A The Telegraph vasárnap közölte, és a The Jerusalem Post függetlenül is megerősítette, hogy a közelmúltbeli 12 napos háború során Irán hat ballisztikus rakétával közvetlenül eltalált izraeli katonai bázisokat.
Nyugati források a The Jerusalem Postnak azt mondták, hogy az iráni támadások okozta hatás és kár nem volt jelentős.
Korábban nem közölt támadások
Az iráni támadások eredményét Izraelben nem hozták nyilvánosságra, amíg a londoni székhelyű The Telegraph nem tette közzé őket.
A támadással kapcsolatos adatokat az Oregon State University amerikai tudósai osztották meg a The Telegraph-gal, akik műholdas felvételek felhasználásával mérik fel a bombázások okozta károkat a háborús övezetekben.
Az izraeli katonai bázisok elleni iráni támadásokról szóló hírek ellenére, amelyek nem szerepeltek az iráni ballisztikus rakéták által izraeli lakóterületeket ért 36 találat között, nyugati források a The Jerusalem Postnak azt mondták, hogy ezeknek a találatoknak a hatása és kára valójában kisebb volt, mint a 2024 októberében okozott hatások és károk. 2024 októberében széles körben hírül adták, hogy az IDF bizonyos képességeit szétszórta az iráni támadások miatt, és hogy sok rakéta találta el a Tel Nof és Nevatim légitámaszpontokat.
„Az izraeli hatóságok nem tettek közzé információkat, és a szigorú katonai cenzúra törvényei miatt az országon belülről sem lehet erről beszámolni”
– írja a The Telegraph az iráni csapásokkal kapcsolatban.
A lap ugyanakkor megjegyzi, hogy a csapások hatása és az általuk okozott károk kisebb mértékűek voltak, mint az izraeli lakóövezeteket ért támadásoké.
Nincsenek IDF-áldozatok
Az IDF a 12 napos háború során ismét szétszórta a képességeit és eszközeit, így nem voltak IDF-áldozatok, és sem a légierő, sem az IDF hírszerzési műveleteit nem érintettek a bázisokat ért támadások.
A Telegraph szerint Corey Scher, az Oregon State University kutatója elmondta, hogy egysége Izraelben és Iránban egyaránt a rakéták által okozott károk teljesebb értékelésén dolgozik, és végső eredményeiket körülbelül két hét múlva fogják közzétenni.
A jelentés továbbá azt állította, hogy a háború első napjaiban az iráni rakéták mindössze 2%-a hatolt át Izrael rakétavédelmi pajzsán, azonban a hetedik napra ez az arány 16%-ra ugrott.
A háború utolsó napjaiban ez az arány ismét csökkent, miután elvesztette azt a képességét, hogy egyszerre nagyobb rakétatámadásokat indítson.
Februárban a Post exkluzív riportjában arról számolt be, hogy az IDF Sapir hírszerző egysége nagy mennyiségű IDF hírszerzési anyagot költöztetett a föld alá, mielőtt Irán 2024 áprilisában első nagy rakétatámadását indította Izrael ellen.