Kitalálja hol találták meg a Hamász titkos adatközpontját?

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Az ENSZ palesztin menekülteket segítő, kétes hírű ügynökségének, a közismert nevén UNRWA-nak a Gázai övezetben található központja alatt rejtette el a Hamász terrorcsoport az egyik legjelentősebb eszközét – derítette ki az izraeli hadsereg palesztin foglyok kihallgatásán kapott információk nyomán.

A földalatti adatközpontot – elektromos helyiséggel, ipari akkumulátortelepekkel és a számítógépes szervereket működtető Hamász-terroristák lakóhelyével együtt – pontosan olyan hely alatt építették, ahol Izraelnek kezdetben eszébe sem jutna keresni, nemhogy egy légicsapás célpontjává tenni.

A szerverfarm leleplezése olyan vádak közepette történt, amelyek az UNRWA és a Gázai övezetet uraló terrorcsoport közötti összejátszásról és az 1948-as és 1967-es háborúk palesztin menekültjei és leszármazottaik számára jóléti és humanitárius szolgáltatásokat nyújtó ENSZ-szervezet összefonódásáról szólnak.

Izrael a múlt hónapban jelezte, hogy kiderült az ENSZ palesztin menekültügyi ügynökségének 12 munkatársa részt vett a Hamász vezette terroristák október 7-i mészárlásában, akik 1 200 embert öltek meg és 253 túszt ejtettek a gyilkos ámokfutásban.

A vádak nyilvánosságra kerülése óta a múlt hónap végén az UNRWA több támogat országa is bejelentette a finanszírozás befagyasztását, így az ügynökség heteken belül leállíthatja működését Gázában és a Közel-Kelet más részein.

Az azonban, hogy az IDF nemrégiben fedezte fel a Hamász adatközpontját, miközben az UNRWA fokozott ellenőrzés alatt áll, úgy tűnik, csupán véletlen egybeesés.

Az UNRWA gázai központja Gáza város előkelő Rimal negyedében található, egy olyan területen, ahol az IDF korábban már működött, felszámolta a helyi Hamász-zászlóaljat és kivonta csapatait.

A Gázavárosban indított első szárazföldi offenzíva idején a hadsereg nem talált rá a Hamásvz adatközpontjára, és nem is tudott róla sokat. De az új hírszerzési információk, amelyek elsősorban az elfogott terroristák, a Sin Bet belbiztonsági szolgálat általi kihallgatásaiból kerültek elő, segítettek meghatározni, hogy hol kell azt keresni.

Az újságírók a Jáhálom elit harci mérnöki egységek, a Saldag és a Házán egységek katonáinak kíséretében léptek be a feltárt alagútjáratba.

A 700 méter hosszú alagút első szakasza, néhány tucat méter a Hamász jellegzetes betonívekkel és homokpadlóval, viszonylag jellegtelen, hasonlóan a több száz kilométernyi földalatti járathoz, amelyet a terrorcsoport a Gázai övezetben épített.

Az átjárónak több más elágazó ösvénye is van, a Times of Israel riporterei által követett útvonal egy kis lyukhoz vezetett, amelyen átmászva egy nagy folyosó tárult fel padlóburkolattal, falicsempékkel, légkondicionálóval és világítótestekkel.

A folyosó a Hamász katonai szárnyának, az Al-Kasszam Brigádoknak a logóját viselő plakátokkal volt díszítve, némelyiken az adatközpontot irányító terroristáknak szóló operatív biztonsági utasításokkal.

A Házán szerint az alagútnak ebben a részében a Hamász informatikai és hírszerzési munkatársai felügyelték és irányították az adatközpontot.

A folyosó mentén több helyiség volt, köztük egy konyhasarok, egy tárgyalóterem irodai székekkel, két fürdőszoba és lakóhelyiségek több matraccal. Ez a helyiség közvetlenül egy, az UNRWA által működtetett általános iskola alatt több tíz méterrel található.

A folyosón a csapatok több kis robogót is találtak, amelyeket feltehetően a Hamász használt arra, hogy könnyedén közlekedhessen az alagút létesítményeiben.

Az elektromos helyiségből még néhány tucat méter alagút vezetett a létesítmény szívébe, a Hamász adatközpontjába.

Körülbelül féltucatnyi sor szerverszekrény állt ott, mindegyikben a Hamász működéséhez szükséges számítógépek rackjeivel.

Az IDF tisztviselői úgy vélik, hogy a Hamász a szerverfarmot hírszerzési, adatfeldolgozási és kommunikációs célokra használta. A merevlemezeket és a számítógépek egy részét Izraelbe vitték, hogy a hírszerző hatóságok megvizsgálják, mielőtt az alagútrendszert lerombolnák.

10 tévhit az ENSZ terrorpárti szervezetéről

„Nincs még egy olyan ENSZ-szervezet, amely szinte egy teljes lakosság egészségügyi és oktatási költségeit fedezné – a helyi kormányzat helyett.”

“Kitalálja hol találták meg a Hamász titkos adatközpontját?” bejegyzéshez 16 hozzászólás

  1. A Vaskardok fedőnevű
    népirtó hadművelet során az izraeli hadsereg eddig 28 176 polgári
    személyt gyilkolt meg, míg a sebesültek száma 67 784. Közben az izraeli
    hadsereg a felfegyverzett zsidó telepesekkel karöltve elrabolja a
    megszállt Ciszjordánia őslakos palesztin lakosságának földjeit,
    természeti kincseit, gyilkolják őket, ingatlanjaikat, otthonaikat,
    vallási létesítményeiket felgyújtják, megszentségtelenítik. Az Európai
    Unió ezért szankciókat kíván bevezetni a szélsőségesen agresszív zsidó
    telepesek ellen, de mostanra a 27 tagállam közül csak Magyarország áll
    ki sziklaszilárdan a zsidó telepesek mellett – írja a Jediot Áháronot.
    Forrás: https://kuruc.info/r/2/270279/

    • Milyen oslakos nep fiait abrazolja
      Titusz diadalive Romaban,akiknek elvettek
      Szentelyuk/ allamuk jelkepet,a
      Menorat- fiait rabszolganak vittek es szetszortak a vilagban?
      Ez a bizonyitek- ” csak” 2000 eves, es nem lehet ” eltorolni”,
      mint ahogyan probalkoztak/ nak az archeologiai bizonyitekokkal.
      A zsido NEP – 3300 eves.
      A kereszteny vallas- 2000 eves
      Az iszlam- 1300 eves.
      Akkor kik-az ” oslakok”?

        • Akkor on szerint- kik voltak az eredeti ” palesztinok”- a korabeli es az archeologiai-
          BiZONYiTEKOK szerint?

          • Arabok volta, iszlám nélkül, mint a perzsák a mai Irán területén, iszlám nélkül, 4000 évvel ezelőtt.

          • Zsidok is voltak,mivel a zsido VALLAS – tobb mint 4000 eves.
            A rohej, hogy a Biblia szerint,
            kozos osapank, Abraham( naluk- Ibrahim).
            A ” palesztin” terulet pl.
            Judea ( Jehuda) – torzse a 12- bol.
            Es – mielott a Biblia meseirol fog ” pobedalni”. mar tobb archeologiai reliqvia bizonyitotta- igazsagukat-
            pl. a moav kolenyomat,David hazarol,a Fopap ruhajanak egyik tartozeka, a Holt-Tengeri tekercsek, melyeket a vilag
            ismer, bar onok- ” nem hallottak” rola.
            Nem csoda,hogy ” palesztin” barataik igyekeztek / nek ” eltuntetni” oket,mint nehany
            eve egy mecset ” bovitesenel”,
            amikor tobb tonna homokot szortak ki – Jeruzsalemben.
            Onkentesek szitaltak a homokot,3 evig,nem hiaba.
            Elso es Masodik Zsido Szentely korabeli ARCHEOLOGIAI RELIQVIAKAT talaltak.
            Nem csoda,hogy az on
            ” oslakos” ” palesztin” baratai
            igyekeztek- ” eltuntetni.”

          • Tehát: marad megoldásként a népirtás, amit a vészkorszakban nem igazán kedveltek, viszont, a túlélők, meg a második generációs túlélők (?), legalább kiharcoltak maguknak kárpótlást.
            Lehet, hogy majd a zsidó állam fizet kárpótlást ennek a népirtás túlélőinek, utódainak?

          • Felfogas kerdese.
            Ha evtizedeken at lovik Izrael varosait, gyilkoljak lakossagat,
            es vegre- visszaut,ahogy
            mas nep tenne- az onhoz hasonlo ketszinueknel- nepirtas.
            Az on baratai,a Hamasz ” angyalok” filmre vettek az izraeli foglyokkal valo
            ” humanus” banasmodot-
            csecsemok elegeteset,nok
            megeroszakolasat,oregek,
            fiatalok meggyilkolasat- hogy
            ” figyelmeztessenek.”
            A filmet Izrael bemutatta kulfoldi kepviseloknek is,akik
            nem birtak vegignezni a kegyetlensegeket.
            Erre mi igy reagalunk- a vilaghoz szolvan.
            ( megtalalhatja- – az angol eredetiben).
            ” Kedves Vilag!”
            Nem vedtel meg,amikor
            uldoztek,gyilkoltak bennunket.
            Ne szolj bele most,amikor MI
            VEDJUK MAGUNKAT!”

          • Én nem láttam semmi meggyőző dokumentumot, sem lefejezett, sem elégetett* csecsemőkről.
            *Valamiért ragaszkodnak ehhöz az ‘égő áldozat’ mítoszhoz.
            Minden gaztettet meg lehet ideologizálni.
            Mint látszik, még a népirtást is.

          • Ez egy kihallgatás. Egy fogságban levő palesztin tesz vallomást, és a kihallgatás számunkra látható részének a végén, a fogoly hivatkozik a kihallgató által mutatott videóra.
            MIFÉLE(?!) bizonyíték ez gyermekek lefejezésére?!