Pillangót neveznek el a brutálisan meggyilkolt Bibas-kisfiúról

A múlt héten hivatalosan is tájékoztatták a Bibas-családot a narancssárga-színű pillangó átnevezéséről.

A pillangó átnevezéséről szóló döntést az izraeli akadémia tagjai egyhangúlag hozták meg, miután előbb megszerezték a gyászoló Jarden Bibas engedélyét – írja a The Times of Israel.

Narancs Ariel

A döntés értelmében Jeruzsálem egyik bibliai nevét, az Arielt felhasználva, a Kitmit Jerusáláim (Narancs Jeruzsálem) nevű pillangót átnevezték Kitmit Arielre (Narancs Ariel), a Hamász által brutálisan meggyilkolt Ariel Bibas tiszteletére.

„Úgy véljük, hogy az országunkban található összes narancssárga pillangó közül ez a pillangó megérdemli az Ariel nevet, mivel ez Jeruzsálem egyik neve is egyben”

– áll a Jarden Bibasnak címzett levélben.

Az átnevezésről szóló levél.

Az ötlet, hogy átnevezzenek egy narancssárga pillangót, az akadémia zoológiai bizottságának vezetőjétől, Dr. Liat Gidrontól származik, akit Jarden Bibas gyászbeszéde inspirált, aki elmondta, hogy fia szerette a pillangókat és a természetet. A bizottság évtizedek óta arra vállalkozik, hogy héber nevet adjon minden Izraelben honos állatfajnak és rovarnak.

A Bibas család az október 7-i tragédia szimbólumává, a narancssárga szín pedig a kiszabadításukra tett erőfeszítések jelképévé vált, amit Ariel és testvére, a kilenc hónapos korában elrabolt Kfir élénk narancssárga haja ihletett.

Különleges ajándékkal vigasztalták a Bibas család apukáját 

Hosszú idő után először lehetett nevetni látni a Bibas család gyászoló édesapját.

A Bibas család tragédiája

Jardent és feleségét, Shirit és két gyermeküket a Nir Oz kibucból rabolták el a palesztin terroristák október 7-én.

A 35 éves Jarden Bibas 484 nap fogság után február 1-jén került vissza Izraelbe, két héttel azután, hogy Izrael megállapodást kötött a Hamász terrorcsoporttal. A Hamász a megállapodás keretében január és március között 30 túszt – 20 izraeli civilt, öt katonát és öt thaiföldi állampolgárt – engedett el, valamint nyolc megölt izraeli túsz holttestét adta vissza.

Ariel és Kfir földi maradványait egy február 20-i Hamász-propagandaszertartás után adták vissza Izraelnek, a megölt Oded Lifshitz és egy ismeretlen gázai nő földi maradványaival együtt, akiről a terrorcsoport azt állította, hogy Shiri Bibas volt. A 32 éves Shiri valódi maradványait csak egy nappal később adták vissza ténylegesen.

A törvényszéki vizsgálatok később bebizonyították, hogy Shirit, Arielt és Kfirt fogvatartóik „hidegvérrel” és „puszta kézzel” gyilkolták meg.

“Hiányzol” – legjobb barátja alig hiszi el, hogy Ariel Bibas meghalt

Joáv október 7. óta várta Ariel visszatérését, és most nehezen dolgozza fel kis barátja elvesztését.

“Hiányoztok” – így búcsúzott családjától a Bibas apuka

Megrendítő beszédet mondott Jarden Bibas a felesége és két kisgyermeke temetésén. 

Kattintson ide, ha hozzá kíván szólni a Facebookon! További cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.