Az IDF folyamatosan támadja a Hamász katonai infrastruktúráját.
Mintegy 750 000 gázai hagyta el az északi és középső részét az övezetnek, hogy a déli részén található biztonságosabb területeken keressen menedéket.
Az izraeli 12-es csatorna szerint ezzel párhuzamosan, a jelek szerint a Hamász kezdi elveszíteni az irányítást a terület északi és középső régiói felett.
A hírek szerint a Hamász azonban azt tervezi, hogy a Gáza északi részén maradó 350 000 lakost pajzsként használja fel a szárazföldi invázió megelőzése és a folyamatban lévő légitámadások kivédése érdekében.
A potenciális szárazföldi invázió előkészületei folyamatban vannak, az IDF erői jelenleg is támadják a Hamász stratégiai infrastruktúráját.
A többfrontos háború esélyei
Eközben az északi fronton az IDF folytatja a megtorló támadásokat a Hezbollah provokációit követően. A libanoni terrorszervezet továbbra is főleg páncéltörő rakétákat lő ki izraeli állásokra és településekre.
Sokan tartanak attól, hogy a Hezbollah belépésével többfrontos háborút kell majd vívnia az IDF-nek.
Vasárnap Izrael 14 további közösséget evakuált az északi határ közelében, válaszul a növekvő fenyegetésre.
Izrael korábban 28 közösséget evakuált, köztük a 20 ezer fős Kirjat Smona városának evakuálását is.


Az izraeliek a saját hadseregüket miért egy idegen nyelvű kifejezéssel nevezték el (IDF) ?
Nem volt rá saját héber elnevezésük?
On -Ujra bebizonyitja- borzaszto tudatlansagat-
Az IDF- az eredeti HEBER( ivrit) nev- angol forditasa.
צבא הגנה לישראל- roviden- צה” ל.
Cva Hagana Lojiszrael
Izrael Vedelmi Hadserege.
Angol forditasban-
Israel Defence Force- IDF.
A „Defence” és a „Force” azok héber szavak?
Azok az angol forditasok,hogy az onhoz hasonlo antiszemitak megertsek,bar ketlem- hogy mirol van szo.
Miért kell angolra lefordítani? Szégyellik a saját nyelvüket?
Te sokkal hulyebb vagy, mint gondoltam. Es ez nem semmi, mert eddig is idiotanak tartottalak.