Egy súlyosan lesoványodott palesztin fiú lett a „a gázai éhínség” új arca.
A gázai fiú súlyos genetikai rendellenességekben és izombetegségekben szenved, amit a legtöbb médium „elfelejtett” közölni.
Hazudnak éjjel-nappal
Az egész világ látta annak a súlyosan lesoványodott palesztin fiúnak a szívszorító képeit, amelyeket a világ vezető nemzetközi médiumai a „Gázai éhínség arcaként” és a háború miatti szenvedés „bizonyítékaként” közöltek, anélkül, hogy elmondták volna róla a teljes történetet.
Egy vizsgálatból kiderült, hogy a fiú, Mohammed Zakaria Ayoub al-Matouq, több genetikai rendellenességben és már korábban is fennálló egészségügyi problémákban szenved, amit a média tudósításainak túlnyomó többségében egyáltalán nem jelent meg.
Mohammedről 2025. július 21-én Gázában készült hátborzongató képek virálissá váltak, és olyan médiumok terjesztették, mint a The New York Times, az NBC News, a The Guardian és a BBC. A török kormány hírügynöksége, az Anadolu által készített fotókon Mohammed gerince kiállt a kis hátából, miközben édesanyja a karjában tartotta.
A The Guardian a képet „életveszélyes alultápláltsággal küzdő” felirattal látta el, míg a brit Daily Express „Gázát sújtó emberi szenvedés viharát megtestesítő, borzalmas fotóként” írta le. A fotós, Ahmed Jihad Ibrahim al-Arini a BBC-nek elmondta, hogy Mohammed „Gáza helyzetét jelképezi”.
De az Izrael-párti HonestReporting csoport volt az első, amely felismerte a riportban szereplő zavaró ellentmondást: a fiú bátyja, aki a fotó háttérében látható, sokkal jobb egészségi állapotban van. Ez további kutakodáshoz vezetett, amelyek teljesen megváltoztatták a média által hazudott képet.
Egy CNN-riportban Mohammed édesanyja korábban elmondta a csatornának, hogy fia „izomrendellenességben” szenved, amely speciális táplálkozást és fizioterápiát igényel. Megjegyezte, hogy fia „boldog” és „képes egyenesen ülni”, amikor ezeket a kezeléseket kapja. Ezenkívül az Izrael-párti újságíró, David Collier egy 2025 májusában készült gázai orvosi jelentést is idézett, amely szerint Mohammed „agyi bénulásban és hipoxémiában szenved, és súlyos genetikai rendellenességgel született”.
Erkölcsi mélypont
Egy beteg gyermek képének felhasználása anélkül, hogy teljes egészségügyi állapotát nyilvánosságra hoznák, felveti a kérdést, hogy az említett médiumok valójában nem cinikusan kihasználják-e az emberi szenvedést egy bizonyos narratíva népszerűsítése érdekében.
Meg kell jegyezni, hogy az izraeli külügyminisztérium jelentése szerint a májusban feloldott blokád óta körülbelül 4500 segélyt szállító teherautó bejutását segítették elő Gázába, és további 700 teherautó várja, hogy az ENSZ átvegye őket.
Vasárnap az IDF bejelentette, hogy helyi taktikai szünetet tart a katonai műveletekben, hogy több segély juthasson be Gázába, de kijelentette, hogy a gázai élelmiszerosztás az ENSZ és a nemzetközi segélyszervezetek felelőssége, akiknek gondoskodniuk kell arról, hogy a segély ne kerüljön a Hamász kezébe.





https://24.hu/kulfold/2025/07/28/trump-komolyan-nekiment-netanjahunak/
ehhehhe. apu haragszik
Nemrég, miközben maszkos agyhalottak a Tel- avi.. 🇮🇱 , azaz Jerusalema- t táncikáltak az üres kórházakban;
c0vid halott volt: akit elütött a villamos, öngyilkos lett, 87 évesen áttétes rákos volt, stb, ha a csabai k0lbászfesztiválszervező cigányok akárcsak egyszer is p0zitívra tesztelték, bármikor is a TESCO- parkolóban felállított konténerekben…
Két vezető izraeli emberi jogi szervezet szerint népirtás zajlik Gázában.
https://24.hu/kulfold/2025/07/28/izrael-hamasz-haboru-gaza-nepirtas-btselem/
Pontosan ilyen esetekről beszéltem a számomra gyanús gyerek-képek terjesztését illetően egy pár napja írt kommentben. Ki tudja, kiről, hol és mikor mkészült képeket terjesztenek a világ médiái. Mások boldogan átveszik és kritika nélkül terjesztik. De nem csak a képekről és általában a média alantas szerepéről van szó. Az érem másik oldala a befogadó közönség.
Amúgy soha egyetlen szó az alaphelyzetről, az Izrael elleni évtizedes folytonos támadásokról, arról, hogy végül hamasz bajtárs a nekik juttatott segélyek dacára emberiség ellenes bűnök sorozatával (civilek ellen tervezett és elkövetett ezres számú gyilkosságokkal) megtámadta Izraelt, valmint és főleg arról, hogy egy világszerte terrorszervezetnek elismert és minősített szervezetet hagytak a helyén, tápláltak és éltettek a gazai rezsim élén és vezetőjeként csaknem 2 évtizeden át mindazok, akik most elítélik Izraelt amiatt, hogy meg akar szabadulni ettől a rezsimtől, ami állandó veszélyt jelent a hátában. Az álszent szemforgatás és a most már alig titkolt zsigeri Izrael-ellenesség hányingert keltő!
A sok(k) álszent, "csupa-sziv" magyar antiszemitának a szive szakad meg a szegény "éhező" palesztinokért. Viszont furcsa módon mégis az általuk népirtónak titulált Israel segélyezi és eteti most is – továbbra is – a saját ellenségét, miközben ezek a seggfejek sopánkodnak.
A sok(k) álszent, "csupa-sziv" magyar antiszemitának a szive szakad meg a szegény "éhező" palesztinokért. Viszont furcsa módon mégis az általuk népirtónak titulált Israel segélyezi és eteti most is – továbbra is – a saját ellenségét, miközben ezek a seggfejek sopánkodnak.