A The Jewish Education Project felmérése szerint a fiatal felnőttek társadalmi és érzelmi kihívásokkal küzdenek a leginkább, de felvállalják zsidó gyökereiket.
A jövő hét elején tervezik teljes terjedelmében közölni annak a felmérésnek az eredményét, amelyről a hétvégén a The Jerusalem Post közölt részleteket.
Több mint 17 ezer amerikai zsidó fiatalt kérdeztek meg arról, hogy milyen kihívásokkal tekintenek jövőjükre, mi érdekli őket és milyen dolgok iránt éreznek szenvedéllyel.
A “GenZ Now” riport megállapítja: a fiatalok úgy érzik, hogy a közösségi média és a felgyorsult kommunikációs trendek hatására is fokozódnak a társadalmi és érzelmi megpróbáltatásaik.
Önértékelési zavarokkal, szorongással és a csalódástól való félelemmel kell megküzdeniük, miközben egyre inkább érzékelik iskoláikban tapasztalható rájuk nehezedő nyomást.
A megkérdezettek túlnyomó többsége fontosnak érzi a zsidó gyökereit, a vallást, a családi értékeket és a szülők nézőpontjait is kiemelt helyen kezelik. A tanulmány szól egy „jelentősebb kisebbségről” is, kiemelve, hogy náluk már egyáltalán nem fontos a vallás.
Az Izraellel és az antiszemitizmussal kapcsolatos érzésekről a megkérdezettek azt mondták, hogy bár maguk is tapasztaltak ellenségeskedést, nem éreznek fenyegetettséget, és mindez nem is befolyásolja a világról alkotott nézeteiket.