Megáll az ész: álló ovációt kapott egy ukrán SS katona a kanadai parlamentben

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

A kanadai parlament pénteken állva tapsolt meg egy 98 éves ukrajnai bevándorlót, aki a Harmadik Birodalom egy háborús bűnökkel vádolt katonai alakulatában harcolt.

Az idős veteránt, Jaroszlav Hunkát azon az ülésen tüntették ki, amelyen Volodomir Zelenszkij ukrán elnök a törvényhozókhoz szólt, hogy megköszönje a támogatást, amelyet országának az orosz megszállása óta nyújtottak. Az alsóház elnöke, Anthony Rota – aki Zelenszkijt Winston Churchillhez hasonlította – elismerésben részesítette Hunkát, „a második világháború veteránját, aki az ukrán függetlenségért harcolt az oroszok ellen”.

A parlament ezután felállt, hogy megtapsolja a khakiszínű egyenruhát viselő férfit.

Az AP szerint Hunka „az Első Ukrán hadosztályban harcolt a második világháborúban, majd később Kanadába emigrált”. Az Első Ukrán hadosztály az SS, 14. Waffen Grenadier hadosztályának másik neve, de az egységet a Galíciai SS hadosztály néven is emlegették.

Az 1943-ban alakult Galíciai SS a nyugat-ukrajnai Galícia régióból származó újoncokból állt. Az egységet a nácik fegyverezték és képezték ki, és német tisztek parancsnokolták. Az osztagot 1944-ben meglátogatta Heinrich Himmler SS-vezér, aki arról beszélt, hogy a katonák hajlandóak a „lengyelek lemészárlására.”

Három hónappal korábban a hadosztály alegységei követték el a Huta Pieniacka mészárlásként ismert mészárlást, amely során 500-1000 lengyelt égettek el élve.

A nürnbergi per során a Nemzetközi Katonai Törvényszék a Waffen-SS-t bűnszervezetnek nyilvánította, amely tömeges atrocitásokért felelős, beleértve a „zsidók üldözését és kiirtását, a koncentrációs táborokban elkövetett brutalitásokat és gyilkosságokat, a megszállt területek igazgatásában elkövetett túlkapásokat, a rabszolgamunka-program irányítását, valamint a foglyokkal való rossz bánásmódot és azok meggyilkolását”.

A háború után a Galíciai SS hadosztály veteránjainak ezrei telepedhettek le Nyugaton, közülük mintegy 2000-en Kanadában.

A veteránokat tömörítő egyesület „Combatant News” nevű, ukrán nyelvű blogján egy Jaroszlav Hunka önéletrajzi bejegyzés található, amely szerint a férfi 1943-ban önként jelentkezett a hadosztályba. A képaláírások szerint a képeken Hunka az SS-tüzérségi kiképzésén látható Münchenben 1943 decemberében és a lengyelországi Neuhammerben (ma Świętoszów), Himmler látogatásának helyszínén.

A blog 2011-es és 2010-es bejegyzésében Hunka 1941 és 1943 közötti időszakot „élete legboldogabb éveiként” írja le, és egységének veteránjait, akik szétszóródtak a világban, a zsidókhoz (!) hasonlítja.

Kanadában két emlékműve is van az egységnek, az egyik a Torontón kívül fekvő Wayville-ben, a másik Edmontonban.A kanadai zsidó szervezetek ezek eltávolítását már régóta követelik.

2021-ben Zelenszkij csatlakozott Izrael és Németország kormányához, és elítélte a Galíciai SS hadosztály tiszteletére rendezett kijevi felvonulást.

Ezt a cikket szerkesztőségünk az ünnep beállta előtt készítette és előre időzítve jelent meg az oldalon.

Orosz neonácikat küldtek az ukránok Oroszország „felszabadítására”

Egyszerre utálják az imperializmust, Putyint és Zelenszkijt is. Bemutatjuk az ukrán hírszerzés jóvoltából, Oroszország területén rajtaütést végrehajtó „kicsi zöld emberkéket”.

“Megáll az ész: álló ovációt kapott egy ukrán SS katona a kanadai parlamentben” bejegyzéshez 27 hozzászólás

    • … meg az a libsi bájgúnár ott a képen nyakkendőben, frissen borotválva Zelenszkij mellett. De erről már kommenteltem, sőt videót is közzétettem, úgy látszik a Neokohn is tőlem, illetve a BBC-ről szedte a képet. Alul megnézheted, belinkelem, még jó hogy átkapcsoltam, és a fasiszta horrorig nem jutottam:

      https://neokohn.hu/2023/09/22/fagyos-fogadtatasban-reszesult-az-ukran-elnok-washingtonban/

      Nem kérdezték Zelenszkijt, hogy az öreg náci hogy élte túl a holodomort, akkor tizenhat éves volt. Mégse halt éhen az utolsó ukrán Moszkva miatt, mint azt a beszédében mondta, vagy most Ukrajnában éppen azt pótolja – persze nem ő, vagy Kanada, hanem Moszkva.

      Neki vagy az ukrán vezetésnek semmi köze hozzá, a holodomor kiterveléséhez és kivitelezéséhez sem volt, azt egyedül Moszkva csinálta. Mint ahogy a holokausztot is egyedül Hitler követte el, ukrán nácik vagy bolsevikok soha nem voltak. Ők mind demokraták még Krisztus előttről, hisz Jézus is ukrán volt, a nagy demokrata. Még véletlenül se orosz, bár némi zsidó beütése lehetett, de az mindenkiben van.

      A magyarok viszont bűnösök huszad íziglen, ja addig nem, mert tegnap születtek. Főleg Ukrajna szerint, no meg Izraelben. Egyedül Horthy nem, aki először kommunista volt a Tanácsköztársaságban, aztán fasiszta, mert ugye változnak az idők, a lényeg, hogy mindenért ő felel, Jézusért különösen.

      Nem úgy mint Zelenszkij, akit állva tapsolnak azért, mert értelmetlenül feláldozza a népét, és fasisztákkal veszi körül magát, akárcsak tette azt Horthy szintén Ukrajnában, illetve a Donbaszban, no meg idehaza. Úgy, ahogy most Zelenszkij Kijevben, ahova már régen befészkelték magukat, egyet el is vitt magával Kanadába. Vagy neki ott menekült státuszt biztosítottak, amikor a libsik a náciknak emlékművet állítottak?

      Horthy amit tett, azt nagyrészt Berlin nyomására tette, bár neki is volt szerepe benne, csakúgy mint Zelenszkijnek, aki Washington parancsára jár el. Kanadában csak a színészi képességeit csillogtatta, bár ebben Hitler se volt kutya, hallgassuk meg neki is a szónoklatait. Ebben Horthy a fasorban sincs, rendkívül rossz a pírárja, de te már csiszolsz rajta hősnek bemutatva.

    • Senki sem akarta Horthyt megbüntetni.
      Most kellene ?
      Az események után közel nyolcvan évvel.
      Mert életében nem volt elérhető ?
      Dehogynem …

      Egyszer talán majd megnyílnak az izraeli archívumok is.
      Akkor talán kiderül , téma volt-e valaha a megbüntetése ?
      Ágyban , párnák közt hunyt el.
      Majdnem egyszerre Kasztner Rezsővel.
      Akit a nyílt utcán lőttek le bűnei ( ? ) miatt.
      Izraelben …

    • Horthy felelőssége megkerülhetetlen. Aki mosdatni akarja, az is csak összekeni magát. Már ugye, ha eredményszemléletben nézzük a dolgokat. Ha ilyen-olyan hályoggal a szemeken, akkor már torzul a látásmód.

      • Megkerülhetetlen a felelőssége, de a helyén kezelendő. Elhibázott a mosdatása és főleg a piedesztálra emelése.
        De éppúgy helytelen az egyoldalú elítélése is. Ellentmondásos történelmi alakként kellene megközelíteni, az érdemeit, erényeit és a tévedéseit, bűneit egyaránt mérlegre téve.

      • Az osszes felmenom, szuleim es nagyszuleim, vagy munkaszolgalatban, vagy koncentracios taborban voltak Horthy jovoltabol. Tehat ha Horthyn mult volna, en nem szulettem volna meg. Viszont a hozzad hasonloknak annyiban halas vagyok, hogy miattatok nem MO-on eltem le az eletemet.

        • Az én nagyapám is koncentrációs táborban volt és nem őrként. Nem érdekel a magyarellenességed. Az igazságot keresem a beírásodban. Most például hadoválsz…

          • Csak nem zsido volt a kedves nagypapi?
            Ami a magyarellenesseget illeti, te el vagy tevedve. En nem vagyok rasszista, nem altalanositok, nem vadolok senkit a kollektiv felelosseg alapjan, ahogy ti teszitek. Semmi bajom a magyarokkal, csak az antiszemitakkal. Abbol viszont eleg nehany az iskolaban, a munkahelyen, hogy megkeseritsek az ember eletet. Erre celoztam a „hozzad hasonlok”-kal.

    • Horthy ellentmondásos alak, de azért nem emliteném egy kalap alatt az ő (szerintem is meg nem érdemelt) újabbkori fényezését és egy náci halálbrigádosnak az (50-es évek szovjetblokkos parlamenti jeleneteit idéző) kitörő lelkes ünneplését.

    • Igen, bár teljesen másról szól a cikk, ismét gyorsan Horthy irányába kell terelni a témát – nehogy be kelljen ismerni, hogy a szuperdemokratikus woke kormányzatok miközben lelkesen megtapsolnak népirtásban résztvevő egykori nácikat, aközben a jelenlegi ukrán neonácikat ugyanolyan lelkesen pénzelik és dicsőítik.

  1. Amikor Porosenko ( Waltzman ) Sztyepan Bandera müncheni sírját kereste fel , azt hittem , ez lesz a csúcs.
    Tévedtem.
    Most Ukrajna egy másik zsidó elnöke egy volt SS katonát ünnepelt … :))

  2. Ez a gyönyörű jelenet még ráfogható lenne egy a woke konformista elhülyülés jegyében elkövetett benézésre, de a két emlékmű már kimagyarázhatatlan. Az még egy különös bájt ad hozzá, hogy az ukrán SS alakulatok által elkövetett atrocitások barbarizmusa és brutalitása olyan szintű, volt, hogy még a többi SS alakulatok vezetőit is zavarta.