Mahmúd Ahmadinezsád volt iráni elnök a Twitteren írt üzenetében fejezte ki szolidaritását Ukrajnával, és dícsérte Volodimir Zelenszky ukrán elnök vezette ellenállást.
Az iráni ex-diktátor üzenetében azt írja:
„A nagyszerű #Ukrajna nemzet
Elnök #Zelenszkij
Az Önök tiszteletre méltó és szinte páratlan ellenállása leleplezte az emberiség ellenségeinek sátáni ármánykodását.
Bízzunk abban, hogy a nagy #Irán nemzet melletted áll, miközben csodálja ezt a hősies kitartást.”
Ahmadinezsád elnöksége idején élesen bírálta az Amerikai Egyesült Államok és Izrael külpolitikáját, nem tekinti Izraelt független államnak és kifejezetten baráti viszont ápolt Oroszországgal. Sürgette, hogy a „cionista megszálló rezsimet száműzzék a történelem lapjairól”, véleménye szerint a holokauszt „csak egy mítosz”.
Ahmadinezsád korábban visszautasította az antiszemitizmus és holokauszttagadás vádját, mondván, hogy „tiszteletben tartják a zsidókat”.
A volt iráni elnök amúgy nagyon aktív a Twitteren, gyakran nyilvánít véleményt politikai kérdésekben, de sporttal és amerikai rapperekkel kapcsolatban is nagy érdeklődést mutat.





Hü ez a tag megint játékba lendült? Ugy emlékszem túl szoft volt az Iráni vallási vezetöknek ezért félre rakták a pacákot.
Színes az irániak álláspontja. https://magyarnemzet.hu/kulfold/2022/03/iran-szerint-ukrajna-a-washingtoni-politika-aldozata