Orbán Viktor: Még pénteken meghívom Benjamin Netanjahut Magyarországra

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

A magyar miniszterelnök szerint a Nemzetközi Büntetőbíróság elfogatóparancsa csak olaj a tűzre, és ítéletének semmilyen hatálya nem lesz Magyarországon.

A kormányfő a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken az izraeli miniszterelnök ellen előző nap a Nemzetközi Büntetőbíróság által kiadott elfogatóparancsot felháborítóan pimasz és cinikus döntésként értékelte. Egy folyamatban lévő konfliktusba avatkoznak be jogi köntösbe öltözve, de valójában politikai célokból – mondta Orbán Viktor.

Ez önmagában helytelen, és a nemzetközi jog teljes lejáratását eredményezi, s még olaj is lehet a tűzre. Nincs más választás, szembe kell szegülni ezzel a döntéssel

– szögezte le Orbán Viktor.

A kormányfő közölte: az izraeli miniszterelnöknek szóló meghívásban garantálni fogja, hogy ha eljön,

a Nemzetközi Büntetőbíróság ítéletének semmilyen hatálya nem lesz Magyarországon, „nem fogjuk követni” az ebben foglaltakat.

Lahav Harkov on X (formerly Twitter): "Orban sent Netanyahu a letter of support and invited him to visit Hungary after the ICC issued a warrant for Netanyahu's arrest yesterday pic.twitter.com/RD4CXYdiXt / X"

Orban sent Netanyahu a letter of support and invited him to visit Hungary after the ICC issued a warrant for Netanyahu's arrest yesterday pic.twitter.com/RD4CXYdiXt

Kizárólag az izraeli-magyar kapcsolatok minőségéből és állapotából indulunk ki, és Izrael miniszterelnöke kellő biztonságban, érdemi tárgyalásokat tud folytatni itt, Magyarországon – jelentette ki.

Magyarország kilépne a Nemzetközi Büntetőbíróságból

Orbán Viktor miniszterelnök arra kérte Gulyás Gergelyt, vizsgálja meg milyen lehetőségei vannak hazánknak kilépni a Netanjahut is háborús bűnösnek kimondó szervezetből.

A Nemzetközi Büntetőbíróság döntésére reagált Szijjártó Péter külügyminiszter is, aki szerint a döntés „szégyenletes és abszurd. Ez a döntés szégyent hozott a nemzetközi bírósági rendszerre azzal, hogy egyenlőségjelet tett egy ördögi terrortámadással megtámadott ország miniszterelnöke és az ördögi támadást végrehajtó terrorszervezet vezetői közé.

A döntés elfogadhatatlan.”

Ahogyan arról lapunk is beszámolt, a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) elfogatóparancsot adott ki Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök és Joav Gallant volt védelmi miniszter ellen.

A bíróság I. Elõkészítõ Tanácsa „letartóztatási parancsot adott ki két személy, Benjamin Netanjahu és Joav Gallant ellen, legalább 2023. október 8. és legalább 2024. május 20. között, az ügyészség benyújtásának napjáig elkövetett emberiesség elleni bûnök és háborús bûnök miatt” – erősítette meg közleményében az ICC.

A bíróság külön közleményben rendelte el Mohammed Deif, a Hamász katonai szárnyának legfelsőbb parancsnokának letartóztatását, aki az Izraeli Védelmi Erők szerint július 13-án vesztette életét egy légicsapásban.

A bíróság kijelentette, hogy megalapozottnak találta azt a feltételezést, hogy Netanjahu és Gallant „mindketten büntetőjogi felelősséggel tartoznak a következő bűncselekményekért a cselekmények másokkal közösen történő elkövetéséért: az éheztetés háborús bűne, mint hadviselési módszer; és a gyilkosság, üldöztetés és más embertelen cselekmények emberiesség elleni bűncselekményei.”

Szijjártó Péter az elfogatóparancsról: Ez a döntés szégyenletes és abszurd!

A magyar külügyminiszter védelmébe vette az izraeli miniszterelnököt és a volt védelmi minisztert.

Izraeli nagykövet: Izrael néha az egyetlen egyesítő dolog Magyarországon

Yacov Hadas-Handelsman, Izrael magyarországi nagykövete beszélt a The Jerusalem Postnak a magyarországi politikai helyzetről, Orbán Viktorról és az EU jövőjéről.

“Orbán Viktor: Még pénteken meghívom Benjamin Netanjahut Magyarországra” bejegyzéshez 9 hozzászólás

  1. Mekkora szerencse , hogy rengeteg jogász van a kormány körül …

    BTK: 14. § (1) Felbujtó az, aki mást bűncselekmény elkövetésére szándékosan rábír.

    (2) Bűnsegéd az, aki bűncselekmény elkövetéséhez másnak szándékosan segítséget nyújt.

    (3) A részesekre is a tettesekre megállapított büntetési tételt kell alkalmazni.

    • A jogász és meteorológus (én még idevenném a pszichológust is) – rokon szakmák.
      Nem egyszer hallottam időjárás jelentésben, komoly, diplomás szakemberek szájából: "Chance of rain is 50%"…
      Ami ugye valami olyasmit jelent: vagy lesz eső, vagy nem.
      Hasonlóan értékes tudomány a jog"tudomány".
      Orbán nyiltan szembeköpi nem csak az EU-t, de a magyarok millióit is.
      Orbánt le kell mondatni!
      Tegnap!

        • Orbán egy szemléletes példa arra, hogy a hatalom szanaszét rombolja a személyiséget, és helyrehozhatatlan kárt tesz az arányok és irányok felméréséban (tájékozódásban).
          A történelemben számos példa volt erre. Orbán sem kivétel.

          • Legalább annyira a Nezetközi Büntető Bíróság… olyan ítéleteket hoznak mint amikor a 70 éves piás nagypapi vigyáz a 3 unokájára.. és zavarja hogy megy a veszekesés.. tény: hogy a két nagyobb veri a kisebbet mert összevesztek egy kisautón ami a legkisebbé, de ő igazságosan elveszi tőlük a kisautót.. a két nagy meg röhög a kicsin hogy ő is pórul járt… Az ítélet arról szólt hogy a nagypapi nem halotta a tv- ben a focimeccset… ezért döntött így…
            A mai nemzetközi szervezetek egy elkorcsosult nemzedék, annak is a leghulladékabbjai önző öncélü hatalomban maradásért folytatott kétségbeesett rúgkapálása…

        • Vagy elfogadjuk hogy a nemzetközi bíróság köpi szemen az alapvető emberi jogokat..
          És Netanjahu elleni elfogatóparancs törvénytelen

          • Érdekes gondolat.
            Még ma is vadásznak táborőrökre , titkárnőkre.
            Mert nyolcvan évvel ezelőtt ott voltak.
            Erre ezek meg simán megússzák az egészet ?
            Innentől mi lesz az egész holokauszttal ?
            Miközben egy palesztinkauszt zajlik éppen !
            Élő , egyenes adásban.
            Vagy csak ki kell lépni és kiirthatjuk a cigányokat ?
            Vagy esetleg … hű , ezt le sem merem írni … :((
            És simán meg lehetne úszni ?

          • Én arra céloztam… pl. mielőtt megkezdődött gáza ostroma az usa kért egy hetet arra hogy legyen ideje a gázai lakosságnak elmenekülni, erre felszólította gáza lakosságát, mire az ENSZ az ostoba főtitkárával az élen kiadott egy nyilatkozatot hogy Izrael háborús bűnös mert erőszakosan áttelepít…
            Ez például egy ostoba félreértelmezése a jognak mert a háborús jog biztosítja a támadás kivitelezését ha a civileknek biztosítod hogy elhagyják a területet…
            És itt a csavar!!! a Hamasz megtiltotta a lakosságnak a menekülést…
            Ilyen esetre nincs törvény.. csak egy idióta csinál ilyet… az első dolognak kellett volna lenni, módosítani ENSZ és az NBB jogszabájait hogy súlyosabban lehessen felelősségre vonni a terroristákat emiatt… erre meg azt látjuk hogy ha akaratlanul is de a terroristáknak segítenek amivel sikerült is egy nagy antiszemita hullámot indítani európában…
            (Igaziból senkisem hiszi hogy akaratlanul??? Isten hozott 1939!!!)

          • Sajnos akkoriban merült fel az izraeli kormánykörökben , hogy Gáza lakosságát ideiglenes
            jelleggel áttolják Egyiptomba. Valószínűleg ezért tiltották meg a lakosság menekülését !
            Amint olvasom , az etnikai tisztogatás tervéről még nem tettek le. Gázában sem …