A hatóságok katonai egységeket vezényeltek a szövetkezeti gazdaságokba, hogy meghiúsítsák a lopásokat, és a helyszínen lelőjék az illegális birtokháborítókat – írja a National Interest.
Észak-Korea az elmúlt hónapokban annyira szenved élelmiszerhiánytól és éhínségtől, hogy még a híresen titkolózó rezsim is elismerte a bajokat. A hiányt a koronavírus okozta korlátozásoknak, a világjárvány közvetlen hatásainak és az Észak-Koreát továbbra is sújtó szankcióknak tulajdonítják.
A Radio Free Asia új jelentése szerint a rezsim radikális megoldást talált ki a terménylopások problémájára, mégpedig azt, hogy lelövik a tolvajokat.
„A hatóságok katonai egységeket vezényeltek a termőföldek őrzésére az aratási szezonban, azzal a paranccsal, hogy a terménytolvajokat azonnal lőjék le”
– áll a jelentésben.
A jelentés szerint a rezsim az év elején irreálisan magas célokat tűzött ki a mezőgazdasági termelésre vonatkozóan, amelyeket nem sikerült teljesíteni.
„A kilencedik hadtest csoportokat szervezett, hogy éjjel-nappal járőrözzenek a gazdaságokban, mert gyakran történnek lopások”
– mondta egy észak-koreai forrás a Radio Free Asianak.
„A vezérkari főosztály utasította őket, hogy járőrözzenek a farmokon, mert… a szövetkezeti farmlopások országszerte egyre gyakoribbak… Ha a hatóságok nem tesznek semmit ennek megakadályozására, akkor a terméshozam nagymértékben csökkenni fog”.
A házkutatásokat az egyenként mintegy húsz katonából álló járőrcsapatok végzik.
„Minden illegális behatolót a rendszer ellen irányuló „tisztátalan elemnek” tekintenek, és figyelmeztetés nélkül lelövik, ezért a parancs feszültséget okoz a gazdaságok közelében élő lakosok körében”
– mondta a Szabad Ázsia Rádió forrása.