Az amerikai holokausztkutató nem érti hogy az izraeli kormány hogyan „nyomhat kósersági pecsétet” Magyarország és Lengyelország témához való hozzáállására.
Deborah Lipstadt, az atlantai Emory Egyetem modern zsidó történelem és holokauszt professzora – a Times Of Israelnek adott interjújában – bírálta az izraeli kormányt, és személyesen Benjamin Netanjahu kormányfőt, mert szövetségeseket keres a közép-európai kormányokban, és ezért elnézi nekik a vészkorszakkal kapcsolatos felelősségük elkenését vagy hárítását – adta hírül a Szombat.
Nem érti, hogy az antiszemitizmussal és a BDS-mozgalommal szembeni harca közepette hogy tolerálhatja az izraeli kormány, hogy “a lengyel kormány átírná az ország holokauszttal kapcsolatos történelmét”, és azt, hogy a magyar kormány “összefüggésbe hozható az antiszemitizmussal”.
Az izraeli politika “felemeli ezeket az országokat, és kósersági pecsétet nyom rájuk”.
Netanjahu budapesti látogatását és a magyar kormányfő dicséretét is felrója az izraeli kormányfőnek, mondván: “Orbán Viktort azért érik kritikák, mert antiszemita sztereotípiákkal játszik, és a nácikkal szövetséges Horthyt dicsőíti”.
“Persze az izraeli miniszterelnöknek országa polgárainak biztonsága az elsődleges. De keblére ölelni Orbánt ennyire fontos volna [Izrael biztonsága szempontjából]?” – tette fel Lipstadt a szónoki kérdést, aki élesen bírálta az interjúban a lengyel kormánnyal kapcsolatos megengedő izraeli politikát is.
Deborah Lipstadt neves amerikai holokausztkutató, aki éveken át pereskedett az angol David Irving holokauszttagadóval. Irving időnként felbukkan a színen, a Neokohn is megírta, hogy legutóbb azzal verte ki a biztosítékot, hogy haláltáborba szervezett túrát. Litvániában pedig annyira elegük lett belőle, hogy kitiltották az országból. Lipstadt és Irving harcából még amerikai film is készült, amiben Lipstadt-et Rachel Weisz játszotta.