Idén hatvanezer zsidó fiatal vett volna részt a Taglit (Birthright) programon, azonban a koronavírus miatt Izrael lemondta az utazásokat.
Minden évben több tízezer zsidó fiatal utazik Izraelbe, hogy részt vegyenek a tíznapos Taglit programon. Izrael nem titkolt célja a programmal, hogy minél több fiatalat buzdítson az alijázásra.
Idén tavasszal és nyáron hatvanezren érkeztek volna a Taglit keretében, azonban a járványra való tekintettel le kellett mondani az utazásokat – írja a CTech izraeli hírportál. Izrael 200 millió dollárt veszít a Taglit-utak elmaradása miatt
Az izraeli turizmus évente 300 millió dollárt profitál a fiatalok utaztatásából, idén azonban ennek a kétharmadát elveszítheti. Ebbe az összegbe nem számítják bele a repülőjegyek költségét.
Az örökség turizmust két főszereplője a rövidebb utakat szervező Taglit, és a Masa, amely önkéntes programokat, és ösztöndíjakat is szponzorál. Az izraeli kormány jelentős pénzekkel támogatja a programokat.
Idén hatvanezer fiatal utazását kellett lemondani és kérdés, hogy mi lesz az októberben kezdődő téli szezonnal.
Három héttel ezelőtt az izraeli belügyminisztérium különleges vízumot engedélyezett a Masa hosszútávú programjain részvevőknek. A vízumok lehetővé teszik új diákok valamint korábban a vírus miatt hazarepült diákok belépését az országba. A fiataloknak érkezést követően 14 napos karanténba kell vonulniuk. A Masa a koronavírus miatt online órákkal készül és elmondásuk szerint a vírus ellenére is nagy az érdeklődés a téli programok iránt.
Az utazásokat szervező The Israel Experience turisztikai cég, az elmúlt hónapokban negyvenmillió dollárt veszített. A cég az alkalmazottainak 75%-át fizetés nélküli szabadságra küldte. Az előrejelzések szerint idén a globális turizmus szektor 60-80%-os visszaesésre számíthat.
Jelenleg négyezer fiatal tartózkodik Masa programmal Izraelben, akik a koronavírus járvány ellenére úgy döntöttek, hogy maradnak az országban.