Fokozódik a helyzet a fehérorosz-lengyel határon.
Véletlenül leadott lövés végzett egy lengyel katonával, aki Lengyelország Fehéroroszországgal közös határán teljesített szolgálatot – közölte szombaton este Stanislaw Zaryn, a titkosszolgálatokat felügyelő lengyel miniszter szóvivője a Twitteren.
Az illetékes szerint a lövést egy lengyel szolgálati fegyverből adták le.
„Az előzetes vizsgálati eredmények szerint lövést adtak le egy katonai fegyverből, aminek következtében egy katona életét vesztette, a történtekhez harmadik személynek nem volt köze”
– olvasható a katona parancsnokának közleményében, amelyet Zaryn a mikroblogján közzé tett.
A lengyel határőrszolgálat szerint a fehérorosz határőrök segítséget nyújtanak a migránsoknak áttörni a határkerítésen, könnygázt is adtak nekik, amit azok be is vetettek a lengyel határőrök ellen.
„Éjjel (a Podlasie vajdaságbeli) Czeremcha térségében fehérorosz katonák hozzáláttak lebontani az ideiglenes határkerítést. Ledöntötték az oszlopokat, és átszakították a hálót szolgálati gépkocsi segítségével. A lengyel határőröket lézersugárral és stroboszkóppal vakították el”
– olvasható a közleményben.
„Mellettük mintegy száz migráns várakozott arra, hogy megnyíljon az illegális határátlépés lehetősége. A fehéroroszok könnygázzal is ellátták a bevándorlókat, amelyet azok fel is használtak a lengyel szolgálatok ellen. Ezt és a következő illegális határátlépési kísérleteket is megakadályozták a lengyel határőrök”
– folytatódott a szöveg.
Mindeközben Oroszország egy ejtőernyős alegységet vezényelt Fehéroroszországba hadgyakorlatra, amelynek során két katona életét vesztette – közölte az orosz védelmi minisztérium.
A tárca szerint az ejtőernyős alegység az orosz légideszantos erők meglepetésszerű harckészültség-ellenőrzésének részeként az orosz ejtőernyősök egy alegysége leszállást hajtott végre ismeretlen terepen a Fehéroroszország északnyugati területén lévő Grodna megyében. Az orosz katonák közös taktikai gyakorlaton vesznek részt a fehérorosz fegyveres erők alegységeivel.
Az ejtőernyősöket Il-76-os szállító repülőgépek vitték Fehéroroszországba. A moszkvai katonai tárca este arról adott ki tájékoztatást, hogy két szerződéses katona életét vesztette, mert ugrás közben, a talaj közelében hirtelen keletkezett erős szélben összeomlott az ernyőjük kupolája. Mindketten ejtőernyős kiképzők voltak.
A szerencsétlenül járt deszantosokat kórházba szállították, de már nem tudtak segíteni rajtuk.
A tájékoztatás szerint a közös gyakorlatot követően, amelyre 250 katonát mozgósítottak, az orosz deszantosok visszatérnek állandó oroszországi állomáshelyükre.

Ez mar a kezdet,wagy csak veletlen?
Véletlenek nincsenek..
Most nem izráellel baxakszanak
A történelem igenis megismétli önmagát.
Lengyelországot egyszerre támadják a németek és a ruszkik.
Mintha már történt volna hasonló nyolcvan éve.
A különbség annyi, hogy a negyedik német birodalmat most EU név alatt tákolgatják, a Szovjetunió helyett Oroszország és Fehéroroszország van, forró háború helyett, pedig eszkalálódó és forrósodó hidegháború. A Katyni erdő tömegsírjai fölött hideg párák lebegnek…
Az Európai politikai-társadalmi és gazdasági helyzet egyre kaotikusabb, egyre feszültebb és nagy eséllyel hirtelen fog átbillenni a felbomlás és kiszámíthatatlan káosz állapotába…