A Google óriás techcég „antirasszista” képzést tart alkalmazottainak, amelyen azt állítják, hogy közvetlen kapcsolat áll fenn Ben Shapiro, a The Daily Wire szerkesztője és a „The Ben Shapiro Show” házigazdája hallgatása és a „tömeggyilkosságok” elkövetése között.
A képzés Donald Trump egykori elnököt is felrakja a „népirtáshoz” vezető eszmék és személyek listájára, az „apolitikus meggyőződésekkel” és az olyan kifejezésekkel együtt, mint a „All Lives Matter” (Minden élet számít). Shapiro, Trump és a többiek mind hozzájárulnak a rasszizmus „normalizálásához”, amely végül tömeggyilkosokat inspirál, és egész népcsoportok kiirtásához vezet – olvasható a képzési tanterv egyik diáján, amelyet a Manhattan Institute munkatársa, Christopher Rufo szerzett meg.
„Egy másik grafikon, amelynek címe „A fehér felsőbbrendűség piramisa”, azt az elképzelést terjeszti, hogy Ben Shapiro konzervatív kommentátor a ‘fehér felsőbbrendűség’ egyik fő ideológusa.
„Elég lenne egyetlen Google-keresés ahhoz, hogy megtudjuk, mennyire gyűlölik a fehér fajgyűlölők a munkámat, vagy hogy milyen gyakran szólaltam fel a filozófiájuk ellen”
– mondta Shapiro Rufónak a City Journalban.
A képzésen részt vevő alkalmazottaknak azt tanítják, hogy az Egyesült Államok „a fehér felsőbbrendűség rendszere”, és hogy az amerikaiakat csecsemőkoruktól felnőttkorukig „rasszizmusra nevelik”. Rufo a City Journalban azt írja, hogy a „faji nevelési program” a „kritikai fajelmélet alapvető tételein – köztük az „interszekcionalitáson”, a „fehér kiváltságokon” és a „rendszerszintű rasszizmuson” – alapul.”
A képzésben olyan prominens „antirasszista” aktivisták vesznek részt, mint Nikole Hannah-Jones, a The New York Time munkatársa és Ibram Kendi, a Bostoni Egyetem professzora.
„Mondj bármit Amerikában, és azt vissza tudom vezetni a rabszolgasághoz”
– mondta Jones a Google egyik oktatóvideójában, hozzátéve:
„ha fehér vagy ebben az országban, akkor meg kell értened, hogy akár rasszista vagy, akár nem, akár rasszista viselkedést tanúsítasz, akár nem, a fehér felsőbbrendűség és a faji hierarchia 350 éves rendszerének kedvezményezettje vagy”.
Kendi, aki a Bostoni Egyetem Antirasszista Kutatóközpontját vezeti, azt állítja, hogy nem az egyenlőtlen bánásmód, hanem az egyenlőtlen eredmények határozzák meg a rasszizmust. A Google képzésében Kendi azt állítja, hogy
„az Egyesült Államokban felnőni azt jelenti, hogy rasszistának nevelnek, és rasszistának nevelni azt jelenti, hogy szinte a rasszista eszmék rabjává nevelnek”.
Azt mondja, hogy a rasszizmust „súlyos betegségként” kell kezelni, és hogy azok, akik azt állítják, hogy nem rasszisták, csak tagadnak.