Az izraeli miniszterelnök szerint a világ ma ugyanolyan megengedő Iránnal, mint amilyen a Harmadik Birodalommal volt.
Meglehetősen nagy határozottsággal hívta fel a figyelmet az iráni urándúsítás veszélyeire Benjamin Netanjahu a kabinet ülésén — derül ki a Jerusalem Online hétfői cikkéből.
„Ez a dúsítás egy dologért történik: a nukleáris fegyverekért”
— mondta az izraeli miniszterelnök, arra a cikkre utalva, amiben nemrég a Washington Post írt Irán urándúsításáról. Az amerikai lap szerzője ugyanis úgy fogalmazott, hogy
az iráni intézkedés „nem olyan borzasztó, mert csak kicsi lépéseket jelent”.
Netanjahu szerint azonban ez a gondolkodásmenet jellemezte a világ második világháborús közvélekedését is, ami miatt a nácik első támadásai előtt a többség csendben maradt, hiszen azelőtt mindig úgy gondolták, hogy csak „kis dolgokat tettek”.
„Hogyan kezdődött a második világháború Európában? Azzal kezdődött, hogy a náci németek tettek egy apró lépést, és beléptek Rajna-vidékre. Ez egy kis lépés volt, és senki nem mondott vagy tett semmit. Következő lépésként jött az Anschluss, azután következett a Szudétavidék Csehszlovákiában. A folytatást pedig jól ismerjük”
— fogalmazott Netanjahu, aki ezután konkrét üzenetet intézett Franciaország, Németország és az Egyesült Királyság vezetői felé, és arra kérte őket, hogy teljesítsék a nukleáris szerződésben vállalt kötelezettségeiket.
„Önök aláírták ezt a megegyezést, és azt mondták, hogy ha ezt a lépést [Irán] megteszi, kemény szankciók fogják követni. Hol vannak most Önök?”
— szegezte a kérdést az európai politikusoknak.