A Rheinmetall 2022 első negyedéves pénzügyi jelentésében olvasható, mely országokkal milyen hadiipari értékesítésekről tárgyalnak – szúrta ki az Index.
Többek között Szlovákia, Csehország, Ausztrália, az Amerikai Egyesült Államok, Olaszország, Görögország, Nagy-Britannia és Litvánia mellett Magyarország is rajta van a listán. A felsoroltak közül több ország is az itthon is gyártott Lynxek felvevőpiaca lehet.
Hozzátették, nagy újdonságnak számít, hogy
a potenciális magyar beszerzések között az öngyilkos robotrepülőgépeket (angolról fordítva csavargó lőszer) is feltüntették.
A jelentés szerint a Rheinmetall lehetőséget lát arra, hogy a magyar kormány ebből potenciálisan 250 millió eurónyit (95,5 milliárd forint) vásároljon, ezzel pedig tényleg új képességekkel vértezhetné fel a magyar honvédséget.
A Rheinmetall húzóterméke ezen a téren HERO névre hallgat, ezt a német vállalat az izraeli UVisionnel közösen fejlesztette ki.
A HERO egy igazán sokoldalú dróncsalád: kis, közepes és nagy hatótávolságú missziókra is használható tagjai is vannak, gyalogsági célpontoktól egészen páncélozott célpontokig bármilyen ellenséges eszközt hatástalanítani tud konfigurációtól függően.
A fegyverrendszer összehangolható, irányítható akár Lynx gyalogsági harcjárművekből is, melyet a magyar kormány már biztosan beszerez.
A HERO-családba összesen ötféle dróntípus tartozik, azt egyelőre nem tudni, hogy ezek közül melyik érdekli a magyar kormány döntéshozóit – írta meg a potenciális vásárlásról a Portfolio.
A kamikaze robotrepülőgép úgy működik, hogy célkeresési rendszer segítségével megkeresi a célpontot, aztán az abba való behatolás után a robbanótöltet aktiválódik, az pedig megsemmisíti az eszközt és benne/rajta tartózkodó legénységet.