Basel Adra szerint az Európai Uniónak le kellenne csapnia Magyarországra Nemzetközi Büntetőbíróságból való kilépés miatt.
Ha az Európai Uniót érdekli a nemzetközi jogrend védelme, súlyosan meg kell büntetnie Magyarországot, amiért kilépett a Nemzetközi Büntetőbíróságból (ICC) – nyilatkozta a Politicónak Basel Adra, palesztin filmrendező.
Nem fér a bőrébe a palesztin filmes
Mint ismert, a múlt héten Gulyás Gergely bejelentette, hogy Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból, és ezzel hazánk az első uniós ország lett, amely kilépett a testületből.
„Magyarországnak nem kellene azt tennie, amit tett” – mondta Basel Adra a Politicónak.
„Az EU-nak ki kellene állnia a demokrácia, az emberi értékek és a nemzetközi jog mellett, és meg kellene akadályoznia ennek a rendszernek a lerombolását”.
A filmrendező szerint Brüsszelnek újabb szankciókat kellene bevezetnie továbbá a nemzetközi jogot megsértő izraeli telepesek ellen is.
Adra, aki a héten Brüsszelbe látogatott, hogy beszédet tartson az Európai Parlamentben és bemutassa a „Nincs más föld” című dokumentumfilmjét, megismételte azt is, hogy az EU-nak további lépéseket kellene tenni a palesztinok támogatása terén.
Palesztin reakciók
Amint arról a Neokohn is beszámolt, a Palesztin Hatóság múlt héten hivatalosan felszólította Orbán Viktor miniszterelnököt, hogy tartóztassa le Benjamin Netanjahu izraeli kormányfőt budapesti látogatása során. A palesztin külügyminisztérium közleményében arra hivatkozott, hogy a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) elfogatóparancsot adott ki Netanjahu ellen, és annak végrehajtása a nemzetközi jog betartását szolgálná. A Palesztin Hatóság szerint a magyar miniszterelnök Netanjahu fogadásával támogatja az izraeli kormányzat politikáját, és bátorítja Netanjahut a “háborús bűncselekmények” folytatására.
“Netanjahu fogadását, aki ellen a Nemzetközi Büntetőbíróság elfogatóparancsot adott ki, a nemzetközi igazságszolgáltatás és a nemzetközi jog lekicsinylésének tekintjük,
népünk és a palesztin civilek, köztük gyermekek, nők, idősek és betegek vére árán.”
– állt az Orbán Viktornak címzett levélben.
A Palesztin Hatóság után a Hamász terrorszervezet is kiadott egy közleményt, amelyben megfenyegette a magyar kormányt.
„Erkölcstelennek tartjuk a döntést, amely a nemzetközi igazságszolgáltatás elől menekülő háborús bűnössel való szemérmetlen cinkosságot, valamint a nemzetközi jog és az emberi igazságosság elveinek durva megsértését jelenti” – állt a Hamász közleményében.
„Magyarország döntése a nemzetközi igazságszolgáltatás arculcsapása, és megtestesíti a kettős mérce politikáját, amelyet egyes nyugati kormányok, különösen Magyarország és az Egyesült Államok követnek,
ami aláássa a nemzetközi igazságszolgáltatási rendszert, ösztönzi a büntetlenséget, és közvetlen veszélyt jelent a globális békére és stabilitásra.”
A Hamász felszólította a magyar kormányt, hogy „azonnal vonja vissza ezt az elfogult és szégyenletes döntést, teljesítse jogi kötelezettségeit, és adja át a háborús bűnöst, Netanjahut az ICC-nek, hogy felelősségre vonhassa bűneiért, és igazságos büntetést kapjon a palesztin népünk ellen elkövetett mészárlásokért és népirtásért”.






Na és arról mi a véleménye, hogy az izraeli rendezőtársát október 7.-én meggyilkolták a haverjai?
Remember … http://www.nizkor.org … https://global100.adl.org … Az antisemita és anticionista ENSZ és Európai Unió finánszrozza az adófizetök adópénzéböl a terrorrezsimek és terrorista szervezetek operációit Izrael és a zsidóság kiirtásában … A múlt befejezetlen a " végleges megoldás " zsidókérdésben … Az emberiség aligha sajátitotta el a feladott történelmi leckét és önmagát pusztitja fajgyülöletében és elöitéleteiben , megismétli önmagát … / The anti-Semitic United Nations and European Union finance the operations of terrorist regimes and terrorist organizations with taxpayers´money to exterminate Israel and Jewry … The past is unfinished in the " final solution" of the Jeish question … Humanity has hardly learned the lesson of history and is destroying itself in its racial hatred and prejudicies , repeating itself …