SS-dalt énekeltek az Osztrák Szabadságpárt politikusának temetésén

Botrányos momentum árnyékolja be a vasárnapi osztrák parlamenti választásokat. A Der Standard szombaton egy olyan cikket közölt, amely szerint az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) néhány magas rangú politikusa pénteken egy olyan temetésen vett részt Bécsben, ahol az elhunyt emlékére egy régi SS-himnuszt is elénekeltek – írja a Telex. 

A lap által közölt videófelvételek szerint az FPÖ országos tanácsának tagja, Harald Stefan és Martin Graf, valamint Norbert Nemeth frakcióvezető voltak jelen, akik indultak a vasárnapi választáson.

A temetésen a párt doyenjétől, Walter Suchertől vettek végső búcsút. Sucher 40 évvel ezelőtt az FPÖ kerületi képviselője volt, emellett egy nacionalista diákszervezet tagja is, ami az FPÖ szélsőjobboldali szárnyához tartozik. Sucher 2006-ban azzal keltett feltűnést, hogy az FPÖ egyik konferenciáján azt mondta:

„Mindannyiótokat üdvözlöm egy szívből jövő Heil-lel!”.

Elmondása szerint ez valójában az ő „régi üdvözlésük”. Akkor úgy fogalmazott, hogy a „Wenn alle untreu werden” kezdetű SS-himnuszt ma is énekelni kellene.

A temetésről készült felvétel itt tekinthető meg:

DER STANDARD on X (formerly Twitter): „Zwei Tage vor der Nationalratswahl trugen #FPÖ-Politiker, darunter Wiens Listenerster Harald Stefan, Norbert Nemeth und Martin Graf „Olympen” zu Grabe. Auf dem Begräbnis wurde das SS-Treuelied gesungen. https://t.co/SBNxBcydmD pic.twitter.com/nORH8AM3Uo / X”

Zwei Tage vor der Nationalratswahl trugen #FPÖ-Politiker, darunter Wiens Listenerster Harald Stefan, Norbert Nemeth und Martin Graf „Olympen” zu Grabe. Auf dem Begräbnis wurde das SS-Treuelied gesungen. https://t.co/SBNxBcydmD pic.twitter.com/nORH8AM3Uo

A pénteki temetésen elhangzott a dal, amely még a 19. században született, majd az SS egyik legismertebb indulója lett. A szervezet daloskönyvében a harmadik helyen szerepelt. A bécsi temetésen ráadásul azt a változatát énekelték, amely a „szent német birodalomról” szól.

Osztrák szakértők ez a strófa sértheti az osztrák törvényeket.

A felvételekből nem derül ki, hogy az FPÖ képviselői is énekelték-e a tiltott dalt, mint ahogy az sem látható, hogy a dal felcsendülése miatt elhagyták volna a megemlékezés helyszínét.

A történtek miatt élesen bírálták az FPÖ-t a Zöldek, az SPÖ és a Neos, valamint panaszt tettek a zsidó diákok is. A párt úgy reagált, hogy szerintük tiszteletlenség egy temetésből politikai ügyet kreálni.

Neonácikkal találkozott, kirúgták az AfD „nem hivatalos főtitkárát”

Hartwigot sokan a „párt nem hivatalos főtitkáraként” jellemezték, aki jelentős befolyást gyakorolt az AfD döntéseire.

Vegyes társaság: Izraelt és egymást is utálják a németországi antiszemiták

A német hatóságok sem tudják már tovább titkolni, hogy hatalmas a baj.