Egy palesztin biztonsági tisztet lelőttek a Palesztin Iszlám Dzsihád (PIJ) ciszjordániai ügynökei, miután a közösségi médiában közzétett egy videót magáról, amelyben a Hamászt „iráni proxynak” nevezte.
„A Palesztin Hatóság nem hajlandó feláldozni a védelmi apparátusát és az embereit”
– mondta a videón a biztonsági tiszt annak kapcsán, hogy a PH miért nem szállt be a háborúba a Hamász oldalán.
„Ugyanezek az emberek 1994 óta teszik tönkre a nemzetet. Emberek ezrei váltak menekültté az ellenállás miatt, és 700 biztonsági tisztviselőt öltek meg” – tette hozzá Muhammad Bayan Abed.
Megtorlásként az Iszlám Dzsihád, amely a Hamász oldalán aktívan harcol Izrael ellen a Gázai övezetben, ciszjordániai ügynökei felkutatták Abedet, és lábon lőtték,
később pedig megosztottak egy videót az interneten, amelyen a férfi a fájdalomtól vonaglik.
Az Al-Aksza Mártírjainak Brigádjai, Mahmúd Abbász palesztin elnök Fatah mozgalmának fegyveres szárnya válaszul „Átlépték a határt” címmel közleményt tett közzé a támadók ellen, amelyben halálra ítélte őket. A nyilatkozat felszólítja a lövöldözők szüleit, hogy „adják meg magukat”, és sürgeti a PIJ helyi ágát, hogy ítélje el tettüket.
A múlt hónapban két palesztint meglincseltek és kivégeztek a ciszjordániai Tulkarm menekülttáborában, miután azzal vádolták őket, hogy együttműködtek Izraellel.
Egyikük az együttműködés részleteiről készült videofelvételeken bevallotta, hogy 17 000 sékelt (4600 dollár), a másik gyanúsított pedig 10 000 sékelt (2700 dollár) kapott a „szolgálataiért cserébe”.





Ciszjordániában egymás ellen harcolnak , Gázában pedig együtt.
Csak azok számára furcsa , akik nem ismerik a történelmet …
1944-ben a Honi Hadsereg által kirobbantott varsói felkelés is ilyen volt.
Meglepetésként érte a kommunistákat.
Természetesen azonnal fegyvert fogtak ők is , Moszkva tiltása ellenére.
Együtt harcoltak azzal a Honi Hadsereggel , amivel előtte egymást lőtték.
Az erdőkben persze nem változott semmi , ott maradt a konfrontáció !
A háború után a felkelésben résztvevő kommunistákat Moszkva megbüntette.
Szolzsenyicin is elmondta a tábori házirendet: „A sorból kilépés szökésnek minősül – az őrség fölszólítás nélkül tüzet nyit.”