Az Izvesztyija című újság az orosz védelmi minisztérium és az érintett hadiipari komplexum forrásait idézve közölte, hogy a kísérlet során több probléma felmerült, de ezeket „sikerült gyakorlatiasan megoldani”. A próbát befejezték és sikeresnek minősítették.
Ajtyecs Bizsev altábornagy, az orosz légierő főparancsnokának a FÁK egyesített légvédelmi rendszeréért felelős egykori helyettese elmondta, hogy a rendszert, mielőtt sorozatban gyártanák, rendkívüli klimatikus és műszaki körülmények között kipróbálják. Egy ilyen teszt során ugyanis megmutatkoznak a rendszer hibái, amelyeket aztán kijavítanak. Ebből a szempontból
Szíria megfelelő terepnek bizonyult, mert a különleges időjárási körülmények mellett a rendszert folyamatos üzemmódban használták olyan helyszínen, ahol a nyugtalan a helyzet miatt a rakétatüzérségnek állandó készültségben kell állnia.
Korábban Szergej Sojgu azt mondta, hogy az Sz-500-as rendszert jövőre kezdik el szállítani a hadseregnek. A nyugati sajtóban azt írták, hogy a tesztek során a rendszer képes volt a célt 481,2 kilométeres távolságból megsemmisíteni.
Moszkva nemrégiben három izraeli légicsapást akadályozott meg, amelyeket három szíriai katonai állásra terveztek mérni, ráadásul azzal fenyegetett, hogy hasonló próbálkozások esetén a jövőben minden repülőgépet le fognak lőni, vagy az orosz vadászgépek, vagy az S-400 légvédelmi rakétarendszer.