87 éves korában elhunyt Lord Jacob Rothschild, a Rothschild bankárcsalád vezetője Londoban.
Rothschild karrierje a családi banknál, az NM Rothschild & Sonsnál kezdődött, mielőtt saját vagyonkezelő alapot indított volna. Emberbaráti tevékenységéről és Izrael államának nagy támogatójaként is ismert volt.
Lord Rothschild 1936-ban született Berkshire-ben, az Eton College-ban tanult, majd az oxfordi Christ Churchben tanult történelmet. 1963-ban csatlakozott a családi bankhoz, de 1980-ban távozott, miután összeveszett unokatestvérével, Sir Evelyn de Rothschilddal. Ezután saját pénzügyi birodalmat épített a londoni Cityben, és megalapította a RIT Capital befektetési alapot, amelynek 2019-ig volt az elnöke.
A Rothschild család becsült vagyona a Sunday Times tavalyi listája szerint mintegy 825 millió font (mintegy 375 m
Lord Rothschildot a családja által kiadott közleményben „kiválóan képzett pénzemberként, a művészetek és a kultúra bajnokaként, odaadó közszolgaként, az izraeli jótékonysági ügyek és a zsidó kultúra szenvedélyes támogatójaként, lelkes környezetvédőként és szeretett barátként, apaként és nagyapaként” jellemezték.
Emléke legyen áldott!
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem jelenítünk meg hirdetéseket.





Felgyújtotta magát egy amerikai katona a zsidó népirtás elleni tiltakozásul – bele is halt
Forrás: https://kuruc.info/r/67/270834/
Ez meg csak úgy ….
https://www.origo.hu/sport/sport-futball/2024/02/felgyujtotta-magat-egy-ujpest-szurkolo-a-fradi-meccsen
Szerencsésnek mondhatom magam: soha nem érdekelt a foci, így meccsre se jártam életemben. A video tanúsága szerint, háborús állapotok uralkodnak ott. Úgy látszik, ez kell a népnek: háború. Rövidesen megkapják, ha Ukrajna NATO tag lesz.
Ukrajna NATO-tagsága a közeljövőben aligha lesz valóság. A távolabbi jövőben meg Ukrajna milyensége is kérdéses.
Addig jó a világnak, míg nem valósul meg Ukrajna NATO tagsága, amit olyan nagyon szorgalmaznak a háború-tébolyultak, Oroszország háborúba kényszerítésére a Nyugattal. Úgy értem, a hagyományos értelemben vett háborúra, amilyen volt már kétszer.
Kína meg röhög a markába.
Igen. Joggal/okkal.
Nyugodjon békében.
Hála a TEREMTÖNEK ezek sem halhatatlanok ! Csak kérdem, mennyivel volt boldogabb mint egy átlag polgár kinek meg van mindene, szerető családja, fedél a feje felett, jól fizetett munkája, gondtalan élete, mert hogy ez hiányzik minden józan embernek. Akinek mindez nem elég, az egy közveszélyes, súlyos, elme beteg.
Emléke és neve legyen áldott. Nyugodjon békében.