyelőre nem erősítette meg ezt az állítást.

Az incidens már a negyedik amerikai repülőgépveszteség az Irán elleni hadművelet kezdete óta.

A múlt héten Kuvait légvédelme tévedésből három amerikai F-15-ös vadászgépet lőtt le egy aktív harci helyzet során. A CENTCOM akkor úgy nyilatkozott, hogy baráti tűz okozta a balesetet. A vadászgépek hatfős személyzete mindhárom esetben sikeresen katapultált, és a katonákat stabil állapotban mentették ki.

Előkészítik az iráni rezsimváltást? Izraeli drónrajok serege csapott le Teheránra

Váratlanul izraeli kamikaze drónok armadája jelent meg az iráni főváros felett.

“Összeütközött két katonai repülőgép, négy amerikai katona meghalt” bejegyzéshez 4 hozzászólás

  1. úgy látszik, csak az amik harcolnak, a zsidó állam őket tólja előtérbe, vajmi keveset hallunk izraeli hadisikerekről.