Irán ismét Izraelt rakétázta, az IDF csapást mért a Hezbollah bejrúti állására

A legfrissebb hírekért kövessen minket a Google-ön!

Második hetébe lépett az Irán elleni „Üvöltő oroszlán” hadművelet, és bár sikerült csökkenteni az iszlám rezsim rakétakilövéseit, az ismét Izraelt vette célba.

Iráni rakéták egy darabja Izrael középső részén csapódott be, jelentette be vasárnap késő este a Magen David Adom (MDA) mentőszolgálat.

Egy 40 év körüli nő fejsérülést szenvedett, amikor menedékhelyre tartva repülő kövek találták el. A repülő kövek az iráni rakéták darabjainak becsapódása következtében keletkeztek.

Az MDA helyszíni elsősegélyt nyújtott, majd a nőt további kezelésre szállította, és állapotát stabilnak nevezte.

A háború mérlege: romokban az iráni légvédelem, Izrael új „meglepetésekkel” készül

Befejeződött a nyitócsapás, új szakaszába lép a háború – közölte az izraeli vezérkari főnök.

Irán továbbra is Izraelt veszi célba

Az éjszaka folyamán az emberek Izrael-szerte többször is a menedékhelyekre kellett hogy rohanjanak, miután Irán több rakétatámadást indított. Az izraeli rendőrség és mentőszolgálat szerint

vasárnap délután legalább hét ember megsebesült, egyikük súlyosan, miután iráni ballisztikus rakéták töredékei hullottak le Izrael középső részén, Gush Dan területénAz éjszaka folyamán az emberek Izrael-szerte többször is a menedékhelyekre kellett hogy rohanjanak, miután Irán több rakétatámadást indított.

Annak ellenére, hogy Jeruzsálem és Washington folyamatos előrelépéseket tett az iráni rakétatámadások számának csökkentése terén, vasárnap egész nap szóltak a szirénák Izraelben, és az Iszlám Köztársaság rakétatámadásai után ismét milliók menekültek az óvóhelyiségekbe és a biztonsági szobákba.

Ez volt a negyedik jelentős iráni csapás izraeli területen, a korábbi jelentős találatokkal együtt Tel-Avivban, Beit Shemeshben és Beershebában,

annak dacára is, hogy az amerikai-izraeli műveleteknek köszönhetően a naponta kilőtt rakéták száma körülbelül 100-ról 10-re csökkent.

Irán Izrael északi részére is indított ballisztikus rakétát, azt azonban a jelek szerint elfogták. Az orvosok szerint nincs jelentés közvetlen becsapódásról vagy sérültekről a támadásban, a civilek  már elhagyhatják az óvóhelyeket.

IDF-offenzíva a libanoni Hezbollah ellen

Közben az izraeli hadsereg bejelentette, hogy hétfőn kora reggel csapást mért a Hezbollah bejrúti infrastruktúrájára, valamint különböző célpontokra Iránban.

Az izraeli hadsereg szerint éjjel az iráni Forradalmi Gárda Quds erőjének öt magas rangú tisztjét ölték meg a bejrúti Ramada Hotel elleni támadás során, mindannyian a Hezbollah-val való kapcsolattartásért feleltek.

Az IDF szerint figyelmeztették a szállodában tartózkodókat a közelgő támadásra, és a szálloda vendégeinek többsége evakuálta magát.

A hadsereg közlése szerint az áldozatok között volt a Quds Erő-Hezbollah hírszerzési vezetője, egy magas rangú palesztin hírszerzési tisztviselő és a Quds Erő-Hezbollah terrorizmus-finanszírozási vezetője. Ez utóbbi volt szerintük a kulcsszereplő abban, hogy az elmúlt évben 770 millió dollárt utaltak át Iránból a Hezbollahnak.

Hétfőn az IDF bejelentette azt is, hogy Irán ellen végrehajtott újabb légitámadások során nagy hatótávolságú ballisztikus rakéták több indítóállomását és a Forradalmi Gárda katonai infrastruktúráját is megsemmisítette.

A támadások során eltalálták a rezsim belső biztonsági erőinek iszfaháni parancsnokságát, az IRGC rendőri erőit, valamint az IRGC és a Basij milícia egyik bázisát.

Az izraeli légierő parancsnoka személyesen vett részt az Irán elleni légicsapásokban

Ilyen magas rangú katonai vezetők általában nem vesznek részt közvetlen harci bevetésekben.

Iráni háború: Izrael célzott likvidálásokba kezdett, az ajatollahot is megölhették

Izraeli források megerősítették, hogy a legfőbb vallási vezetőt, Ali Hámeneit, illetve Maszúd Pezeskján elnököt is célba vették.

“Irán ismét Izraelt rakétázta, az IDF csapást mért a Hezbollah bejrúti állására” bejegyzéshez 4 hozzászólás

  1. és az Epsteini Harag, vagy mi a neve? egy háború két névvel? olyan, mint a Hadúr meg a Fegyvernepper? 😂

  2. miért hiszik magukat mostanában a katonák/politikusok költőnek? ki nem röhögi el magát az ilyen dagályos hadművelet-neveken?

    a náciknak legalább ebben volt stílusérzékük, Barbarossa meg Oroszlánfóka, ezeket megjegyzi az ember. ezeket nem a modorosblogon találták 🤣

  3. Annak, hogy Irán rakéta-programja évtizedeken át akadálytalanul haladt előre, Obama mester volt az egyik megalapozója.
    Megállapodást kötött Iránnal az atom-program lelassításáról -ráadásul csak egy meghatározott időre, 15 évre. Ennek fejében megszüntette a szankciók jelentős részét, így Irán anyagi lehetősághez jutott a rakéta-program gyorsítására és fejlesztésére. Obama nem törődött a figyelmeztetésekkel azt illetően, hogy a rakéta-program közvetlenebb veszélyt jelet a közel-keleti "nyugalomra", mint egy nemlétező atombomba. A rakéta fenyegetés elsősorban Izrael ellen irányult, ezért ez Obamát nemigen izgatta.
    Voltak aztán más aktőrök is, akik szívesen segítették Iránt a rakéta fejlesztésben és gyártásban: az Új "gonosz tengelye" tagjai: Kina, Putyinisztán, Észak Korea – technológiával, alkatrészek és szükséges kemikáliák szállításával. Ez folyt a legutolsó időkig, akadálytalanul, párhuzamosan a Putyinnal folyó amerikai barátkozással. Hmmm…