Minden ötödik német egyetemi tanár elutasítja Izrael létezéshez való jogát

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

A megkérdezettek 27 százaléka iszlámellenes nézeteinek adna hangot a katedrán — írja a zsido.com.

A Kereszténydemokrata Unió (CDU) által fenntartott Konrad Adenauer Alapítvány által végzett kutatás során 1106 egyetemi oktatót kérdeztek meg a felsőoktatási intézményekben megvalósuló szólásszabadságról.

Sigmount Königsberg a berlini zsidó közösség antiszemitizmus elleni küzdelemért felelős megbízottja a következőt fűzte a kutatás eredményéhez:

“Ezek után nincs mit csodálkozni azon, hogy a Humboldt Egyetem antiszemita rendezvénynek adott otthont a ‘kutatói szabadságra’ hivatkozva”.

Végre: Németország nemet mond az antiszemita BDS-mozgalomra

Várhatóan még pénteken blokkolja a német törvényhozás Izrael egyik leghangosabb ellenségének további térnyerését az országban.

Königsberg arra utalt, hogy a közelmúltban Dr. Sabine Kunst, a Humboldt Egyetem elnöke engedélyt adott egy zsidóellenes nézeteiről és a BDS mozgalom támogatásáról ismert professzornak, hogy előadást tartson az intézményben. A zsidó állam bojkottját hirdető mozgalmakat 2019-ben a német törvényhozás antiszemitának nyilvánította.

Egy 2017-ben készült felmérés szerint 33 millió német állampolgár, azaz

az ország lakosságának 40%-a ellenszenvvel viseltetik Izrael iránt és egyetért a következő mondattal: “Izrael politikáját figyelembe véve megértem azokat, akik zsidóellenesek”.

Német skizo? Nem, konzekvens antiszemitizmus

A halott zsidók emlékét szörnyűséges emlékművekbe száműzték, miközben az antifasizmus leple alatt egy új totalitarizmus épül.

“Minden ötödik német egyetemi tanár elutasítja Izrael létezéshez való jogát” bejegyzéshez 41 hozzászólás

  1. Sajnos az átlagos, normálisan gondolkodó kisemberek Izraelben nem túlzottan kapnak helyet az izraeli politikában. Izrael politikusai egy erőszakkal terjeszkedő hegemónia. Gusztustalan.

  2. Szomorú és felháborító, ám egyáltalán nem meglepő. A nyugati campusok, főként az amerikai campusok, a szélsőbaloldali téveszmék és az antiszemitizmus melegágyaivá váltak.

      • én azt gondolom, hogy egyik szám sem pontos sajnos. Ugyan a vidéki Németország lakossága még aránylag homogén, viszont a városokban elképesztő számban jelentek meg mindenféle muszlim nációk képviselői. Én kb 25 éve járok ki folyamatosan, 3 évet dolgoztam is ott és elképesztő az hogy mekkora a változás. Persze a 90-es években is voltak már ott (főleg törökök), de a délszláv háborúk idején robbanásszerű növekedésnek lehettünk tanúi. A folyamatos ottani tartózkodás is csalóka egyébként, mert ugyan kicsit mélyebbre látsz a felszín alá ha ott élsz (értem ezalatt hogy, akkor már feltűnnek a keleti vendégmunkások is, míg kívülállóként leginkább a muszlimokat veszed észre), viszont a kisebb változások nem tűnnek fel. Kicsit olyan ez mint mikor minden nap találkozol valakivel, aki közben lead 10 kg-ot, de ez neked nagyon fel sem tűnik, miközben ha a távollétedben történik mindez, akkor rácsodálkozol. Ez velem Dortmund esetében történt meg, bő egy évet dolgoztam ott 2001-től és amikor tavaly decemberben dolgom volt ott szó szerint sokkolt a változás. Az a környék ahol laktunk akkoriban még teljesen élhető volt, most meg fényes nappal sem szívesen mászkáltam arra. Igazából persze egy tételes népszámlálás lenne az igazi, de nem tudom hogyan lehetne kivitelezni 🙂

        • Nem kételkedem abban, hogy a német népszámlálás precíz, adataik megbízhatóak. Ha 5%-ot írnak, az annyi. Ebben persze nem tükröződik az eloszlás, ami lehet nagyon szélsőséges. Lehet, hogy egyes városokban már 20% fölött vannak a muszlimok – erről fogalmam sincs. De a belga és francia példákra gondolok.
          Én sem csak külső szemlélő vagyok: fiam 3 unokámmal együtt sok éve No-ban él, német menyem ált.isk.tanítónő, tudom, mi megy az osztályokban, évek óta. Ettől függetlenül V.A. a maga 40%-ával óriási hülyeséget írt le. Valszín nem érzi a számokat, a matematikát.

          • Nem tudom hogy honnan szedted az 5% ot illetve azt hogy 4 millio buzulman van germaniaban . Meg jo 20 eve hallotam hogy 2.5 milla torok bevandorlo erkezett oda + a delszlav valsag es a szir haborubol menekult 2-3 milla buzulman is ott kotott ki .Gondolom 2-3 felesggel szaporak mint a csotany tehat bar % ban nem tudom megmondani de 6-8 milla lehet a valos szamuk . Persze ha a mostani 3-4 milla torokot kulon veszik lehet hogy ugy jot ki nekik a 4 millio.Ott is megy az adatok” kozmetikazasa” ez nem az elso esett lenne hogy az embereket megvezetik az elferditet statisztikaval.

          • Nem tudod, honnan?? Akkor lapozz itt feljebb, ott van a forrás, és a fénykép is, számokkal, százalékokkal.
            Amennyire ismerem a német precizitást – ők nem kozmetikáznak. Nem a te környezetedben megszokott dolgokból indulj ki, az egy másfajta társadalom.

          • Nem azert de nagyon tevedsz! Nem magyarorszag nem ismerte el a no go zonakat es utana jott a pofaraeses mert a rendorok elmondtak hogy vannak no -go zonak !Ahogyan a bunesetek szamat es elosztasat sem ismerik el ! Rengeteg eroszakot nemi eroszakot stb be sem jelentik vagy a rendorok tanacsoljak el a bejelentot azal a valaszal hogy ugysem tudnak mit csinalni….Magyarul hiaba precizek a nemetek a statisztika amire hivatkozol nem valos vagy pedig minden olyan buzulmant aki 10-20 eve ott el siman nemetnek konyveltek el ……

          • Nem „hivatkozom” semmiféle statisztikára! A világ minden országismertető összesítésében Németo. 5%-os muzulmán kisebbséggel szerepel. Ez nem kevés, majdnem 5 millió embert jelent. Amit kolléganőnk írt 40%-ról, az egy abszurd hülyeség 38 millió muszlim csak Németo-ban? És hol van még soktíz millió német?). Az illető hölgynek fogalma sincs a számokról.
            Te persze gyárthatsz akármilyen elméletet, légvárat (akárcsak a hölgy), és kikiálthatod, – bizonyíték nélkül -, hogy az az igaz, a hivatalos adat (világadat!) hazug. Ha abban akarsz hinni, tedd. Nincs értelme folytatni.

          • Nem „hivatkozom” semmiféle statisztikára! A világ minden országismertető összesítésében Németo. 5%-os muzulmán kisebbséggel szerepel. Ez nem kevés, majdnem 5 millió embert jelent. Amit kolléganőnk írt 40%-ról, az egy abszurd hülyeség 38 millió muszlim csak Németo-ban? És hol van még soktíz millió német?). Az illető hölgynek fogalma sincs a számokról.
            Te persze gyárthatsz akármilyen elméletet, légvárat (akárcsak a hölgy), és kikiálthatod, – bizonyíték nélkül -, hogy az az igaz, a hivatalos adat (világadat!) hazug. Ha abban akarsz hinni, tedd. Nincs értelme folytatni.

          • Nem „hivatkozom” semmiféle statisztikára! A világ minden országismertető összesítésében Németo. 5%-os muzulmán kisebbséggel szerepel. Ez nem kevés, majdnem 5 millió embert jelent. Amit kolléganőnk írt 40%-ról, az egy abszurd hülyeség 38 millió muszlim csak Németo-ban? És hol van még soktíz millió német?). Az illető hölgynek fogalma sincs a számokról.
            Te persze gyárthatsz akármilyen elméletet, légvárat (akárcsak a hölgy), és kikiálthatod, – bizonyíték nélkül -, hogy az az igaz, a hivatalos adat (világadat!) hazug. Ha abban akarsz hinni, tedd. Nincs értelme folytatni.

          • Valoban a 40% -38 milio tulzas …..de az5% viszont alabecsles a valos szam ugy 10% korul mozoghat ez nem elmelet, az oszes orszagismerteteo ugyanazon a hazug statisztika alapjan irhata amit te is talaltal ….Egyszeruen nem merik leirni a valos szamokat .