„Sokszor próbáltam öngyilkos lenni” – mesélte a Gázából kimentett szexrabszolga

Fawzia Amin Szidót 11 éves korában rabolta el az ISIS Irakból, nemrég Izrael és az Egyesült Államok részvételével zajló művelet során mentettek ki a Hamász fogságából, ahol többször is megpróbált öngyilkosságot elkövetni.

A jazidi Fawzia Amin Szidót 11 évesen, 2014. augusztus 3-án rabolták el, amikor az ISIS terroristái megtámadták az iraki Szindzsárt, majd később Gázába vitték. Míg a legtöbb helyi férfit kivégezték, a fiatal nőket elfogták, rabszolgaként tartották vagy eladták, miközben rendszeresen megerőszakolták őket – írta a The Jewish Cronicle.

Fawziát előbb a szíriai Rakkába vitték, majd 2015-ben eladták egy palesztin terroristának.

Évekig volt fogságban Szíriában, ez idő alatt két gyermeke született a folyamatos erőszakból.

Miután fogvatartója 2019-ben meghalt, a palesztin terrorista rokonai a gyermekeivel együtt Törökországba csempészték, majd az egyiptomi Sínai-félszigeten lévő alagutakon keresztül 2020-ban Gázába.

Az Amerika Hangja kurd nyelvű (VOA) rádiónak elmondta: többször is megpróbált öngyilkos lenni, amíg Gázában tartották fogva.

„Az átélt szörnyűségek miatt próbáltam öngyilkosságot elkövetni gyógyszerekkel”

– mondta.

Izrael kiszabadított Gázában egy 11 évesen elrabolt iraki szexrabszolgát

Az IDF-nek sikerült megmentenie egy jazidi nőt, akit még 2014-ben raboltak el Irakban, majd eladták egy palesztin terroristának a Gázai övezetben.

Fawzia, aki most már újra Irakban van, a VOA-nak elmondta, hogy megpróbálta felvenni a kapcsolatot az észak-iraki Szindzsárban élő családjával, amíg a Hamász terroristái el nem vették a mobiltelefonját, azzal vádolva, hogy izraeli zsoldos.

„Az öngyilkossági kísérletet után, ahogy elhagytam a kórházat, elvittek egy bíróhoz. A bíró azt mondta: ‘Két évre bebörtönözlek, mert öngyilkosságot akartál elkövetni’. Megkérdeztem tőle: ‘Miért zárnak börtönbe? Vissza akarok menni a családomhoz’. Azt mondta:

„És ki mondta, hogy gyere ide?” Nem ismerte a történetemet, mert a Hamász megfenyegetett, hogy ne merjem elmondani senkinek.”

Az izraeli hadsereg jelentése szerint a most 21 éves Szidónak akkor sikerült megszöknie, miután gázai fogvatartója meghalt, valószínűleg egy izraeli légicsapás során.

„Mindent láttam a Hamászból.

Belefáradtam az összes kínzásukba, és úgy döntöttem, hogy elmegyek. Elmentem két barátomhoz, és velük éltem. Több izraelivel, amerikaival és kanadaiakkal is felvettem a kapcsolatot” – mondta Fawzia. „A TikTok-on is posztoltam üzeneteket, hogy el akarom hagyni Gázát”.

„Miért vádolják Izraelt népirtással, ha Moszul ostroma után ez fel sem merült?”

David P. Goldman, világhírű amerikai közgazdász vette védelmébe a zsidó államot.

Steve Maman, egy kanadai zsidó üzletember, aki megszervezte Fawiz megmentését, a JC-nek elmondta: „Fawiz nehéz időszakon megy keresztül. Most, hogy szabad, a gyermekeire gondol. De ők a Hamász gyermekei. Kizárt, hogy hagyták volna, hogy elvigye őket. Ha tudták volna, hogy megpróbál megszökni a gyerekeivel, ma már nem lenne életben. … Azt mondtam neki, hogy szabad lesz. Azt mondta, hogy ez nem lehetséges. Fawzia nem értette a szabadság fogalmát.

Az a lány 11 éves volt, amikor rabszolgasorba került, nem tudja, milyen az, amikor azt csinálhat, amit akar, amikor akarja. Az élete fele szenvedésből, verésekből és szexuális erőszakból állt.” 

Tíz évvel ezelőtt Maman, a marokkói zsidó, aki fiatalon vándorolt ki Kanadába, egy iraki üzleti vállalkozásba kezdett, aminek kapcsán szemtanúja lett az ISIS jazidiakkal szembeni brutalitásának.

„Marokkóban születtem, egy olyan országban, ahol a sokszínűség mindenütt jelen van, és ahol minden vallást tolerálnak” – mondta.

„Azok a gyerekek, akiket Moszulban ketrecekből adtak el, összetörték a szívemet.

Hogyan viselhet bárki egy drága órát vagy cipőt, miközben szemtanúja egy emberi lény eladásának, akit ezután valószínűleg megerőszakolnak, majd lefejeznek, anélkül, hogy bármi bűnt követett volna el” – tette hozzá.

Kimondta a bíróság: Népirtás volt a jazidik elleni Iszlám Állam-erőszak

Meghozták az első ítéletet a jazidi kisebbség ellen a magát Iszlám Államnak nevező terrorszervezet által elkövetett népirtás ügyében – jelentették be kedden a németországi Frankfurtban.

„Sokan az én helyzetemben ugyan úgy  cselekedtek volna, ahogy én. Isten egyszerűen engem választott” – mondta Maman.

„Először azt hittem, hogy ez néhány ember egyszerű megmentése lesz.

Azt mondtam a feleségemnek, hogy ez egy legfeljebb hat hónapos projekt lesz. Most már a tizedik évnél tartunk” – folytatta. Azóta Maman és csapata 140 jazidi és keresztény kiszabadításában járt élen, miközben 25 ezer embernek nyújtott humanitárius segítséget.

„Fawzia családja meg volt győződve arról, hogy ha én is részt veszek ebben, mivel „zsidó Schindler”-ként ismertek, az izraeli kormány elfogadja [a közreműködést]” – mondta Maman a JC-nek. „Fawzia megmentése volt talán a legnehezebb mind közül.” – tette hozzá.

Azbej Tristan: Nem hagyjuk, hogy a világ letagadja a szenvedésüket!

„Úgy érzem, hogy az emberi jogok fontosságát hangoztató, kereszténységét elhagyó Nyugat nevében bocsánatot kell kérnünk ettől a kislánytól és sorstársaitól” – írta az államtitkár.