Nem ez az első hír arról, hogy Izrael mesterséges intelligenciát használ a Hamász ellen Gázában.
Az Egyesült Államok vizsgálja azt a médiajelentést, amely szerint az izraeli hadsereg mesterséges intelligenciát használt a gázai célpontok azonosításához – közölte John Kirby, a Fehér Ház nemzetbiztonsági szóvivője a CNN-nek adott interjújában.
A baloldali (és sokszor Izrael apartheidező) +972 magazin és a Local Call című lap szerdán jelentette meg a beszámolót.
A 972+ beszámolója szerint az eszköz a „Lavender” nevet viseli, és a gázai háború kezdetén nagymértékben támaszkodtak rá.
A +972 hat izraeli hírszerzési tisztviselőt idézett forrásként, akik szerint a „Lavender” 37 ezer palesztint jelölt meg terroristagyanús személyként – és az otthonaikat – az esetleges légicsapásokhoz.
Az IDF nyilatkozataiban tagadta, hogy az MI-t célpontok azonosítására használták volna.
A médiajelentés szerint az izraeli hadsereg több tízezer gázai lakost jelölt meg terrorgyanúsként, a mesterséges intelligenciát használva, számottevő emberi felügyelet nélkül.
Nem ez az első jelentés arról, hogy Izrael mesterséges intelligenciát alkalmaz a Hamász elleni harcban a Gázai övezeten belül.
Március végén izraeli biztonsági tisztviselők a The New York Timesnak beszámoltak egy arcfelismerő technológiáról, amelyet az IDF hírszerző egységei, köztük a 8200-as hírszerző egység Gázában használ
a túszok és terrorszervezetek tagjainak felkutatására.
Ez az arcfelismerő program a Corsight, egy izraeli magáncég technológiáját használja, valamint a Google Photos technológiáját is. Az IDF feltölti az ismert személyek adatbázisát a Google Photos-ra, majd a szolgáltatás fotókereső funkcióját használja az emberek azonosítására.
A Corsight technológiája lehetővé teszi a hírszerzők számára, hogy tömegből és nehezen kivehető drónfelvételekből is felismerjék és azonosítsák az arcokat.
Ezt a cikket szerkesztőségünk a sábát beállta előtt készítette és előre időzítve jelent meg az oldalon.