Teherán visszavonulót fújt: az iráni katonák megkezdték az evakuálást

Hála az amerikai flottának, Szíria után egy újabb fronton kényszerül hátrálni az Izraelt fenyegető iráni rezsim.

Irán a hírek szerint elrendelte, hogy katonai személyzete hagyja el Jement, és visszavonja a húsziknak nyújtott támogatását a lázadó csoportot ért kiterjedt amerikai légicsapásokat követően.

A húszik végnapjai?

A brit Telegraph című napilap csütörtökön egy „magas rangú iráni tisztviselőt” idézett, aki szerint Teherán csökkenti a regionális megbízottjainak nyújtott támogatását, hogy az amerikaiak jelentette közvetlen fenyegetésekre összpontosíthasson.

„Minden találkozót a [Donald Trump amerikai elnökről] szóló megbeszélések uralnak” 

– idézte a Telegraph a tisztviselőt.

Az izraeli és amerikai légierő porig bombázta a húszik félelmetes rakétaarzenálját

Jó hírek érkeztek a jemeni frontról.

A tisztviselő szerint Irán visszavonulása Jemenből azt a célt szolgálja, hogy elkerüljék az eszkaláció lehetőségét, ha egy iráni katona meghal az ottani amerikai légicsapásokban.

Teherán ehelyett arra összpontosítja erőfeszítéseit, hogy miként válaszoljon Trump fenyegetéseire – mondta a tisztviselő.

„Az itteni nézet az, hogy a húszik nem lesznek képesek túlélni, és az utolsó hónapjaikat vagy akár napjaikat élik, így nincs értelme támogatni őket”

– tette hozzá.

„Ők egy olyan hálózat részei voltak, amely Naszrallahra és Aszadra támaszkodott, és ennek a láncnak csak egy részét megtartani a jövőre nézve nincs értelme” – folytatta a tisztviselő, utalva ezzel a Hezbollah terrorcsoport, illetve Szíria egykori vezetőire.

Irán napokra van az atombombától – megkongatta a vészharangot egy amerikai tábornok

Anthony Cotton tábornok, az amerikai stratégiai parancsnokság vezetője kijózanító értékelést adott Teherán nukleáris képességeiről.

Amerikai légi hadjárat Jemenben

A Telegraph beszámolója a húszik ellen indított amerikai légi hadjárat idején jelenik meg, amelynek során március 15. óta szinte naponta mér csapásokat az amerikai légierő a lázadók által ellenőrzött jemeni területekre. 

A csapások célja, hogy megakadályozzák az Irán által támogatott csoportot abban, hogy a Hamász palesztin terrorszervezetet támogatandó kereskedelmi hajókat támadjon az Ádeni-öbölben.

Washington azóta közölte, hogy egy második repülőgép-hordozó csoportot is küld a közel-keleti vizekre, hogy megerősítse az „agresszió elrettentésére és a kereskedelem szabad áramlásának védelmére” irányuló műveletét.

Az elmúlt időszakban a húszik rendszeresen indítottak drón- és rakétatámadásokat amerikai hadihajók és Izrael ellen is.

Ezt a cikket szerkesztőségünk a Sábát beállta előtt készítette és előre időzítve jelent meg az oldalon.

Valami készül: a Közel-Keletre vezényelték a világ legpusztítóbb nehézbombázóit

Sorra érkeznek az amerikai légierő B-2 Spirit stratégiai nehézbombázói Diego Garciára.

A francia külügyminiszter szerint „szinte elkerülhetetlennek tűnik” a háború Iránnal

Küszöbön állhat az Irán elleni katonai fellépés.

Kattintson ide, ha hozzá kíván szólni a Facebookon! További cikkeinket is megtalálja Facebook-oldalunkon.