Elismerték érdemeit többek között a Hezbollah törvényen kívül helyezésében, az antiszemitizmus-definíció elismerésében, és a biztonsági büdzsé megemelésében.
A brit zsidóság igazgatótanácsának elnöke, Marie van der Zyl Theresa May bejelentése után nyilatkozatban fejezte ki köszönetét:
„Őszinte hálával adózunk Theresa May felé, amiért hivatalában a zsidó közösség igaz barátjaként járt el.”
May a Downing Streeten mondott beszédében kijelentette, rendkívül sajnálja, és mindig is sajnálni fogja, hogy nem tudta keresztülvinni a Brexitet. Távozását, mellyel ő lesz Nagy-Britannia második világháború után egyik legrövidebb ideig szolgáló miniszterelnöke, a kabinetbeli kollégái és számos törvényhozó a legutóbbi Brexit terve elleni lázadása előzte meg.
Várhatóan a brit konzervatív párt egyik tagja követi majd tisztségében.
Mayt sokan kritizálták az Egyesült Királyság Uniós távozását pártolók, mivel szerintük számos olyan részletet tett bele a megállapodásba, mellyel kompromittálja a brit szuverenitást.
May zsidósággal kapcsolatos intézkedéseivel kapcsolatban van der Zyl kiemelte, hogy az ő kormánya volt az, ami:
„elfogadta az IHRA antiszemitizmus definícióját; büszkeséggel emlékezett meg a Balfour nyilatkozat százéves évfordulójáról; betiltotta a Hezbollah terrorszervezetet; illetve megemelte a nemzetbiztonsági költségvetést, szembemenve például az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának Izrael ellenes beállítottságával.”
A brit zsidóság képviselője hozzátette:
„Mindig is hálásak leszünk a barátságáért és támogatásért.“