Rendőrségi jegyzőkönyvek szerint 2019-ben hetente átlagosan ötször érte támadás a zsidóság tagjait.
Összesen 1 946 gyűlöletcselekményt jelentettek a hatóságok részére Kanadában a 2019-es év során, ami hét százalékos növekedést jelent az azt megelőző évhez képest – többek között ez derül ki abból a kormányzati jelentésből, amiről nemrég az Israel Hayom nevű hírportál is beszámolt. A rögzített esetekből összesen 608 irányult vallási közösségek tagjai ellen.
A jelentés szerint kanadai zsidókat 296 alkalommal ért inzultus 2019-ben, ami 20 százalékos csökkenést jelent a 2018-as adatokhoz képest, amikor 372 eset történt.
A visszaesés ellenére mindez még mindig átlagosan heti öt támadást jelent – ráadásul a vallásos csoportok elleni gyűlöletcselekményeknek fele zsidókat ért. A muszlim közösség tagjait tíz százalékban, katolikusokat és más felekezeteket összesen három százalékban érintette ilyen jellegű erőszak.
Noha a zsidóság a kanadai lakosságnak mindössze egy százalékát teszi ki, az összesített gyűlöletcselekmények 17 százalékában váltak célpontokká.
Az eredményeket Shimon Koffler Fogel, a kanadai zsidó közösség egyik vezetője megrázónak nevezte.
„Ugyan üdvözöljük a zsidóság ellen elkövetett bűncselekmények 20 százalékos visszaesését, a zsidó kanadaiak még mindig a legtámadottabb vallásos kisebbségnek számítanak, és az összképet tekintve is második helyen állnak”
– fogalmazott az Izraeli és Zsidó Ügyek Központjának (CIJA) vezetője, aki szerint az adatok minden jó szándékú ember számára aggasztóak.
Mint az a Statistics Canada oldalról kiderül, a 2020-as adatok még nem elérhetők.





Pedig ott nincs is MTK…
Van erre magyarázat ugye? Csakhogy azt nem lehet közzé tenni, mert sértené a fokozott érzékenységüket. Nagy igazság lehet abban a megállapításban, hogy ahol megjelennek a zsidók, ott rövidesen megjelenik az antiszemitizmus is. Talán ennek okait kellene vizsgálgatni és megszüntetni.
Megprobaltatok, errol szolt a 20. szazad elso felenek tortenete. Gyakorlatilag eluldoztetek, deportaltatok, meggyilkoltatok a MO-i zsidosagot. Az antiszemitizmus nem szunt meg. Lengyelorszagban hasonlo a helyzet. Szuksegetek van ellensegre, valamire, aminek a gyulolete osszetart, amit hibaztatni lehet a kudarcokert.
Kerdem en, hogy egy ilyen antiszemita idiota, mint te, mi a banatot keresel egy zsido portalon? Ez all erdeklodesed kozpontjaban? Hogy mi tortenik a zsidokkal? Mi tortenik Izraelben?
Az sem igaz, hogy nem lehet kozzetenni (legkozelebb ird egy szoba, ha mar akkora nagy magyar vagy). A kurucinfo es mas hasonlo melymagyar forumok reggeltol estig szapuljak a zsidokat. Miert nem azokat olvasod? Ha ez elegit ki, ott oldalankent ketszer is elelvezhetsz.
Megprobaltatok, errol szolt a 20. szazad elso felenek tortenete. Gyakorlatilag eluldoztetek, deportaltatok, meggyilkoltatok a MO-i zsidosagot. Az antiszemitizmus nem szunt meg. Lengyelorszagban hasonlo a helyzet. Szuksegetek van ellensegre, valamire, aminek a gyulolete osszetart, amit hibaztatni lehet a kudarcokert.
Kerdem en, hogy egy ilyen antiszemita idiota, mint te, mi a banatot keresel egy zsido portalon? Ez all erdeklodesed kozpontjaban? Hogy mi tortenik a zsidokkal? Mi tortenik Izraelben?
Az sem igaz, hogy nem lehet kozzetenni (legkozelebb ird egy szoba, ha mar akkora nagy magyar vagy). A kurucinfo es mas hasonlo melymagyar forumok reggeltol estig szapuljak a zsidokat. Miert nem azokat olvasod? Ha ez elegit ki, ott oldalankent ketszer is elelvezhetsz.
Megprobaltatok, errol szolt a 20. szazad elso felenek tortenete. Gyakorlatilag eluldoztetek, deportaltatok, meggyilkoltatok a MO-i zsidosagot. Az antiszemitizmus nem szunt meg. Lengyelorszagban hasonlo a helyzet. Szuksegetek van ellensegre, valamire, aminek a gyulolete osszetart, amit hibaztatni lehet a kudarcokert.
Kerdem en, hogy egy ilyen antiszemita idiota, mint te, mi a banatot keresel egy zsido portalon? Ez all erdeklodesed kozpontjaban? Hogy mi tortenik a zsidokkal? Mi tortenik Izraelben?
Az sem igaz, hogy nem lehet kozzetenni (legkozelebb ird egy szoba, ha mar akkora nagy magyar vagy). A kurucinfo es mas hasonlo melymagyar forumok reggeltol estig szapuljak a zsidokat. Miert nem azokat olvasod? Ha ez elegit ki, ott oldalankent ketszer is elelvezhetsz.