Elon Musk: az izraeli innováció messze az első a világon

Az izraeli nemzetközi konferencián felszólaló tech guru dicsérte az ország technológiai szektorát. Musk előrejelzése szerint az autók nagy részét egy évtizeden belül már a mesterséges intelligencia fogja irányítani, és kijelentette: a humanoid robotok száma idővel meghaladhatja az emberekét.

Elon Musk a 9. Nemzetközi Samson Smart Mobility Summiton tartott online előadásában dicsérte a házigazda Izrael innovációs ökoszisztémáját, és kijelentette, hogy az ország technológiai teljesítményének nagysága révén világszerte kiemelkedő helyet foglal el.

„Nagy rajongója vagyok az Izraelből származó innovációknak. Őszintén szólva, objektív ténynek tartom, hogy Izrael a népességéhez képest messze meghaladja a súlyát”

– mondta a Tesla-vezér, hozzátéve: „Az egy főre jutó innováció tekintetében Izrael messze a világelsőnek kell lennie.”

Musk előbb a tőzsdére, aztán Izraelbe készül

Musk a texasi Austinból jelentkezett be a résztvevőkhöz, elnézést kérve azért, hogy nem tud személyesen részt venni a csúcstalálkozón, és elmondta, alig várja, hogy újra Izraelbe látogathasson. Utalt arra is, hogy a SpaceX esetleges tőzsdei bevezetésének előkészületei tartják távol – írja a Ynet izraeli hírportál.

„Nem leszek ott személyesen, de ez az IPO, tudjátok, a tőzsdei bevezetés, a SpaceX IPO-ja szerintem elég hamar megvalósul” – jelentette ki. Az IPO (Initial Public Offering) az a folyamat, amikor egy magánvállalat először értékesíti részvényeit a nyilvánosság számára.

Breaking: Elon Musk Speaking at the Smart Mobility Summit in Israel

👉Use my code to buy your Tesla; Get free SC miles: https://ts.la/moshe8241 👉Buy the Best Tesla accessories on Evbase. Get 20% off: https://www.evbase.com?sca_ref=7284904.3VpUwDQvHWVbF Promotion Code: TEI 👉JOWUA Tesla accessories: https://www.jowua-life.com/?ghref=5866:1322847&discount=TEI Promotion Code: TEI Join My Chanel and get honest reviews of Electric car, Tesla and Tesla Stock.

A beszélgetés nagy része az intelligens mobilitásra és a Tesla arra irányuló törekvéseire összpontosult, hogy az önvezető technológiát a tesztelés szakaszából a szélesebb körű használatba vezesse be.

Musk szerint a cége „folyamatos előrelépéseket” tesz az önvezető vezetés általánossá válása felé, hangsúlyozva, hogy a vállalat teljes önvezető rendszere a mesterséges intelligenciára és kamerákra támaszkodik, nem pedig radarra vagy LiDAR-ra.

Musk elmondta: a Tesla megpróbálja megtanítani az autókat arra, hogy ugyanúgy vezessenek, ahogyan az emberek, a látás és a neurális hálózat segítségével.

„Ténylegesen megpróbálja úgy vezetni az autót, ahogyan az ember vezeti” – mondta, és a Tesla megközelítését „digitális neurális hálózatnak és kameráknak” nevezte.

Jön a vezető nélküli, érzékeny autó

Előrejelzése szerint a rendszer végül „legalább egy nagyságrenddel biztonságosabb” lesz, mint az emberi sofőrök, és reményét fejezte ki, hogy az izraeliek hamarosan kipróbálhatják majd.

„Nem vagyok biztos benne, hogy Izraelben már megkaptuk-e az engedélyt erre. Azt hiszem, talán már megvan. Remélhetőleg hamarosan megkapjuk, és ti is kipróbálhatjátok majd saját magatok”

– mondta Musk, aki lenyűgözve írta le a jelenlegi technológiát, mondván, hogy a Tesla legújabb szoftvere szinte élettel tölti meg a járművet.

„Elég varázslatos, mert az autó úgy viselkedik, mintha érző lény lenne” – mondta. „Tényleg olyan érzés, mintha élne, és ahogy fejlesztjük a szoftvert, érezni lehet, ahogy az autó érzékenysége növekszik.”

A jövőre nézve Musk azt jósolta, hogy egy évtizeden belül ritkasággá válhat a saját autó vezetése.

„Szerintem 10 év múlva az összes megtett út 90%-át valószínűleg egy önvezető autó mesterséges intelligenciája fogja megtenni. 10 év múlva már szinte csak egy szűk réteg fogja saját autóját vezetni. Az autó fog téged vezetni.”

Fotó: Ilia YEFIMOVICH / AFP

Netanjahu Elon Musknak: Elvárom, hogy visszaszorítsa az online antiszemitizmust!

Kaliforniában találkozott az izraeli miniszterelnök a világhírű tech-mogullal.

Elon Musk nem akarta, hogy körülmetéljék a zsidó anyától született kisfiát

Ashley St. Clair és Elon Musk a hírek szerint Romulusnak nevezték el fiukat.