Az El Al kényszerleszállást végrehajtó gépe végül görög segítséggel jutott el Tel-Avivba.
Az El Al egyik járata vasárnap orvosi vészhelyzet miatt Törökországban kényszerleszállást hajtott végre, azonban a nemzetközi légiközlekedési törvények nyilvánvaló megsértésével nem engedték tankolni a repülőtéren.
Az El Al 5102-es számú, Varsóból Tel-Avivba tartó járatát helyi idő szerint délután 3 óra körül Antalyába irányították át, miután egy utas rosszul lett és sürgős orvosi ellátásra szorult.
A leszállás után az utast a repülőgépről egy helyi kórházba szállították.
A következő három órában a török repülőtér tisztviselői visszautasították a légitársaság kérését, hogy a járatot a kifutópályán feltöltsék, hogy folytathassa útját Tel-Avivba.
Később a járat vasárnap este Rodoszra repült üzemanyag-utántöltés céljából, majd onnan folytatta útját Izraelbe.
„A Varsóból Tel Avivba tartó LY5102-es járaton történt orvosi incidenst követően a járat a törökországi Antalyában szállt le, és az utast sürgős orvosi ellátás céljából leszállították a repülőgépről. A járat személyzete felkészült a Tel-Avivba tartó út folytatására, de a helyi dolgozók megtagadták az El Al gépének üzemanyaggal való feltöltését, annak ellenére, hogy az orvosi vészhelyzet miatt szállt le – közölte az El Al a JNS-hez eljuttatott írásbeli nyilatkozatában.
„Ha ez nem győzi meg az utazókat arról, hogy ne a Turkish Airlines-szal repüljenek, amikor újraindítják a Tel-Avivba tartó járatokat, akkor nem tudom, mi más fogja” – mondta a JNS-nek Mark Feldman, a Diesenhaus Tours jeruzsálemi igazgatója.
„Semmi bajom a török néppel, de a Turkish Airlines tulajdonosa egy antiszemita despota, akit mindenáron kerülni kellene.”





Naponta olvasni orvosi vészhelyzetekről. Vajon milyen utasbiztosításuk van ezen élő halottaknak amit 70 év fölött alig lehet megkötni és miért kell ellenséges országok felett repülni. Papiron követelmény az utasbiztostás és a napi 100 dollár/fő megléte de egyszer se ellenőrizték.
Pff, nos gyakorlatilag ez mindent elmond Törökországról és annak kormányáról 🤢🤮